Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja kablowa UPC Polska zapowiada, że już w tym roku rozpocznie wprowadzanie usług telewizji cyfrowej do swojej oferty. UPC Polska chce zaatakować rynek wszystkimi aktualnymi nowinkami.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej mimo, że przedstawiciele UPC zapowiadają wprowadzanie usług telewizji cyfrowych jeszcze w tym roku, to komercyjnego startu usług należy się spodziewać w przyszłym roku.

 

Jak zauważa Rzeczpospolita, największy polski operator telewizji kablowej, do cyfrowej telewizji zabiera się późno. Cyfrową telewizję oferują już konkurenci - Aster czy Vectra.

 

Według przedstawicieli UPC wcześniejsza cyfryzacja sieci na dużą skalę nie miałą sensu jeżeli umożliwia oferowanie usług, z których klienci będą skłonni korzystać i za które będą płacić.

 

Jak podaje Rzeczpospolita, UPC zamierza "zaatakować" rynek wszystkim aktualnymi nowinkami - telewizją wysokiej rozdzielczości (HD TV), dekoderami cyfrowymi wyposażonymi w twardy dysk (PVR) oraz wirtualną wypożyczalnią filmów (VOD).

 

UPC chce, aby te urządzenia były łatwo dostępne dla klientów. Ceny mają być "niezaporowe". To prawie na pewno oznacza długoterminowe umowy o świadczenie cyfrowych usług.

 

żródło:media2.pl

 

teraz leci CN zamiast tcm ale fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z takim pytankiem jestm z wrocławia własni będą u mnie instalowac upc juz skrzynka jest na piętrze

 

Chaiłbym zapytac o 2 rzeczy piersza czy jak sie kupuej pakiet pełny on jest na jakiś okreslony czas podpisywana umowa?? takie samo pytanei dotyczy canl +

 

i 2 pytanko kupiłęm sobei sony 32lcd Brawia cchiałbym sie zapytac o jakośc sygnału upc jak ktos jest z wrocka z okolic nowowiejska Jednosći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kanały z grupy Zonemedia czyli Zone Horror jak wejdą niedługo do Polski to mają się poza platformami cyfrowymi mają pojawić się w UPC jak podaje SK. Ciekawe czy we wszystkich miastach? Oby tak. W Bydgoszczy czekam za tym kanałem :D:wink:

P.S. A czy dokonano już rozdzielenia TCM i CN w UPC np. Bydgoszcz? A jeśli nie to jest już mowa kiedy to zostanie zrobione? Bo w Bydgoszczy nadal w UPC jest dzielona wersja.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Nastąpiłą nagła poprawa jakosci wszystkich programow UPC w Katowicach. Ciekawe czym to jest spowodowane?;]

 

W Katowicach może tak, ale małe ośrodki (miasta) nie mają co liczyc na poprawę jakości. Co więcej, może jeszcze w tym roku, albo w przyszłym UPC podniesie cenę i napisze abonentom, że podwyżka jest spowodowana "ciągłą modernizacją sieci" - tylko zapominają napisać w jakich miastach modernizują tę sieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak to teraz jest w UPC Telewizji kablowej z jakością ale gdy miałem pakiet pełny i nie zmodernizowana instalacje pod usługe internetu i tefonu to bardzo miałem zła jakoś kanału Discovery Civilisation i Discovery Science.

 

 

Powiem więcej teraz mieszkam w innym miejscu i to 500 metrów od siedziby UPC w Katowicach

na ich stronie oferuja mozliwośc podłaczenia samej telewizji kablowej lecz nie chca podłaczyc bo im się nie opłaca modernizowac a ma w familoku tylko jedna osoba i więcej bnie może miec bo od razu obraz sie pogorszy.

 

To jest paranoja dostarczaja ulotki a niestety nie ma mozliwości podpiecia.

 

wpadłem na pomysł aby samemu robić ulotki o ofercie UPC może to by skloniło innych mieszkańców do skuszenia się na pakiet chociażby podstawowy a to juz by musiało spowodowac modernizacje i może tym sposobem uda sie cos osiagnąc jesli w normalny sposób się nie da.

 

Tym bardziej że oferowane ulotki sa tak beznadziejne że nie zainteresuja raczej nikogo.

 

jeśli zna ktos ceny pakietów w UPC w katowicach prosze o podanie:

 

pakiet podstawowy

pakiet pełny

pakiet KINO

pakiet HBO Max Pak

pakiet CANAL+ Multiplex

 

Edycja Burli: Skleiłem trzy posty napisane pod rząd. Zalecam korzystanie z opcji Zmień. A teraz za to łamanie Regulaminu nadaję ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

UPC uruchomiło telewizję cyfrową. Na razie w jednym mieście i tylko podstawowy bukiet programów. A to dopiero początek...…zmian w podejściu tego operatora do oferowania cyfrowej telewizji. Do tej pory usługi cyfrowej telewizji w wielu krajach europejskich polegały na oferowaniu dostępu do streamingu wybranych kanałów dla użytkowników chello- usługi internetowej oferowanej przez UPC.

 

Niestety na razie „prawdziwa” telewizja cyfrowa dostępna jest m.in. w Holandii oraz od kilku tygodni na Słowacji. Na razie cyfrowy sygnał można odbierać w stolicy- Bratysławie. Nadawane są dwa kanały słowackiej telewizji publicznej- STV1, STV2 oraz stacje komercyjne: Markiza, Joj, TA3 i AZTV.

