Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Film "Zanim się rozstaniemy" w tej chwili na TVP HD. Jedno zdjęcie zrobione auto i to jest bliskie tego, co widać w rzeczywistości, drugie, z ostrością złapaną w ciemnym punkcie, więc efekt jaśniejszy niż jest faktycznie. Taka to kompresja w nowej usłudze UPC. Myślę, że żadnych birtate'ów mierzyć nie trzeba, a takich zdjęć mogę Wam zrobić ile chcecie.
 
TV to LG C9 65", profesjonalnie skalibrowany, przy źródłach o przyzwoitej jakości nie ma mowy o takich akcjach w ciemnych scenach.

Internet 1 Gbps. Zmierzone 950 Mbps/39 Mbps, ping 7.

66eb9bcece3ea121846fd6028de9b0cd.jpg

f54cecabc360dd864fb3db342ea9344a.jpg

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ziarno jest na wszystkich jednolitych obszarach, na wszystkich kanałach HD. Przy szybko zmieniających się obrazach jest jeszcze gorzej, pojawiają się na krótko ertefakty/makrobloki, nawet w jasnych scenach. Ja odstępuję od umowy w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś jeszcze jedno zdjęcie. Epidemia na TVN. Zdjęcie jest znów nieco jaśniejsze bo aparat w telefonie nie wyrabia, w pokoju pali się tylko jedna mała lampka, jest prawie ciemno. Zdjęcia robione również na stopklatce, co też nieco uwydatnia efekt. Uwierzcie jednak, że te makrobloki są widoczne gołym okiem, a ziarno jest wszechobecna.

4deaff953b04ad8f6ebfdd6b8f820a1b.jpg

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, all999 napisał:

Tutaj ziarno jest na wszystkich jednolitych obszarach, na wszystkich kanałach HD. Przy szybko zmieniających się obrazach jest jeszcze gorzej. Ja odstępuję od umowy w przyszłym tygodniu.

Dostaniesz zwrot pieniędzy za instalację?

Szkoda im podarować 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

16 godzin temu, bugmenot napisał:
To w KODI działa w końcu coś live z Ipli poza kilkoma kanałami bez DRM?

Działają programy VOD, te które są darmowe. Tylko w apce Ipli są bez HD i z reklamami. A w KODI masz je bez reklam. To mi wystarcza. Mogą sobie spokojnie obejrzeć "Chłopaki do wzięcia".

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry TV to trzeba dobry sygnał a nie IPTV od UPC :D Miałem IPTV od Orange i obraz był naprawdę bardzo dobry, narzekałem na dekoder Samsunga od Orange.... Ze był mało funkcjonalny itd... Ale działał jak rakieta w porównaniu z Horizonem. Niby IPTV ale mogłem oglądać jeden program i nagrywać 3 w HD w tym samym czasie albo oglądać 1 i nagrywać kolejny w UHD.... Nagrywarka działała na każdym programie. A i teraz w Orange jest nagrywanie seriali i inne bajery.... Umowa kończy mi się za 3-4 miesiące i czas będzie się pożegnać z UPC. Bo i upload w Orange zwiększyli jest teraz 300 pobieranie a 100 wysyłanie w najwolniejszej opcji internetu. Do tego zawsze prędkość była jakieś 10% większa niż na umowie. Miałem łącze 300 mega a transfer zawsze było to 330, wysyłanie też było niby 30 w umowie a zawsze szło ok 35 mega. I ceny jeszcze spadły.... Pakiet optymalny i 300 mega internet jest za 80 zł. Internet lepszy, TV z UHD nie wybrakowana nagrywarka, lepsza jakość TV..... Słabo widzę przyszłość UPC.

