Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie lepszy?! no szkoda, wszyscy się podniecili że obraz z Cyfry+ jest lepszy niż w CP.

 

Był lepszy, za czasów kiedy nie dodali tej pozycji do N, teraz jak dojdzie jeszcze CP, może spadać bitrate dość mocno. Wystarczy spojrzeć na wyniki bitrate i różnice między bitrate CP i C+, ostatnio różnice były minimalne.

 

Jak pisałem poprzednim poście, odczujecie znaczy wzrost jakości dźwięku, obraz będzie podobny, może być nawet gorzej jak do odbioru dołoży się 3 miliony abonentów CP. A i ostrzegam jakość TVP Info z transpondera C+ jest niczym Animal Planet.

Co to za głupoty? Jaki związek ma dołożenie kolejnego sytemu kodowania ze zmniejszeniem bitrate kanału?

 

 

Dziękuje za pouczenie, czytałem parę artykułów na ten temat, pisało, że bitrate może się zmieszać jeśli obiorów jest dużo. Tak czy siak odszczekuje to :D

 

Może CP pójdzie o krok do przodu i przestaną w ogóle dublować kanałów na swój transponder. Lepiej jest się dogadać z innymi platformami, wtedy więcej będzie miejsca na inne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jak wygląda kwestia dzwięku Dolby na kanale TVP 1 z Tr cyfry+. Bo jakoś ntego nie widać. Jest czy nie ma?? na kingofsat niby jest. A jak jest w rzeczywistości??

Ścieżka DD jest dodawana tylko wtedy, kiedy jest jakaś transmisja w DD. Teraz nic takiego nie ma, więc i ściezki brak ;) Analogiczna sytuacja jest z TVP2, ale w tym przypadku nie ma jeszcze Nagry 3, żeby obejrzeć.

To nie żadna awaria. Na technisacie TNK wyświetla nagre a na polsatowskim tunerze są uprawnienia do TVP1 :brawo: niestety brak dostępu do TVP2 :cry: .

Brak TVP2, bo jeszcze nie dodali systemu kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się podłączać drugiego tunera (FTA), z tym TVP 1 z tr. na f=10,892 GHz to może zwykła awaria kodowania i przekaz jest chwilowo niezakodowany :? .

Na Samsungu nie mam podglądu kodowania w Nagra :cry: i z tąd moje niedowierzanie w "porozumienia ponad podziałami".

Pozdrawiam

cXzg04o65as.jpg

Dla niedowiarków - Potwierdzenie dodania Nagry :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz to już na 200 % jasne.

Tak mi się przypomniało, że może to jest obiecane usunięcie awarii z tr.f=12,188GHz - gdzie onegdaj TVP1 mocno się przycinała. Usunęli "prowizorycznie" usterkę, a teraz zamienią kanały z transpondera swojego na ten z C+ na "jedynie słusznej liście". To takie moje domysły, chyba że faktycznie coś planują wcisnąć.

Ciekawi mnie z jaki sygnał źródłowy ma C+ (światłowód z Woronicza, czy sat.Astra ?). CP do tej pory samo źródło miał (plotki) z anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekBogdanKaszynski, Cyfra+ pobiera sygnał kanałów TVP światłowodem z Woronicza. Natomisat CP pobiera sygnał z Astry 19,2'E. Z anteny naziemnej CP pobierali, dopóki nie doszli do porozumienia z TVP (marzec 2009). Łudzę się, ale może, gdy CP usunie duble z tp 12.188V TVP1, TVP2, to poprawią jakość kanałów z tego tp, bo by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może CP pójdzie o krok do przodu i przestaną w ogóle dublować kanałów na swój transponder. Lepiej jest się dogadać z innymi platformami, wtedy więcej będzie miejsca na inne kanały.

Teoretycznie lepiej jest się dogadywać, ale nie zawsze obie strony dochodzą do porozumienia, bo od tak przyjacielskiego gestu, sygnału z transponderów konkurencji się nie otrzymuje.

 

Łudzę się, ale może, gdy CP usunie duble z tp 12.188V TVP1, TVP2, to poprawią jakość kanałów z tego tp, bo by się przydało.

Pewne jest że poprawa jakości by się przydała, a głównie mam na myśli AXN i Polsat Futbol, chociaż na pozostałych poprawa także by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak babcie kocham był "DEKODER DODATKOWY" a teraz są kreski... więc możliwe że podchody robią pod multiroom'a bo z tego co widać słowo po polskiemu "na dwa telewizory" na dobre zadomowiło się w słownictwie klientów. To tak jak by dać całej rodzinie jeden telefon... hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem trochę czasu to porównywałem jakość poprzez przełączanie kanałów TVP1 z CP i z C+, oczywiście z obrazem 16:9 i odczuwam lepszą jakość TVP 1 z C+ to oznacza że się bardzo cieszę że w końcu CP będzie miało TVP1 z C+ pewnie dojdzie również TVP2 z C+ i będzie już naprawdę git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...