 

Cyfrowe testy telewizji w UPC u naszych najbliższych sąsiadów rozpoczęło się w Czechach i na przełomie tego oraz przyszłego roku powinny zawitać do Polski.

 

W praktyce oznacza to, że Polacy będą musieli poczekać jeszcze co najmniej pół roku na telewizję cyfrową w UPC. Warto dodać, że UPC wprowadza w pełni interaktywne przystawki odbiorcze- tzn. z kanałem zwrotnym, wideo na żądanie i usługami interaktywnymi (gry, zabawy, itp.), a nawet z kanałami telewizji wysokiej rozdzielczości. Lansowany jest także DVR (PVR), czyli odbiornik z twardym dyskiem.

 

żródlo:media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do uzytkownikow kanalow Premium w UPC ? Wyczytalem na ich stronie, ze do odbioru trzeba miec jakis dekoder. W jaki sposob podlacza sie ten dekoder do telewizora ? TV odbieram na komputerze poprzez zwykly tuner gdzie jedyne wejscie jest na zwykly kabel antenowy. Do kanalow podstawowocy hto wystarczy ale niewiem czy nie musze zmienic karty zeby odbierac premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam forum od dawna i w końcu się zarejestrowałem :)

 

Co do sieci. Czytam wasze opinie, że UPC lekceważy mniejsze ośrodki. Prawda - ale nie tylko. W Lublinie (moim zdaniem dużym ośrodku) nie ma ani Sport Klubu, ani Eurosportu 2. Co prawda oferta jest w porządku, ale dziwne, że np. lubelskie UPC nie zakupiło prawa do emisji Sport Klubu, skoro ma już to lubelska Multimedia.

 

W Lublinie jest natomiast AXN. Planete, dwa Polsaty Sport, jeden Eurosport, TVN 24, MTV, Viva, VH1, iTV, 4fun.tv itd. Cena - 52,80, czyli nie najgorzej w sumie. Najśmieszniejsze, że do TVN Gra trzeba dostrajać kanał - bo "w środku" częstotliwości nie odbiera ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jazda ;p

 

UPC Polska z telewizją cyfrową w 2008 roku

 

W drugim kwartale 2008 roku operator kablowy UPC Polska planuje wprowadzić usługę telewizji cyfrowej. Chce też przejąć większe sieci kablowe i zostać liderem usług triple play na dostępnych dla siebie obszarach. Inwestycje te wiążą się jednak z wielomilionowymi wydatkami, na które najwidoczniej sieć jest przygotowana.

Nasze przyszłoroczne inwestycje będą przeznaczone przede wszystkim na rozwój usług, w tym telewizji cyfrowej. Chcemy szybko wprowadzić ją na dużą skalę i zaoferować przeważającej większości naszych klientów w 10 największych miastach, w których jesteśmy obecni - powiedział prezes UPC Polska, Simon Boyd.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że UPC złożyło zapytania u producentów w Korei o ogromne liczby dekoderów kablowych, nawet o... 1 mln dekoderów HD, a podobno była nawet mowa o 7 mln dekoderów kablowych HD PVR i ....Bluetooth.

 

Podobno co niektórzy zagraniczni dostawcy sprawdzali tę informację w Polsce, czy aby komuś coś się nie pomyliło w szacunkach i planach, tym bardziej, że w Polsce jest niecałe 13 mln gospodarstw domowych. Czyżby UPC chciało opanować połowę polskich gospodarstw?

 

Co interesujące, UPC Polska nadal korzysta na swoich stronach internetowych ze starego logo, podczas gdy już na targach IBC w Amsterdamie pokazano nowe logo. Czeskie UPC używa już nowego logo. Dziwne zatem, że UPC Polska myśli o tak zaawansowanych dekoderach, podczas gdy ma w reklamach i na stronach internetowych nieaktualne logo, z którego zrezygnowała macierzysta spółka Liberty Global.

 

2 kwartał? :> To Vectra będzie wtedy VOD'a już montować :P

Zobaczymy czy zdołają wykopać Vectrę z tronu lidera kablówek cyfrowych ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrezygnowałem z UPC. Czekaj tatka latka. Cyfrówka w UPC miała być już w tym roku. Póki to przerzucam się na Vectrę. Szkoda mi tylko Chello. Ale nic zobaczymy jak faktyczni będzie wyglądała cyfryzacja w UPC, bo jeśli tak jak dodawanie nowych programów to potrwa to jeszcze bardzo długo. Zresztą wystarczy popatrzeć na forum gdzie zastój w temacie UPC był dość długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UPC zaczyna testować cyfrową telewizje kablową.

To ostatnio nawet na śląsku widać jak zaczęto bardzo intensywnie modernizować siec kablową.

 

 

fakt od dłuższego czasu w siedzibie UPC w Katowicach nie ma na dachu logo UPC lecz zmiana logo jest możliwa dopiero w 2008 roku.

 

Mam potrójna usługę w UPC i przyznam ze działa rewelacyjnie, a jakiekolwiek przerwy występują jedynie w telewizji gdyz albo jest modernizacja albo trwają testy DVB-C MPEG4.

 

 

Cieszy mnie to bo jednak jakość usług w UPC jest bardzo wysoka a w TELPOL-u pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...