Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Parametry które niektórzy tu podają są wizęte nie wiem skąd. Tak samo w przypadku nc+ go czy CANAL+ odczytuja dane z jakiś appek podczas gry oryginalny stream jest całkiem inny. Dane które większość odczytuje to VBR podawany przez TV na złączu HDMI, który w pewnym sensie jest tożsamy ale z dużym Ale..

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, apj napisał:

Potwierdza to fakt wyższej jakości kanału 4K, konwersja następuje w ramach HEVC -> HEVC by docelowo uzyskać jedynie stream odpowiedni do usługi bez pogorszenia jakości.

 

Natomiast przy kanałach MPEG-2 bo takie są nadal w Polsce czy też MPEG-4 następuje często szybka konwersja w locie z innego kodeka na inny, celem podwyższenia i zmiany parametrów aby dostosować je do streamu adaptacyjnego.

 

Co to znaczy, że "konwersja następuje w ramach HEVC -> HEVC by docelowo uzyskać jedynie stream odpowiedni do usługi bez pogorszenia jakości."?

Jak operowanie na danych zakodowanych stratnie może nie mieć wpływu na jakość?!

 

Reszty nawet szkoda komentować..

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pogorszenia jakości nie zawsze znaczy bez straty danych przynajmniej dla ludzkiego oka.

 

Dlaczego? Bo Funbox UHD jest nadawany przez właściciela Filmbox, a UPC musi wiąść od nich stream i posłać przez swoje serwery aby dotarł do BOX'a już jako ich stream. Różnica jest taka że konwersja HEVC->HEVC daje mniejszą stratę niż MPEG-2 <--> MPEG-4.

 

18 minut temu, bugmenot napisał:

Czyli z tego co tutaj niektórzy piszą UPC ma jednocześnie adaptacyjny streaming i VBR... No ciekawe :).

 

A swoją drogą, a propos tego co pisał @all999 to jakaś paranoja z tą instalacją, skoro jest już klientem, a to jest box w którym wystarczy podać nazwę sieci wifi to po co tutaj instalator?

 

to nie jest takie proste, przy MR liczy się kolejność, każdy pojedynczo a nie wszystkie na raz. Po drugie technik musi ze swoim działem na bieżąco podmieniać dekodery w systemie aby się aktywowały, nie wpisany w system dekoder się nie uruchomi gotowy do użytku a z błędem i zablokowany.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, apj napisał:

UPC musi ich stream posłać przez swoje serwery aby dotarł do BOX'a już jako ich stream.

 

Aha.

 

4 minuty temu, apj napisał:

Różnica jest taka że konwersja HEVC->HEVC daje mniejszą stratę niż MPEG-2 <--> MPEG-4.

 

Problem w tym, że strumień wejściowy (zakodowany stratnie czy nie) zawsze jest dekodowany do postaci surowej, więc cała ta teoria nie ma sensu.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy w UPC było kiedyś podobnie. Jednak dla nowego to nie problem, dla starego musieliby wyłączyć wszystkie dekodery Jeszcze przed przysłaniem nowych aby klient miał gotowe "konto" jak przyjdzie przesyłka. Ja osobiście byłem bez HZN dopóki instalator nie przyniósł bo musieli zmienić urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma już Internet od UPC to cały temat może być wykonany samodzielnie, nie jest tu potrzebny instalator. No ale to jest UPC i ich "procedury". Do boxa na wifi potrzebny jest instalator, a 10-letnie Mediaboxy i modemy każą do nich po umowie odsyłać, choć to się nadaje tylko na elektrośmieci - znajomi co niedawno przeszli na Orange mi mówili ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mattem napisał:

 

Aha.

 

 

Problem w tym, że strumień wejściowy (zakodowany stratnie czy nie) zawsze jest dekodowany do postaci surowej, więc cała ta teoria nie ma sensu.

 

Wiesz... operatorzy mają takie specjalne coś że strumień dostają odkodowany od nadawcy a następnie go zakodowywują :)

 

4 minuty temu, bugmenot napisał:

Jeśli ktoś ma już Internet od UPC to cały temat może być wykonany samodzielnie, nie jest tu potrzebny instalator. No ale to jest UPC i ich "procedury". Do boxa na wifi potrzebny jest instalator, a 10-letnie Mediaboxy i modemy każą do nich po umowie odsyłać, choć to się nadaje tylko na elektrośmieci - znajomi co niedawno przeszli na Orange mi mówili ;).

