Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dvbnews.pl napisał(a):

Pięć kanałów Polsatu do końca roku?

Możliwe, że jeszcze w tym roku Polsat uruchomi wszystkie pięć kanałów, jakie są planowane. Jeśli nadawca przyspieszy proces uruchamiania kanałów to w tym roku zobaczymy dodatkowo kanały dziecięcy i młodzieżowy.

We wrześniu mają ruszyć kanały Polsat HD i Polsat Futbol, a jesienią Polsat Kino. Możliwe, że jeszcze w tym roku na rynku pojawią się Polsat Dla Dzieci i Polsat Dla Młodzieży, obie te nazwy najprawdopodobniej są robocze. O szansie ich uruchomienia jeszcze w tym roku mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Grupy Polsat.

Nowe kanały Polsatu trafią nie tylko do oferty Cyfrowego Polsatu, ale również sieci kablowych. Nadawca ma już niezbędne dokumenty umożliwiające rozpoczęcie nadawania kanałów filmowego, dziecięcego, młodzieżowego oraz Polsat HD.

 

Telewizja Polsat szaleje, codziennie jakieś nowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... reszta jest zbędna.

Polsat Dla Dzieci...... jak by był z polskimi bajkami to jest dobry pomysł........ nawet bardzo dobry (Bolek i Lolek, Colargol, Kangurek Hip-Hop, Kot Filemon, Koziołek [beep]ek, Lis Leon, Miś Uszatek itp...) :D Zastanawia mnie ten kanał piłkarski. Co tam mogło by lecieć innego jak w Polsat Sport... Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD :?: Polsat HD z tą samą ramówką co Polsat SD był do przewidzenia. Na razie dużo się mówi... mało robi... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ramówka Polsatu i Polsatu HD będzie taka sama, a niektóre pozycje upscalowane do HD. Szkoda że tak będzie, miała być osobna ramówka - jeżeli tak by było to pewnie więcej powtórek, ale za to może w pełnym HD. Z dnia na dzień natomiast więcej się dowiadujemy od Polsatu na temat nowych kanałów których ma rzekomo być w tym roku aż 5 - wszystkie produkcji Polsatu.

 

Takie były tylko pierwsze zapowiedzi, niepotrzebne moim zdaniem. Już wcześniej pisałem, że według tego co wiem to raczej należy spodziewać się takiej samej ramówki, co wersja SD. Moim zdaniem to dobra decyzja, nie wyobrażałem sobie w sumie innej opcji. Alternatywą może być stworzenie ewentualnie kanałów "mix" (Polsat Mix, TVN Mix), który emitowałby programy HD ze wszystkich stacji danych grup telewizyjnych. Ale to jest tak futurystyczna wizja, że może głupia i niemożliwa. Ciekaw jestem jak ten Polsat HD będzie wyglądał - czy tak jak TVN HD w sierpniu 2007 (kiedy startował chyba tylko po to, żeby wyprzedzić Polsat), czy tak jak w sierpniu 2008 (kiedy pojawiło się odrębne logo, a w ramówce HD pojawiło się nie tylko przy produkcjach serialowych) czy może tak jak TVN HD wygląda dziś (czyli w zasadzie cała ramówka w 16/9 + sporo prime time w HD). Stawiam na mieszankę - najłatwiej zaktualizować oprawę graficzną i wyemitować seriale w HD. Polsat ma też wydarzenia sportowe w HD, co na pewno podkręci ramówkę w HD. Ciekaw jestem jaki jest stan filmów w HD w Polsacie. Wszak w TVNie chyba dopiero od maja obowiązuje umowa na także na wersje HD, zdaje się, że z WB (Czy się mylę?). No i jaki jest postęp z innymi produkcjami (Czy tylko wersja 16/9 czy i HD i jaka wersja 16/9 - przecież zdarzało się, że tvn z racji jakości 16/9 emitował programy "w okienku")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78

Jeśli miałby być z polskimi bajkami to jestem za, ale i tak bym nie oglądał.

Co do Polsatu Futbol to pewnie władują tam wszystkie prawa do piłki nożnej: Liga Europejska, liga rosyjska, liga szkocka, liga holenderska, może PP, może za rok liga angielska :wink: , a na Polsatach Sportach będą pokazywać siatkówkę, piłkę ręczną, boks, golf, tenis, Formuła 1, koszykówka, hokej na lodzie, rugby, jakieś sporty zimowe, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą może być stworzenie ewentualnie kanałów "mix" (Polsat Mix, TVN Mix), który emitowałby programy HD ze wszystkich stacji danych grup telewizyjnych.

