Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

a czy Szanowni Forumowicze orientują sie czy jakość obrazu z tym, dekoderem 4K na normalnych kanałach HD jest gorsza niz na module CI+ UPC? 
Trudno powiedzieć, są tu tacy, którzy porównywali moduł do horizona i uważają, że moduł wygląda lepiej. A dekoder 4K wygląda ogólnie jak horizon, więc tu też moduł powinien wyglądać lepiej. Ale chętnie bym się o tym też przekonał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał all999 to jest adaptycyjny streaming taki sam jak w przypadku HiWay Inea, Netii i OTT/IPTV CP.

 

Polska ogólnie jest chyba jakimś liderem w zakresie stosowania tego typu usługi w przypadku dużych operatorów i zastosowań "stacjonarnych" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

Pobawiłem się trochę późno w nocy. Generalnie jeśli chodzi o jakość kanałów HD, to nie ma poprawy względem Horizona. Najpopolularniejsze kanały, czyli TVP1 i 2, TVN, Polsat mają dużą kompresję. W jednolitych tłach pojawiają się "mrówki", w ciemnych miejscach makrobloki. Jednym słowem agresywna kompresja. 

 

Moim zdaniem tych kilka zdań dyskwalifikuje w moich oczach nowy mini dekoderek jako podstawowe urządzenie do odbioru telewizji.

Ktoś niedawno podawał cyferki jaki to bitrate ma UPC, względem m in sat  tylko jakoś efekt jest do d... 

Skoro to jest streaming, to pewnie jeszcze trzeba się liczyć, że przy zbyt dużym obciążeniu sieci mogą być problemy z działaniem usługi

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest to samo co w kablowce, obraz jest kompresowany i tak jak przyznał @all999 bardzo mocno.

 

Przypomnijcie sobie jak były ograniczone łącza podczas lockdownu... pozatym nikt nie bierze tutaj pod uwagę innych czynników myśli że bitrate jest wyznacznikiem. To tak jakby wprowadzić się do 300m domu w stanie surowym. Co z tego wynika.. duży ale bez jakości.

 

UPC musiałoby zmienić kompresje i ustabilizować lacza aby zachowywały się tak jak teraz tzn. stabilnie.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dwa dni temu wymieniłem dekoder w UPC na ten nowy "4k". Jakość obrazu na kanałach HD ( TVP, POLSAT ,TVN...) jest o wiele gorsza... Najbardziej to widać w dynamicznych scenach, gdy dużo się dzieje na ekranie.Pojawiają się kwadraciki na ekranie, obraz jest nieostry.

Z tym starym dekoderem horizon nie było czegoś takiego.

Będzie trzeba chyba przeprosić się i wrócić do tego starego...bo tak nie da się oglądać zwykłych programów niestety.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie te cyferki, które przedstawiał @bugmenot pod koniec lipca miały przełożenie na realną wartość  obrazu , to UPC powinna mieć wzorową jakość.

Ale tak nie jest.

Jest na zauważalna różnica między sat  kablówką to Eleven, trochę lepiej też wygląda HBO.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC i tak konwertuje ten sygnal bo musi dodać zabezpieczenie przed kopiowaniem co i tak wymaga przerobienia całego streamu.

 

Kwestia kluczowa czy dostaje od nadawcy sygnal czy sam go przetwarza chociażby z tego co jest w kablówce. Ale artefakty są takie są wprost widać że robią to sami.

 

Wydaje się ze upc dostaje 1 sygnał który "dopasowuje" pod swoje usługi. Tym bardziej że kanaly promocyjne upc sa nadawane przez upc w kabli a wiec do iptv je konwertuje.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann ale o czym teraz piszesz? Moje "cyferki" dotyczyły przekazu DVB-C i to jest przy 90% kanałów z satelity niebo a ziema i tutaj nie ma co dyskutować. Jeśli nie widzisz różnicy nawet na pdostwowych kanałach typu TVP czy TVN, to czas na nowy telewizor ;).

 

Dyskusja jednak toczy się od dłuższego czasu na temat oferty 4K, w streamingu takim samym jak chociażby OTT C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barkam43 napisał:

A mam przy okazji pytanie: czy na bitrate i kompresję sygnału ma wpływ UPC czy poproostu taki sygnał otrzymuje z zewnątrz i nic z tym zrobić nie może???

Jeśli chodzi o wartości bitrate to UPC bardzo mocno tnie te wartości zwłaszcza na kanałach które dostają po kablu. Już wcześniej pisałem o swoich testach na kanałach w UPC na lokalnej kablówce oraz na satelicie. To co widać w UPC to zmienny bitrate na kanałach branych po kablu oraz średni bitrate na najlepiej nadających kanałach który nie przekracza 12Mb/s. ( tak jakby mieli ustawiony ,,lejek" na taką wartość ).

Np. eleveny mają w upc 9-12MB/s gdzie średnia ( po kilkunastu minutach ) wychodziła ok. 11Mb/s.

W lokalnej kablówce na światłowodzie te same kanały mają wartość ok. 14 Mb/s. i to jest wartość stała.

Inny przykład WP HD I Eska HD u mojej mamy w upc te kanały mają wartość bitrate 6-8 Mb/s a u mnie w lokalnej kablówce 15-16 Mb/s ( wartość stała ).

No i PSP 1-2 na satelicie wartość średnia 17,5 Mb/s a w tym samym czasie wartość średnia tych kanałów w UPC to 11,5 Mb/s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenotMam porównanie bezpośrednio w telewizorze.

Podpięty kabel od UPC i dekoder PC+.

Fakt, że wygodniej i częściej do podstowych kanałów sięgam przez UPC , ale żeby ta jakość miała być " oszałamiająca" , absolutnie nie jest. 

Może upscaling robi robotę.. A może chodzi o kodeki , które stosuje UPC kompresując obraz..

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barkam43 poprawie nie ulegnie bo to po prostu nie ma uzasadnienia przy streamingu adaptacyjnym. Ewentualnie pogorszeniu gdy zacznie z tego korzystac więcej ludzi ;).

 

@lukimann Jakość jest po prostu zarówno "cyferkowo" jak i odczuwalnie lepsza i tyle. Jako taką to robi Netflix albo Amazon z HDR, a nie 1080i w H264, już nie te czasy. Ale brak artefaktów przy byle większym ruchu na ekranie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję teraz przed wyborem czy zostać przy Horizonie czy wziąć 4K... 

Czekałem bardzo długo żeby wreszcie wprowadzili, a wychodzi że jest mega średnio i już sam nie wiem co mam robić... 

Jedni piszą, że jest różnica - drudzy, że niewidoczna raczej... 

Edytowane przez Koowall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...