Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla osoby posiadającej TV 4:3 nie ma żadnego znaczenia, czy kanał nadaje w letterboxie (tak większość programów nadają Viasaty), czy w 16:9.

 

Jeśli chodzi o Travel Channel HD, to nikt go nie zapowiadał, wspominał o tym jeden serwis, ale w kilku punktach się pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracel Channel HD pojawił się przez chwilę w ofercie kanałów na oficjalnej stronie Cyfrowego Polsatu w pakiecie Familijny Max HD, ale później nieoczekiwanie zniknął. Coś więc na pewno było/jest na rzeczy i tvpolsat.info nic sobie nie wymyślił. Poza tym w oficjalnym komunikacie dotyczącym nowości pojawia się zdanie:

Już wkrótce operator przedstawi kolejne nowości programowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie testowo podpoiłem dekoder CP sąsiada, no powiem jakość Viasatów przypomina normalnie włoskie zapchajdziury, większej tragedii nie widziałem, nawet Polonia1 ma większe bitrate od tego czegoś. Zaznaczę, że oglądałem na Plazmie 43", nie mam pojęcia co to jest na LEDowym TV pewnie pixel na pixleu.

Trzeba będzie jednak przedłużać umowę z N-ka, szkoda oczu na taką jakość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby posiadającej TV 4:3 nie ma żadnego znaczenia, czy kanał nadaje w letterboxie (tak większość programów nadają Viasaty), czy w 16:9.

 

Mylisz się pan. Ja jak miałem do kineskopowoego Thomsona z 2001 roku podłączony dekoder, to zawsze czekałem, aż dany kanał przejdzie na 16/9, bo jakość w letterboxe była beznadziejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viasat History i Nature mają aktualny bitrate na poziomie 1,3-1,4mbita Explorer zaś 2,8-2,9mbita. Wydaje mi się że kiedy History i Nature przejdą na nadawanie 16:9 provider czyli CP podniesie im przepustowość do 2,8-3,0mbita czyli tak jak teraz ma Explorer. Kanały dopiero co wpadły na HB, cały czas trwają konfiguracje więc poczekajcie aż się to ustabilizuje.

Wątpię by CP zostawił przepustowość na tych 1,3mbita zważywszy na to że pojawienie się paczki Viasat było małym przełomem, wabikiem dla abonentów. Do tego dochodzi kooperacja MTG i CP.

Uważam że zdają sobie doskonale sprawę z tego że obecny bitrate na kanałach, które miały ich wyróżniać na tle konkurencji, kanały które mają być swoistą wizytówką CP muszą prezentować zadowalającą jakość.

Co do Travel Channel HD to podczas aktualizowania oferty na stronach CP można było zauważyć przez krótki czas logo tej stacji z dopiskiem "Nowość" przy infografice pokazującej stacje tv.

Trzeba trochę poczekać i z pewnością się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne. Nie ma szansy na poprawę jakości Viasatów, ponieważ tp. 12,188 V, na którym nadają te kanały jest już zapchany do granic możliwości. Obecnie nadaje na tym tp. 15 kanałów SD, więc to musi się odbić na jakości kanałów. Uratować te kanały może jedynie przeniesienie na mniej zapchany tp., a takiego CP nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie nie ma oficjalnej informacji. :) Cyfrowy Polsat nie zajął stanowiska, czy będzie można wypowiedzieć umowy, czy nie. :)

 

 

CP zajął to stanowisko już dawno temu gdy zaczął obowiązywać aktualny regulamin w którym w rozdziale 5 §7 pkt.5 .

 

5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów

telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów

przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli

wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych

lub ekonomicznych.

W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat

uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie

nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu

nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt

niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci/

Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności

poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie

odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika, poprzez

emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla

(przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany lub

poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie

internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów.

W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo

do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu

wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania

takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego,

w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu

wypowiedzenia.

 

 

Mój( i nie tylko :wink: ) ulubiony kanał Ronantica spełnia te warunki reszta paczki Zone już nie, ale ten jeden wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie dobra wola po stronie CP to kanały mogą ci zostać, jednak pewne masz tylko to co w umowie.... - całkiem możliwe ze CP właczy promocyjnie kilka kanałów dla obecnych klientów, jednak cała paczka świecić najprawdopodbniej wyłacznie dla osób które zgodzą się podpisac nowa umowe z nową pakietyzacją

 

Podobnie było i jest w przypadku osob które mają np. stary pakiet familijny i płaca 37,99 - świeca im promocyjnie pewne kanały np. Polsat HD, czy TVP HD - jednak brakuje innych które są dostępne dla klientow mających familijny hd za 39,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusy zmian w CP to

- spora liczba nowych kanałów,

- zmiana w liście kanałów ( chociaż czy do końca),

- otwarte okno dla abonentów,

- większa różnorodność wprowadzonych kanałów

na minus!

- jakość obrazu (viasaty, bbc,)

- brak Travel chanell HD - a ja na to tak czekam!!, brak viacom blink i żałuję, że nie włączyli tv1000 co na pewno przyczyniło się do podjęcia decyzji o zamknięciu tego kanału,

- jednak na minus wciąż lista kanałów

 

czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie mogę poczytać na temat Filmbox Action!!! wszedłem na stronę filmbox i co ? nie ma tego kanału w opisie. ! owszem, znajdę ramówkę na stronach z programem tv, ale nic o samym kanale, czy ktoś pomoże? to może być ciekawy kanał dla mężczyzn i nie chodzi mi jedynie o filmy, które nadawane są od 23 do rana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...