Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2023 o 11:57, swordfish napisał(a):

Kiedy w końcu te najbardziej podstawowe kanały TVP będą nadawać w Hevc DVB-T2? TVP1,2,3,Info? Gdzie jest dla nich miejsce docelowe?

Miejsce docelowe się w przypadku tych kanałów nie zmienia. Nadal to będzie MUX3. Myślę jednak że kanały te mogą we wrześniu uzupełnić te stacje które mają drugie, hybrydowe anteny na tym multipleksie czyli TVP ABC i TVP Kultura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa to jeszcze za mało, powinni dac ok 2,8 mbit to jeszcze upchają troszkę kanałów, tak 12 na mux to z palcem :) pisałem już w tamtym roku, że będzie więcej to dvbtowiec nie wierzył , pieczątka i procedura będzie inna :) 

Może w końcu TVP jednak trochę pomyśli i upcha tam 12-14 kanałów po odpowiednim liftingu parametrów :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1Nie wydziwiajmy aż tak ;) Sprawa ciekawa, bo od 1 lutego UKE nakazuje 8 kanałów na MUX 6, aczkolwiek z drugiej strony w Karcie Powinności TVP na lata 2020-2024 są plany dodania do NTC wszystkich kanałów tj. TVP HD i TVP Seriale HD. Myślałem, że zrobią to, gdy MUX 3 przejdzie na DVB-T2/HEVC, a nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze trochę kanałów po przejściu na MUX 3 do DVB-T2 się zmieści bo docelowo pewnie będzie tak że wszystkie kanały które mają „dwójki" będą na MUX 3 co oznacza zwolnienie miejsca przez TVP Kultura na MUX 6. Lokacja TVP ABC 2 może też wskazywać potencjalne miejsce docelowo głównej stacji dziecięcej od września. Tym samym TVP HD i TVP Seriale faktycznie mogą wskoczyć do MUX 6 bo tu już będą wolne miejsca. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli myślenie to spokojnie upchali by nawet w SD: TVP abc 2, TVP Historia 2, TVP Kultura 2, Bielsat i dołączyli TVP Film HD oraz TVP Muzyka oprócz wspomnianych TVP HD i TVP Seriale. To wszystko da się zrobić, ale niech już przełączą także MUX3 na HEVC, tylko oni czekają na wybory i dopiero po wyborach, wodzu nie daje zielonego światła :) TVP bardzo łatwo może mieć ofertę nie do przebicia, mają teraz takie dotacje jakich świat nie widział.

 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z Tobą ciagle "walczyć" Pietrek. ABC 2, Kultura 2 i Historia 2 to kanały internetowe. Nie będzie ich w tradycyjnej telewizji. Z kanału TVP Muzyka zrezygnował nowy prezes Matyszkowicz, bo nie widział w tym sensu, mówiąc, że "to był pomysł poprzedniego prezesa". Telewizja publiczna nie powinna mieć milion kanałów jak prywatny Polsat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie powinna mieć milion jak polsat tylko dwa miliony, proste... Produkuje dużo więcej jak polsat więc powinna mieć proporcjonalnie dwa razy więcej kanałów, niedługo to zrobią..

Projekt TVP Muzyka nie jest do końca przekreślony, nowy prezes to udźwignie. Kanały internetowe mają kilka razy mniejszą oglądalność od linearnych więc warto jest je upchać w MUX.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Gdyby mieli myślenie to spokojnie upchali by nawet w SD: TVP abc 2, TVP Historia 2, TVP Kultura 2, Bielsat i dołączyli TVP Film HD oraz TVP Muzyka oprócz wspomnianych TVP HD i TVP Seriale. To wszystko da się zrobić

W jakości poniżej VHS upcha się i 30 kanałów na jednym MUX, da się zrobić. A to że na ekranie będzie mydło jak rozumiem dla Ciebie to nie problem :)

 

9 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

pisałem już w tamtym roku, że będzie więcej to dvbtowiec nie wierzył , pieczątka i procedura będzie inna :)

Decyzja rezerwacyjna jest jasna, gdy MUX6 przejdzie na emisję regularną, a będzie to 1 lutego, ma być 8x HD w MUX6.

Dopóki to się nie zmieni to tematu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniono SID kanału TVP Nauka z 61 na 66.

9 godzin temu, Poland napisał(a):

TVP robi miejsce pod 2 kanały

Z tego co widzę przepływność jest obecnie taka sama jak innych kanałów komercyjnych w DVB-T2 HEC, czyli dochodzi do 4Mb/s.

W MUX6 jest nadawanych po zmianach 7 kanałów (przeniesiony TVP Go do MUX3). Zatem moim zdaniem co najwyżej TVP dostosowuje się do decyzji rezerwacyjnej od 1 lutego do posiadania 8 kanałów HD, z czego na jeden kanał ma być ok 4Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, równie dobrze mogą miejsce zostawić puste, albo przez jakiś czas puszczą tu równolegle do MUX-1 TVP ABC.

 

Ja jednak wolałbym TVP ABC na MUX-3 który ma większy zasięg, często zdarza się, że w pokoju dla dzieci nie ma przewodu z anteny i w wielu przypadkach dla MUX-3 wystarczyłaby antena pokojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ABC może być najwcześniej nadawane na MUX-6 dopiero miesiąc przed końcem rezerwacji na MUX-1, bo nie mogą dublować dłużej niż miesiąc. Na MUX-3 możliwe będą przenosiny TVP ABC, ale dopiero po przełączeniu do DVB-T2 MUX-3, który i tak jest już mocno zapchany nadając 6 programów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem zasady: jakość, a nie ilość. Między kanałem SD a HD w HEVC czasami jest olbrzymia przepaść w jakości - dla przykładu - oglądałem sobie dzisiaj kanał TVP Historia, i od razu po nim TVP Dokument - dużo lepsza jakość techniczna kanału TVP Dokument. 

Jak wygląda obecnie sprawa z... TVP Seriale, i TVP HD? TVP może na spokojnie dodać jeden z tych kanałów do NTC, czy nie może przez umowy z operatorami? Tak się zastanawiam, co mogą dodać, i... nic mi do głowy nie przychodzi - chyba że zostawią dziurę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni prezes chciał więcej programów plus Seriale i HD na muxie, obecny raczej milczy. Na MUX-6 we wrześniu można się spodziewać TVP ABC po wygaśnięciu decyzji rezerwacyjnej na MUX-1, co dalej? No to już kwestia zmian w MUX-3. Myślę, że Kultura i ABC w przyszłości docelowo zostaną przeniesione do MUX-3, bo po prostu ten MUX ma większy zasięg, a na tych kanałach zależy publicznej. Problem będzie już na Euro 2024, kiedy będzie czasowo nadawał TVP4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...