Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaje Presserwis, Telewizja Polsat nie porozumiała się z TVP ws. pokazywania fragmentów meczów ze zbliżających się ME w piłce nożnej. Informację tą potwierdza serwisowi Cyfrowypolsat.cba.pl jeden z przedstawicieli stacji.

 

 

 

Niepowodzeniem w negocjacjach okazał się aspekt finansowy. Polsatowi przysługują jednak 90 sekundowe skróty w przypadku meczu Polaków, półfinałów i finału, dzięki zapisom w ustawie o radiofonii i telewizji.

 

Warto dodać, że jutro w Polsacie Sport startuje "Cafe Euro". Początek o 22:45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Satkurier podano info:"Potwierdzono informacje, że platforma satelitarna Cyfrowy Polsat dołączy do oferty kanały TVP1 HD i TVP2 HD. Oba kanały dołączą do pakietu Mini HD. Pierwszy zamelduje się na pozycji nr 113, a drugi na 114. Aktualizacja: Cyfrowy Polsat nie dołączył do tej pory ww. stacji (TVP1 HD, TVP2 HD). Informacja z 6.06 od Olgi Zomer, rzeczniczki prasowej platformy: Rozmowy z TVP trwają, o ich wynikach będziemy informować na bieżąco."

Póki co polecam oglądanie w jakości HD w TVP-1,TVP-2 na platformie cyfrowej DVB-T,jakość przekazu wyśmienita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chcą dużo za dużo pewnie. CP ma bardzo mocną pozycję negocjacyjną i nie będzie płaszczył się o kanały, które tak naprawdę dużo do oferty nie wnoszą. Moi poprzednicy celnie zauważyli, że być może dzięki właśnie takim negocjacjom CP jest realnie tańsze (oprócz polityki pakietyzacji i dłuuugim umowom oczywiście :) )Przynajmniej jeśli chodzi o najbliższy czas, choć IO to już bym wolał w HD na antenach TVP 1 i 2. Te kilkanaście meczy Euro dali radę jakoś upchnąć w TVP HD, ale IO już nie ma szans, a patrząc realnie te zawody są o wiele większym przedsięwzięciem niż Nasze Euro. Mam nadzieję, że do tej pory CP zdąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiadomo o co chodzi to pewnie o pieniądze. Zębaty chce urwać trochę kasy w negocjacjach i przeciąga rozmowy. Może to robić ale nie informując wcześniej ,ze kanały zostaną dodane. A tak niesmak pozostaje. Bo jakoś N czy Cyfra dodają nie robiąc szumu. Argument o wzroście opłat w N i Cyfrze nietrafiony. z prostej przyczyny. Mam umowę i gdy wzrośnie cena to mogę zerwać ją. Dodatkowo mam komfort w przeciwieństwie do abonentów polsatu . Aha spokojnie mogę zapłacić za History HD te dwa złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli Telewizja Polska dopomina się opłat za TVP 1 HD oraz TVP 2 HD to jest to skandal, gdyż są to kanały ogólnodostępne w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. :) Są to kanały Telewizji Polskiej czyli publicznego nadawcy i powinni udostępniać je wszędzie i wszystkim bez opłat. :) Jedyną korzyścią dla Telewizji Polskiej powinien być wzrost zasięgu tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oficjalnie TVP poinformowało że stacje TVP1 HD i TVP2 HD udostępni wszystkim zainteresowanym sieciom kablowym, IPTV i platforma cyfrowym w sposób bezpłatny, to dziwne by było aby tylko od CP chciał nagle kasę. a stacje są już dostępne na satelicie więc wystarczy dodać system kodowania CP (ale cóż widocznie abonenci CP muszą na wszystko zawsze czekać)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gdyby CP chcial ,to wydaje mi się że by udostępnil te kanały , chyba że jest w czym innym problem ( oczywiście nie problem techniczny- bo w to chyba nikt nie wierzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam komunika TVP głosił że Telewizja Polska określi warunki na jakich będzie możliwe dołączenie kanałów TVP1/TVP2HD ,jak nietrudno zauważyć chodzi o kwestie finansowe nie widzę nic w tym dziwnego .Polsat HD jest też dostępny jedynie w płatnym pakiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP pobiera opłaty za takie stacje jak TVP HD, TVP Seriale i TVP Sport.

Ogólnodostępne stacje takie jak TVP 1 SD/HD, TVP 2 SD/HD, TVP Historia, TVP Info, TVP Kultura i TVP Polonia są nieodpłatnie udostępniane firmą telekomunikacyjnym świadczącym usługi telewizyjne które wyrażą zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem TVP ma obowiązek udostępnić stacje ogólnodostępne jednak nie ma obowiązku udostępnić w jakości HD ,podobnie jest z Polsatem - jest ogólnie dostępny w jakości SD ,w jakości HD w płatnym pakiecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem emocje i wściekłość wielu z Was, ale trzymajmy się faktów. Cyfrowy Polsat nigdy oficjalnie nie zapowiadał, że TVP1 HD i TVP2 HD dołączą do oferty tej platformy od dnia 1 czerwca 2012 roku. Owszem na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele Cyfrowego Polsatu zapowiadali, że to nastąpi 1 czerwca 2012 roku, ale czy mimo wszystko, Facebook można traktować jako oficjalne źródło informacji. Ja go za takowe nie uważam. Gdy zaś chodzi o informację zamieszczoną na stronie internetowej (nieoficjalnej) tvpolsat.info, to owszem była tam taka informacja nawet z podaną pakietyzacją w/w kanałów. Jednakże redakcja tejże strony internetowej powoływała się na bliżej niezidentyfikowane źródło w Cyfrowym Polsacie. Po newsem o dołączeniu TVP1 HD i TVP2 HD do oferty Cyfrowego Polsatu była jednak zamieszczona wypowiedź, pani Olgi Zomer, która oświadczyła, że Cyfrowy Polsat prowadzi rozmowy z TVP na temat dołączenia wspomnianych wyżej kanałów do swojej oferty i po zakończeniu współpracy, stosowna informacja zostanie podana mediom. I takie są fakty. Cyfrowy Polsat, nigdy oficjalnie nie zapowiadał, że kanały te wzbogacą ofertę tej platformy od 1 czerwca 2012 roku. Na ironię jednak zasługuje fakt, że o tym, że Cyfrowy Polsat dołączy oba te kanały do swojej oferty 1 czerwca 2012 roku trąbiło większość branżowych portali internetowych, gdy tymczasem Cyfra+ i "n" nie zająknęły się na ten temat ani słowa. Zresztą mnie zastanawia, jaki charakter ma emisja tych kanałów w Cyfrze+ i "n", skoro obie te platformy, też oficjalnie nie poinformowały o dołączeniu TVP1 HD i TVP2 HD do swojej oferty. Warto również dodać, że Cyfrowy Polsat zapowiadał dołączenie Fightbox, Filmbox Extra, Polsat Sport Exstra HD i Filmbox Family i słowa dotrzymał o czym zresztą zamieszczono oficjalną informację na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu. Radziłbym więc na przyszłość z dużo większym dystansem podchodzić do tego typu rewelacji, zwracając szczególną uwagę na ich źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CP wiele lat 9 chyba i takie historie to nie nowość. Niestety jestem za granicą i jak pojawia się okazja do rozwiązania umowy (usunięcie BBC czy Polsat Futbol) nie mam jak tego zrobić. Zobaczymy jaka oferta będzie po połączeniu n z C+ i na kolejnych wakacjach akurat konczy sie umowa z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...