Skocz do zawartości

Dekoder HORIZON UPC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam posiadam już drugi dekoder Horizon, niestety wyniana nic nie dała. Dalej mam z nim problemy:

 

- czasami nie nagra zaplanowanego programu,

- nagrywam dany program i zdarzy mu się urwać końcówkę,że brakuje kilku minut (mam ustawione 5 minut po nagraniu),

- co jakiś czas dekoder nie chce się włączyć, ma humory jak małe dziecko,

- jak skończy nagrywać dany program i chce go zaraz oglądnąć, często muszę zresetować dekoder bo inaczej nie da się odtworzyć materiału,

- przełączanie kanałów, często się gubi. (Przykład włączyłem na menu TVN a oglądam POLSAT, kanał nie przeskoczył),

- przewijanie wstecz często się zacina, nie działa,

 

Setki telefonów do działu technicznego, zawsze to samo: wykonać reset dekodera, rzeczywiście mamy problem "pracujemy nad tym" itp. Przestałem dzwonić szkoda czasu i nerwów. Czekam do przyszłego roku - zbliża się koniec umowy, jak nic nie poprawią żegnaj UPC.

 

Na plus bardzo dobry obraz i internet, nie zależnie od pogody.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisałem go jako dobry dekoder bo go uzywałem sporadycznie.Akurat miałem urlop to go testowałem i szczerze według stabilności jest okej ale funkcjonalność leży całkowicie. Usb nie działa,mamy jakieś stare youtube,nie ma list ulubionych.Ogółem tez replay tv nie śmiga jak nalezy.Za 10 ziko oczekiwałem czegoś więcej.Oddałem tą technologiczną zabawkę rodzicom a sobie biore moduł do tv. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do wyżej wymienionych mankamentów nagrywarki dodam jeszcze jeden, który mnie bardzo wkurza. Niektórych programów nie daje się w ogóle nagrać. 1.Chcę zaplanować nagrywanie, wybieram program, wciskam nagrywanie i nic się nie dzieje. Jest tak najczęściej w przypadku, kiedy usunąłem źle lub częściowo nagrany jakiś program, lub całą serię. Gdy chcę jeszcze raz nagrać program poprawnie - nagrywarka odmawia współpracy. Kto tu ma decydować co chcę nagrać? Ja czy głupia maszynka?

2.Innym problemem jest wielokrotne nagrywanie tych samych odcinków serii - nagrywarka "nie pamięta" że już były kiedyś nagrywane i niepotrzebnie zamula dysk. Jest to uciążliwe w przypadku długich serii, bo gdy usunę nagrywanie całej serii, to już później nie da się jej nagrać (patrz punkt 1.)

Oprogramowanie jak najszybciej do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam wypowiedzi  w tym wątku. Reasumując Horizon (bo nowym wydają mediaboxy do multiroom) typ LS?

Dużo tu negatywnych postów , poproszę o jakiś pozytywy. :-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas oglądania występuje problem z pikselizacją obrazu?Obraz  "HD" jest czysty? Dużo jest kanałów w  wyższej rozdzielczości, ma to przełożenie faktycznie  na jakość czy UPC idzie tylko na ilość..

LS -to nowsza linia Horizon?

Skorzystałbym  z modułu, ale niestety  mój SONY XD 9305 nie jest na oficjalnej liście.Dekoder na też jednak nagrywarkę.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kanałów UPC bierze światłowodem, dzięki temu jest większy bitate niż na sat, np. na HBO, Elevenach, czy TVP. Ogólnie jakość kanałów HD jest przynajmniej dobra. Oczywistym jest, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy, jeśli kanał jest brany z sat i ma bitrate 6 Mb/s to UPC już nic z tym nie zrobi.

Pikseloza występuje przy długich nagraniach 2+ godz. i też nie na wszystkich kanałach. Problem jest znany UPC i mają naprawić. Jakiś czas temu już on występował i go usuneli, jednak niespodziewanie powrócił.

Są dwa typy Horizonów LS (Low Speed) i HS (High Speed). LS jest starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas oglądania występuje problem z pikselizacją obrazu?Obraz  "HD" jest czysty? Dużo jest kanałów w  wyższej rozdzielczości, ma to przełożenie faktycznie  na jakość czy UPC idzie tylko na ilość..

LS -to nowsza linia Horizon?

Skorzystałbym  z modułu, ale niestety  mój SONY XD 9305 nie jest na oficjalnej liście.Dekoder na też jednak nagrywarkę.

Moduł będzie ci śmigał na 99%. A jak nawet ci nie zadziała to masz prawo powrotu do dekodera taka operacja kosztuje 49 zł tylko jak coś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba coś w "naszych HS-ach" drgnęło... zmienili soft!  Z początku dekoder głupiał, ale w końcu po kolejnej wersji aplikacji się ustabilizował. Timeshift wreszcie jakoś działa. Nawet "Replay TV" nie robi "numerów". No cóż...pożyjemy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety...również nowy soft na HS-ie  jest wadliwy. Na starym sofcie dekoder startował bez zająknięcia, ale potem  się działo:-). Na nowym, jak już odpali to jest OK. Gdyby tylko odpalał... Coraz  częściej - (obecnie prawie codziennie) dekoder się zawiesza przy starcie, i trzeba odłączać od prądu.

Edytowane przez sztajger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...