Skocz do zawartości

42°East - Türksat 2A/3A


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dalej CN jest odkodowany?
Już kodowany.

Posty, które cytuję są prawie sprzed dwóch lat ale do tej pory nikt nie wspomniał, że Cartoon Network od kilku miesięcy znów nadaje FTA. Dostępna jest angielska i turecka ścieżka językowa. Parametry to: 11.862 H 27500 V107 A307 PCR107. Według mapy z wiązką sygnału w moim miejscu zamieszkania potrzebna jest antena 150 cm, mnie udaje się go odebrać bez problemów na antenie 110 cm. Im dalej na północ tym większa antena jest potrzebna.

 

Warto wspomnieć również, że MTV przeniosło się na 11.996 V 27500 V120 A145 PCR120. Teraz odbiór jest możliwy nawet na niewielkiej antenie. Ta wersja MTV zawiera przede wszystkim muzykę, czyli to co w polskiej wersji jest ograniczone do minimum. Niewiele jest głupkowatych programów.

 

Cartoon Network i MTV skłoniły mnie do tego by ustawić sobie tego satelitę. Z zagranicznych stacji spodobała mi się Akilli TV. Przez całą dobę puszczane są filmiki w stylu "śmiechu warte" i "niebezpieczne zdarzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Turksat 2A pojawiły się dwa niekodowane kanały rozrywkowe (czaty, randki :) ): Cool(11879.00MHz, pol.V SR:2815 FEC:5/6 SID:2 PID:868/869 turecki) oraz CTN (11953.00MHz, pol.V SR:2980 FEC:3/4 SID:8 PID:200/210 turecki).

Z kolei na Turksat 3A rozpoczął emisję testową kanał SOTV - Sensiz Olamam (12525.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:5/6 SID:5 PID:250/251 turecki, FTA)

Na Turksat 2A zaprzestały nadawania : TNC Kibris (11953.00MHz, pol.V) oraz Cepmoda (11879.00MHz, pol.V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wanderer - odbierasz wszystkie częstotliwości? Porównywać można tylko wskazania tego samego rodzaju tunera dlatego zawsze piszę model z jakiego odczytuję. Podejrzewam, że tuner z którego wrzuciłeś zapy przy spadku jakości poniżej 50% już nic nie odbiera. Przebiję Cię: Fox TV na GI 870 - siła 90, jakość 88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer

Dawaj lepiej po staremu :D , bo tak to guzik wiadomo :shock: , ja tam jestem przyzwyczajony do twojego tunera. Mój ferguson na starym oprogramowaniu pokazywał podobnie, tyle że zawsze 99%/99% nawet z nillesata czy astry 2D i bardzo mnie to denerwowało, pisałem do firmy, prosiłem i sie doczekałem paska jakiego oczekiwałem (niewiem czy któryś tuner ma lepiej wyskalowany)Działa w pełnym zakresie od 1 do 99% i pokazuje faktycznie jak sytuacja wygląda. Tak to jest z tymi paskami, dlatego od czasu do czasu dodaje ta rameczkę z wyskalowaniem do raportów, zawsze troche da orientacji co te % rzeczywiście oznaczają.Pozdr

 

wyskalowanieHF8900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ComAG HD :mrgreen: ma dobrą głowicę i obraz ale te wskaźniki są ku pokrzepieniu.

Czy odbieram wszystkie częstotliwości z 42E ?

Mam nadzieję, wieczorem, albo jutro mogę sprawdzić i porównać z tabelkami na flysat, ten Turksat jest bardzo silny.

Sytuacja jest gorsza z Turksatem 1C na 31E, z tego łapię co nieco i tylko rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

Dlatego napisałem te przedziały :D , od-do i w tym sie miesci, i tak to wygląda na HF 8900,10% i masz obraz stabilny, mając kiedys ferdka seriiAF ten przedział gdzie potrafiło szatkować było tak jak piszesz do 30nawet czasem 40%(skoki co 10%) powyżej jaki by FEC nie był juz bez mozaiki. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem, że na niektórych kanałach na Türksacie pojawiło się EPG. Do tej pory było chyba tylko na kanałach kodowanych, nadawanych w ramach tutejszych platform.

Inna sprawa, że te kanały rzadko trzymają się programu, nawet jeśli same go podają. Parę razy spotkałem się z tym, że reklamowali tuż przed rozpoczęciem jakiegoś programu, że będzie on o jakiejś godzinie, a w rzeczywistości zaczynał się zaraz po reklamie, znacznie wcześniej niż podawali. A już absolutną normą jest, że dzienniki zaczynają się 10, 15, czy nawet 30 minut wcześniej niż podane w programie. Co za dziwny kraj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie na Turksacie EPG jest rzadkością. U mnie na humaxie działa na kanałach TRT, Star TV, TNT i to chyba wszystko. Najbardziej przydaje się to z TNT, gdzie lecą amerykańskie produkcje z oryginalnym dźwiękiem. Parę razy nagrywałem z niego po nocach jakieś koncerty i filmy, programując wcześniej zapis właśnie według EPG. I wszystko na ogół się zgadzało. EPG z innych kanałów raczej nie sprawdzałem zbyt szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...