Według mnie to dzisiejszy Polsat (SD) jest już taką alternatywą, bo znaleźć można tu programy z prawie wszystkich (jak nie wszystkich) stacji z grupy Polsat. Wystarczy obejrzeć ramówkę tego kanału, aby się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Polsat jakoś bardzo nie przejmuje się tym, że ich nie oglądasz.

Choć do TVN-u mam dostęp od prawie czterech lat to też ich nie oglądam. Denerwują mnie te półgodzinne wstawki filmów między reklamami. :lol2: I mam świadomość, że TVN ma to w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle, bo należę do targetu grupy komercyjnej, czyli w teorii powinni łechtać moje ego. Ale też bynajmniej nie płaczę, że jest jak jest. Zapewne wiesz do czego piję i jaki mam stosunek do polityki programowej Polsatu. Po prostu uważam, że niepotrzebnie odbija im się to przysłowiową czkawką.

 

Przy okazji TVPolsat.info wyciągnęła, pewnie z informacji giełdowych, że koszt Polsatu HD na satelicie to 60 tys. euro. Mnożąc to odpowiednio przez 12 miesięcy i 5 kanałów łatwo obliczyć, że koszt wynajmu częstotliwości na HotBirdzie to plus-minus 3,6 mln euro rocznie. Tę kwotę w zasadzie już znaliśmy wcześniej, dzięki komunikatom TVN w sprawie relacji z Eutelsatem. Mając takie dane łatwo dojść do pewnych wniosków, jak koszty nadawania kanałów HD oraz to, że również Cyfrowy Polsat planuje emisję 5 kanałów HD na tej częstotliwości. Czyli jeszcze ma 2 miejsca (jedno jeśli liczyć zapowiadane BBC HD). No i to, że sprzedając kanały po 6zł Cyfrowy Polsat musi je sprzedać co najmniej 40 000 abonentom, żeby opłacić wynajem częstotliwości.

 

Przy czym zakładam również, że skoro to Polsat płaci za wynajem miejsca to kanał powinien być w Cyfrowym Polsacie dostępny bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując:

Polsat HD - wrzesień (Polsat HD będzie nadawać według tej samej ramówki, co główny Polsat, produkcje realizowane w HD będzie można oglądać w wysokiej rozdzielczości, reszta będzie konwertowana do tego formatu);

Polsat Futbol - wrzesień (Polsat nie złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosku o przyznanie koncesji na nadawanie. Jeden z członków rady nadzorczej Polsatu mówi, że stacja przygotowuje się do uzyskania koncesji europejskiej)

Polsat Kino - jesień, październik[?]

Polsat Dla Dzieci - jesień, urodziny CP (kanał dla dzieci zostanie uruchomiony we współpracy z innym podmiotem)

Polsat Dla Młodzieży - jesień, urodziny CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do końca roku Polsat rzeczywiście uruchomi 4 nowe kanały SD (plus jeden HD ale mówię tylko o SD). Cała czwórka miała by być na tp 11.158 V 27500, oby nie ponieważ jakość przyszłych i obecnych kanałów będzie nie ciekawa !

Proponuję aby Polsat Film, Polsat Futbol, Polsat dla dzieci i Polsat dla młodzieży (jak wystartują) umieścić na nowym tp 10.757 V 27500 a nie upychać w nieskończoność. Na tp 11.158 V 27500 obecnie jest już 10 kanałów SD i po dołączeniu nowych miałoby być ich aż 14 - masakra ! :shock:

Czy może tak być, że CP "upchnie" swoje nowe 4 kanały SD na tp 11.158 V 27500 ? Ja sobie tego nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli CP praktycznie staną w miejscu . Trzeba będzie uciekać do C+ . Wolałbym Uniwersal , Filmbox , Viasaty . Kanałów dla dzieci jest dość . Nie sądzę by Polsat Kino był rewelacyjny . HD mnie nie bardzo interesuje , bo nie mam telewizora HD . A nawet gdybym miał , to Polsat HD średnio mnie podnieca . Kanałów sportowych też jest dość . Przynajmniej jak dla mnie . Nie jestem fanem sportu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na częstotliwości DVB-S/MPEG-2 nie powinno być więcej niż 10 kanałów, a i tak optymalną jest zdaje się sytuacja nadawania 8 kanałów SD na takiej częstotliwości. Jeszcze niedawno taki stan był widywany na częstotliwościach ITI, ale i tu pojawia się 9 kanał. To jeszcze nie tak źle, ale 14 kanałów to już stanowczo za dużo.

