Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jeśli w UPC wykupię opcję Internetu bez TV (tylko tzw "Telewizja na start" po kablu koncentrycznym), to będę mógł mieć te kilkanaście kanałów (w tym kilka HD) na dwóch TV, jeśli od modemu poprowadzę trójnik na koncentryk i doprowadzę tym samym dwa kable koncentryczne do dwóch TV?

 

Pytam, bo nie potrzebuję tych wszystkich 160-ciu kilku kanałów TV tylko kilka podstawowych (TVN HD, Polsat HD, ewentualnie TVP1/2 HD.) a kusi opcja 500 Mb/s za 59 zł i umowa tylko na 6 miesięcy.

https://www.upc.pl/internet/kup-internet/szybcy-internetowi-start-500-hbo-go-6m/

 

Z góry dziękuję za opinie.

KA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy jeśli w UPC wykupię opcję Internetu bez TV (tylko tzw "Telewizja na start" po kablu koncentrycznym), to będę mógł mieć te kilkanaście kanałów (w tym kilka HD) na dwóch TV, jeśli od modemu poprowadzę trójnik na koncentryk i doprowadzę tym samym dwa kable koncentryczne do dwóch TV?
 
Pytam, bo nie potrzebuję tych wszystkich 160-ciu kilku kanałów TV tylko kilka podstawowych (TVN HD, Polsat HD, ewentualnie TVP1/2 HD.) a kusi opcja 500 Mb/s za 59 zł i umowa tylko na 6 miesięcy.
https://www.upc.pl/internet/kup-internet/szybcy-internetowi-start-500-hbo-go-6m/
 
Z góry dziękuję za opinie.
KA
Tak oczywiście, w kablu masz sygnał niekodowany DVB-C. Możesz też zamiast dekodera wybrać moduł z kartą i wtedy masz wszystkie programy bez dekodera.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie spliter np. 3DSS3 TELESTE 3 x F załatwi sprawę? Jeśli tak, to czy przyznać się monterowi z UPC że chcę zrobić split na 2 x TV, czy po prostu on zrobi swój spliter na dwa OUT (jeden do TV a drugi do modemu), a ja sobie później go wymienię na 3DSS3?

Jak z tłumieniem sygnału Internetu na tym potrójnym spliterze 3DSS3? Osiągnę 500Mb/s?

 

KA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się, niech Ci zamontuje. No a jak ma być z internetem? Ludzie mają główne TV i multiroom i jakoś osiągają i po 1Gb/s.

Teleste 3dss3 to u UPC standard, monter sam mi taki zamontował do telewizji z multiroomem.

8SQoFFY.jpg

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do przedłużenia oferty i chętnie bym zrezygnował z Horizona na rzecz karty CI+, aby kanały sobie ustawić po swojemu z wyeliminowaniem zbędnych (póki co omijam to listą ulubionych, ale się wyłącza) no i strasznie laguje. Jakie są plusy i minusy? Czy cena też jest inna w abo? Aktualnie mam Horizon Select + 500Mb/s + Polsat Sport Premium i Eleven za 20zł (łącznie 113.98zł). Ma ktoś aktualny link do arkusza retencyjnego? Bo ten, który znalazłem ma ostatni update w sierpniu i nie wiem czy jest aktualny. Szerszy pakiet telewizji raczej mnie nie interesuje bo nie daje ani więcej kanałów filmowych fajnych ani sportu. 500Mb/s też już jest dla mnie prędkością, którą bardzo rzadko wykorzystuję.

 

Planuję przedłużenie w UPC bo ma chyba największe pokrycie w Warszawie pod ew. przeniesienie usług bo mieszkanie wynajmowane oraz zadowolają mnie pingi w grach online. 

Edytowane przez internauta_upc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych promocji nie ma. Ja sam przedłużyłem właśnie umowę z UPC. Dostałem select z ci+i internet 300 mega za 60 zł. Jako , że obecnie place 100 a umowa mi się kończy za 4 miesiące to się zgodziłem. I tak sporo oszczędzam do końca stycznia. Z tabelek jakie są najlepsza cena za ten pakiet to 55 zł. Z internetem 500 proponowali mi abonament za 80 zł. A 300 mega.... i tego nie wykorzystuje. Czasami ściągnę grę na Xbox One X i wykupię konto premium na Rapidu aby pobrać filmy w 4k. Tylko nawet na łączu 300 mega bardzo szybko wszystko się ściąga. A więcej trwa wypakowanie 50 giga plików(taki jest limit dzienny), niż ściągnięcie ich.

