Skocz do zawartości

Dekoder HORIZON UPC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się z prośbą do osób które posiadają dekodery Horizon z UPC. Proszę o opinie w/w sprzętu.

Czy warto go brać?

Czy często się zawiesza?

Jak działa internet i wifi?

Jak działa pilot i płynność przełączania programów?

 

Upc mi proponuję w/w sprzęt (TV i internet). Obecnie posiadam dekoder Cisco i zastanawiam się nad zmianą na Horizon.

 

Z góry dziękuję za pomoc i opinie sprzętu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.... Więc nie na sparować się go np. z takim routerem?.https://edimax.pl/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/pl/wireless_routers_ac600/br-6288acl/.....lepszyzasięg miałem na Thompsonie ,a gość z UPC twierdził że lepszy zasięg będzie na Horizonie.Chyba że zasięg się zwiększy gdy kupie karte wi-fi obsługująca też pasmo 5ghz?,bo Horizon obsługuje też to pasmo.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.... Więc nie na sparować się go np. z takim routerem?.https://edimax.pl/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/pl/wireless_routers_ac600/br-6288acl/.....lepszyzasięg miałem na Thompsonie ,a gość z UPC twierdził że lepszy zasięg będzie na Horizonie.Chyba że zasięg się zwiększy gdy kupie karte wi-fi obsługująca też pasmo 5ghz?,bo Horizon obsługuje też to pasmo.

piter123 a czy ty posiadasz już ten dekoder Horizon ?Mojżesza mi coś o nim napisać. Jak chodzi cała reszta i czy się nie wiesza. Bo z info wynika że zasięg wifi nie jest za duży. Myślę że można do niego podpiąć drugi ruter kablem ethernetowym i ustawić na nim podwójny NAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam od ponad tygodnia i jak  na razie u mnie się nie zawiesza.Trochę na minus w nim jest to że nie ma wyswietlacza i wszystko mamy na tv.Na plus dla mnie to lepszy układ kanałów niż w mediaboxie oraz nieco lepsza jakość obrazu kanałów.Aplikacje internwetowe poza Yotutube gdzie np.przy odtwarzaniu teledysków działają dobrze.Też tak myślałem żeby podpiąć pod Horizona dodatkowy router i wtedy miałbym dodatkową sieć.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz mi jeszcze proszę czy jest możliwość konfigurowania tego routera w horizon

tzn jakiś firewall dhcp nat i tp. Czy wygląda to podobnie jak w domowych ruterach czy jest bardzo okropne. Typu wkładasz kabel ethernetowy i działa. mnie boli że tam są tyłko 2 wyjścia na ethernet, a ja jednak preferuje połączenia kablowe w tv i kompie i potrzebuje więcej.

Skoro pisześć że się wiesza tzn. że z softem jeszcze nie doszli do ładu niestety, a handlowcy usilnie próbują nakłaniac na na ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że szybkość przełaczania programów jest porównywalna jak w Mediaboxie,nie wiem z czego to wynika ale są niektóre programy które,,wchodzą,,dłużej.Pilot działa ok ,zasięg duży nie trzeba celować nim prosto w dekoder.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już podpięty pod Horizona router Edimax ...

BR-6288ACL Router bezprzewodowy AC600 dual ... - Edimax

Zasilam go poprzez gniazdo USB w Horizonie. Sygnał w paśmie 5ghz oraz 2.4ghz  odbieram za pomąca karty tej samej firmy ...

EW-7811UAC - EDIMAX Technology

Osiągalna szybkość na 5ghz to 433 Mb/s .Wyniki w speedtest to często prawie 60 Mb/s ,więc jest ok bo posiadam Fiber 60.Co do zasięgu to na 2.4ghz nieco lepszy niż z Horizon, z kolei na 5ghz co trochę dziwne jest słabszy, a w pobliżu tylko 2 sieci 5ghz z dość słabym sygnałem.Pozatym ta karta nie wyszukuje 5ghz z Horizona ,a  wszystkie ustawienia są w porządku.Chyba zresztą jest jakiś problem z kontabitylnością tej karty z Horizonami w pasmie 5ghz ,bo gdy wyszukuje sieci pewnym progamem ,to pojawiają się tylko sieci UPC z Horizon w pasmie 2.4ghz ,a kilka ich jest.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak można Edimaxem zwiększyć zasięg Horizna .Bez problemu konfiguruje się go  z Horizon poprzez stronę jako Range Extender.Z tym że prędkość wtedy wynosi tylko 72 Mb/s ,więc tyle co daje sam Horizon w 2ghz..Nie stety Edimax ,,nie widzi,,5ghz z Horizona.Poza tym można to urządzenie ustawić także jako punkt dostępu -Access Point ,ale wtedy wiadomo że dochodzi dodatkowy kabel.Prędkość mam wtedy taką samą z jaką urządzenie pracuje jako sam Ruter,więc w pasmie 2ghz -150 Mb/s,5ghz - 433 Mb/s i nawet zasięg jest wtedy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Będzie działał, ale tylko na nie kodowane kanały i nic więcej. A zakup nie jest z wolnego rynku, lecz jest to sprzęt nie oddany po umowie, i po jakimś czasie może zostać zablokowany zdalnie. Więc nie marnuj pieniędzy, bo wyrzucisz to tylko w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...