 

Podejrzewam więc, że wszystkie nowości zagrzeją na nowej częstotliwości Cyfrowego Polsatu. Biorąc więc pod uwagę 4 nowe kanały SD (Futbol, Dla dzieci, Dla młodzieży, Kino) i 3-4 kanały przeznaczone na PPV (Tyle to chyba minimum dla tej usługi) to miejsca zostaje jeszcze na jakieś 2-3 nowe pozycje. Czyli w zasadzie tyle chyba mamy niewiadomych jeśli chodzi o nowości w Cyfrowym Polsacie w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transpondery Cyfrowego Polsatu:

tp. 74 - Hot Bird 8 (13E) o częstotliwości 12,188 GHz, pol. V SR: 27500 FEC: 3/4 :arrow: 13 kanałów TV

tp. 78 - Hot Bird 8 (13E) o częstotliwości 12,265 GHz, pol. V SR: 27500 FEC: 3/4 :arrow: 3 kanały HD TV

tp. 79 - Hot Bird 8 (13E) o częstotliwości 12,284 GHz, pol. H SR: 27500 FEC:3/4 :arrow: 12 kanałów TV + pakiet kanałów radiowych

tp. 112 - Hot Bird 9 (13E) o częstotliwości 10,758 GHz, pol. V SR: 27500 FEC: 3/4 :arrow: 0 kanałów

dodatkowo POLSAT ma jeszcze własny transponder 11,158 V na którym obecnie nadaje 9 kanałów TV + test

 

Podsumowując Cyfrowy Polsat ma dużo miejsca na transponderach, którego wystarczy zarówno na nowe kanały SD, kanały HD i usługę PPV, dlatego uważam że poprzednie wypowiedzi jakoby CP był już zapchany i były trudności z nowymi kanałami są bezpodstawne. Jeżeli TP Polsatu okaże się zbyt przepełniony, to nie sądzę, żeby Cyfrowy Polsat odmówił Polsatowi miejsca na swoich transponderze na nowe kanały tematyczne marki Polsat.

Poza tym CP doszedł do porozumienia z n w sprawie współdzielenia kanałów , zdaje się że transakcja dotyczy wymiany HBO HD który nadaje CP i Discovery HD, który nadaje n-ka, już można odbierać Discovery HD z transpondera n-ki (nawet wolę go stamtąd oglądać bo się tak nie zawiesza :)) więc jeżeli CP wyłączy przekaz Discovery HD z 12,265 to będą aż 3 miejsca na nowe kanały HD, jedno napewno będzie zarezerwowane dla Polsatu HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle, bo należę do targetu grupy komercyjnej, czyli w teorii powinni łechtać moje ego. Ale też bynajmniej nie płaczę, że jest jak jest. Zapewne wiesz do czego piję i jaki mam stosunek do polityki programowej Polsatu. Po prostu uważam, że niepotrzebnie odbija im się to przysłowiową czkawką.

Jeśli dobrze mi się wydaje to też należę do grupy komercyjnej, a TVN swoimi tańcami nie łechta mojego ego, ani czegokolwiek innego.

 

@Digi

Z Twojego zestawienia właśnie wynika, że TP Cyfrowego Polsatu są porządnie obłożne. Zwłaszcza, że na nowym TP ma być PPV. Nie wiadomo tylko, jak będzie wyglądać sytuacja TP dla kanałów HD. Nie wiadomo tak naprawdę czy BBC HD będzie na TP Cyfrowego Polsatu, o ile BBC HD wystartuje na polskim rynku. W końcu 4xBBC nie są nadawane z transpondera CP, więc identycznie może wyglądać sytuacja z BBC HD - mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji TVPolsat.info wyciągnęła, pewnie z informacji giełdowych, że koszt Polsatu HD na satelicie to 60 tys. euro. Mnożąc to odpowiednio przez 12 miesięcy i 5 kanałów łatwo obliczyć, że koszt wynajmu częstotliwości na HotBirdzie to plus-minus 3,6 mln euro rocznie. Tę kwotę w zasadzie już znaliśmy wcześniej, dzięki komunikatom TVN w sprawie relacji z Eutelsatem. Mając takie dane łatwo dojść do pewnych wniosków, jak koszty nadawania kanałów HD oraz to, że również Cyfrowy Polsat planuje emisję 5 kanałów HD na tej częstotliwości. Czyli jeszcze ma 2 miejsca (jedno jeśli liczyć zapowiadane BBC HD). No i to, że sprzedając kanały po 6zł Cyfrowy Polsat musi je sprzedać co najmniej 40 000 abonentom, żeby opłacić wynajem częstotliwości.

Pewnie wkrótce (ja myślę, że na urodziny), Cyfrowy Polsat wprowadzi pakiet kanałów HD, co w pewnym stopniu ułatwi "sprzedaż" tych kanałów i pomoże nadgonić te 40 tys. abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...