A ja pomimo sporej konkurencji (FTTH ORANGE,NETIA, kabel UPC i Multimedia) zdecydowałem się na UPC, bo TV jest w miarę dobrej jakości internet jest wystarczający. Netia w tej samej cenie proponowała FTTH 300 mega i TV ok 100 programów, ale jakość TV jest po prostu słaba. Z kolei Orange ma specjalną u mnie promocję i podjęt TV i FTTH 300 mega kosztuje 80 zł a nie 100 jak na stronie. Ale to ciągle więcej niż UPC. A w UPC jest jeszcze Horizon Go na Android TV. Więc mam darmowy Multiroom na 2 telewizory.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebagit

Ja ostatnio zrezygnowałem z internetu UPC, zostawiłem telewizję. Zrobiłem zmianę z Horizona na kartę CI+, Extra Max HD za 44.99zł, PSP za 9.90zł, Eleveny za 5zł.

Wziąłem neta z T-Mobile 900/300 za 3 miesiące po 1zl, od 4 miesiąca 69zł, wyszło mi 20zł drożej jak przed zmianą, ale net 3x szybszy.. I większy upload, na czym mi zależało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebagit
Ja ostatnio zrezygnowałem z internetu UPC, zostawiłem telewizję. Zrobiłem zmianę z Horizona na kartę CI+, Extra Max HD za 44.99zł, PSP za 9.90zł, Eleveny za 5zł.
Wziąłem neta z T-Mobile 900/300 za 3 miesiące po 1zl, od 4 miesiąca 69zł, wyszło mi 20zł drożej jak przed zmianą, ale net 3x szybszy.. I większy upload, na czym mi zależało. 
A ile chcieli za 300 mega? Bo domyślam się, że cena była inne niż na stronie. Jak jest duża konkurencja to każdy operator ma oferty spod lady .

Bo naprawdę jak w jednym pokoju dzieci oglądają YouTube w drugim jakiś Netflix i przeglądanie stron. Więcej niż 300 mega nie potrzebuje. A na Xboxa gry też nie ściągają mi się nawet z prędkością tych 300 mega. Bo serwer Microsoftu więcej nie dają.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONT mają Huawei, a routery Sagemcom. Nie warto brać tego niby premium, bo ten i ten router ma zablokowany panel (premium ma lepsze wifi), można przez www tylko hasło do wifi zmienić, dlatego jak ktoś chce bardziej zaawansowaną kontrolę mieć nad routerem (np firewall, przekierowanie portów czy jakiś VPN), to trzeba kupić swój router z obsługą vlan id, z jakimś dobrym prockiem (200-400zł około), jak ktoś chce wziąć 900Mbps, by podało tej prędkości. 

Ale to nie temat o tym dostawcy, więc EoT.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim , Ojcu w grudniu kończy się pierwsza umowa z UPC obecnie za TV Select+ Eleven + Internet 150 płaci 75 zł.

Pytanie do Was co można ugrać po wysłaniu wypowiedzenia ? ( czy można je wysłać już teraz ? )

 

Ojcu najbardziej zależy na kanałach sportowych , czy można wyszarpać taniej np Polsat Sport Premium ? 

 

Druga opcja na której mu zależy to PVR , czy można to dostać za darmo ?

Ewentualnie pomyślałem o rezygnacji z tego dziadowskiego Horizona i samym module bo jego TV oferuje możliwość nagrywania programów. 

Co doradzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegocjować warunki umowy możesz najwcześniej 3 miesiące przed końcem umowy, więc możesz już teraz. Ofertę ogólnie masz dobrą i chyba taniej nie będzie, zmienić na kartę CI+ możesz bez problemu w nowej umowie. Wypowiedzenie oczywiście wyślij, bo otwiera to furtkę do negocjacji.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 11:48, horas napisał:

Ja przed chwilą dostałem taką ofertę:

 

Horizon MAX  PVR

C+ Prestige

HBO

Internet 300

Eleveny

PolsatSport Premium

 

Całość za 129,96 PLN

 

Teraz za to co mam w stopce płacę 189,90 PLN

 

Zastanawiam się ? brać?

@horas, wiesz może za ile wyliczyli Ci Eleven + PSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP jest pakietem gwarantowanym w UPC?

Jeśli kablówka dołączy Eleven 4K najlepiej  bez dodatkowych opłat to praktycznie oferta sportowa będzie już kompletna.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...