Edytowane przez sebagit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea:  Od tej pory wszelką dalszą dyskusję na temat dekodera TV 4K BOX od UPC, zwłaszcza dotyczącą spraw technicznych związanych z tym dekoderem, proszę kontynuować w tym oto nowo założonym wątku przez Użytkownika @all999:

 

 

:idea:  Wszelkie kolejne posty dotyczące tego dekodera, a pisane w niniejszym wątku, będą bezwzględnie trafiały do Kosza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

wkrótce kończy mi się dwuletnia umowa z UPC. Obecnie posiadam Horizon Max z nagrywarką + Internet 300 mb/s + Pakiet Eleven oraz Polsat Sport. Część z tych pakietów nie jest mi już potrzebna i chciałem zmniejszyć pakiet tv na - Horizon Select bez nagrywarki, pozostawiając internet 300 mb/s. Na moim koncie znalazłem warunki promocji "Twój Happy Home XIV (2019-2)", według którego to co powinno mnie interesować powinno kosztować 80,01 (48,99 + 31,02)......tylko w czasie rozmowy z UPC okazało się, że mogę skorzystać jedynie z elementu promocji wybranego przez UPC (tego który pojawia mi się też w moje UPC). Jak łatwo się domyślić najdroższego - Max z nagrywarką + 500 mb/s.

 

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy macie doświadczenie w składaniu reklamacji w podobnej sprawie? Każda odpowiedź konsultanta UPC była taka sama "system nam podpowiada inną opcję". Teoretycznie w warunkach promocji nie ma żadnego obostrzenia mówiącego o tym, że oferta ogranicza się jedynie do tego "co pokaże system" i z tego co rozumiem to powinienem mieć możliwość dobrania sobie dowolnego pakietu...no chyba że ja coś źle rozumiem. Pytanie tylko czy jest o co walczyć czy lepiej zmienić operatora?

 

Czy to w ogóle jest zgodne z prawem konsumenta, że operator uniemożliwia wybór czegoś innego zmuszając do wybrania znacznie droższej opcji? Uniemożliwia w praktyce, bo koniec końców w DUK zgodzili się na pakiet Select....w cenie MAX. To wszystko śmierdzi mi powodem do skargi do UOKiK. Tym bardziej, że konsultancie wprost mówili, że to co jest w warunkach promocji a to co jest u nich w systemie to dwie różne kwestie.

Edytowane przez kubrak
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników INEA przechodził ostatnio do UPC na kablach INEI i może powiedzieć, jak UPC wtedy świadczy swoje usługi? Dają światło do domu i symetryka, czy w domu zakładają konwerter RFOG? I jakie urządzenia końcowe wtedy dają?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wątpię, czy ktoś jeszcze przeszedł. Sam chciałbym już zmienić usługi z Inea na UPC. Aktualnie się reklamują w rejonach, które mają światłowód założony w ramach POPC. Na infolinii nie są wstanie określić, kiedy oficjalnie zawitają.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam telewizora 4K, a jestem zainteresowany ofertą UPC. Czy w związku z tym jestem skazany tylko na pakiet z Horizonem? Czy też mogę śmiało brać wyższy z dekoderem 4K i wszystko będzie śmigać? I jeszcze jedno pytanie: Czy punkty stacjonarne będą mieć jakąś inną ofertę, niż ta obecna w internecie? Zależałoby mi na Horizonie z nagrywarką, a ten nie jest już dostępny.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filmowosci napisał:

Nie mam telewizora 4K, a jestem zainteresowany ofertą UPC. Czy w związku z tym jestem skazany tylko na pakiet z Horizonem? Czy też mogę śmiało brać wyższy z dekoderem 4K i wszystko będzie śmigać?

 

Nie mając telewizora typu 4K, jak najbardziej można korzystać z dekodera 4K. W takiej sytuacji dekoder będzie przeskalowywał obraz do niższej rozdzielczości, np. Full HD.

Oczywiście uprzednio trzeba w dekoderze ustawić rozdzielczość wyjściową odpowiadającą faktycznej rozdzielczości naszego telewizora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filmowosci napisał:

Zależałoby mi na Horizonie z nagrywarką, a ten nie jest już dostępny.

Mówiąc szczerze, nie jestem obecnie w temacie, ale z ciekawości  sprawdziłem na upc.pl i jest tam, dla NOWYCH, oznaczona jako HIT, opcja HZN+ PVR z pakietem Select, ale... to tylko telewizja + Replay + HZN Go/24 m-ce za 75 PLN! Do tego jeszcze (o ile się da) trzeba dobrać net, telefon i multiroom, jeśli komuś potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...