 

Racja ale jeszcze jedno, upc ma umowe z partnerską firmą instalacyjną, biorą dekodery z magazynu jak leci. Skąd centrala ma wpisać wcześniej dobre numery do systemu? Tutaj logistyka u nich kuleje.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 i jak usługa ma potencjał default_icon_question.gif
Pobawiłem się trochę późno w nocy. Generalnie jeśli chodzi o jakość kanałów HD, to nie ma poprawy względem Horizona. Najpopolularniejsze kanały, czyli TVP1 i 2, TVN, Polsat mają dużą kompresję. W jednolitych tłach pojawiają się "mrówki", w ciemnych miejscach makrobloki. Jednym słowem agresywna kompresja. Co ciekawe, mniej popularne kanały, mam wrażenie że wyglądają lepiej. Oczywiście tylko niektóre. Zdecydowana większość kanałów jest w tzw. 50 fps. Po przełączeniu kanału, kilka sekund obraz jest zdecydowanie gorszy i w 25 fps, dopiero po chwili wskakuje na wyższy profil. Co do szybkości działania menu. Jest tylko nieco lepiej niż w Horizon i daleko do nowoczesnych przystawek na androidzie. Menu EPG odpala się 2-3 sekundy, to samo jest ze zmianą kanałów. Po kliknięciu, obraz pojawia się dopiero po 2-3 sekundach i kolejne kilka sekund się "rozpędza".

Kanały sportowe są w 50 fps.

Co do kanałów 4K, na razie nie bardzo jest o czym pisać. W Polsce, ani UltraTV4K nie są w 4K i wszystkie dziś przycinają i zanika dźwięk.

Na chwilę obecną piraci są w stanie dostarczyć lepszej jakości obraz.

Do tego zmieniłem internet z 500 na 1 Gbps i dostałem nowy modem/router.

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, choć dziś i jutro za bardzo nie pooglądam. Chętnie sprawdzę też bitraty, jeśli podpowiecie jak to zrobić mając tylko Conmect Box.

Mój TV to 65" oled LG C9, oglądam z odległości 3-3,5m.


  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, all999 napisał:

Pobawiłem się trochę późno w nocy. Generalnie jeśli chodzi o jakość kanałów HD, to nie ma poprawy względem Horizona. Najpopolularniejsze kanały, czyli TVP1 i 2, TVN, Polsat mają dużą kompresję. W jednolitych tłach pojawiają się "mrówki", w ciemnych miejscach makrobloki. Jednym słowem agresywna kompresja. Co ciekawe, mniej popularne kanały, mam wrażenie że wyglądają lepiej. Oczywiście tylko niektóre. Zdecydowana większość kanałów jest w tzw. 50 fps. Po przełączeniu kanału, kilka sekund obraz jest zdecydowanie gorszy i w 25 fps, dopiero po chwili wskakuje na wyższy profil. Co do szybkości działania menu. Jest tylko nieco lepiej niż w Horizon i daleko do nowoczesnych przystawek na androidzie. Menu EPG odpala się 2-3 sekundy, to samo jest ze zmianą kanałów. Po kliknięciu, obraz pojawia się dopiero po 2-3 sekundach i kolejne kilka sekund się "rozpędza".

Kanały sportowe są w 50 fps.

Co do kanałów 4K, na razie nie bardzo jest o czym pisać. W Polsce, ani UltraTV4K nie są w 4K i wszystkie dziś przycinają i zanika dźwięk.

Do tego zmieniłem internet z 500 na 1 Gbps i dostałem nowy modem/router.

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, choć dziś i jutro za bardzo nie pooglądam. Chętnie sprawdzę też bitraty, jeśli podpowiecie jak to zrobić mając tylko Conmect Box.

Mój TV to 65" oled LG C9, oglądam z odległości 3-3,5m.
 

 

Teraz już wiadomo żeby omijać to z daleka....Przy następnej umowie zamieniam mojego Horizona na kartę CI+.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4K cięło po podłączeniu, technik poszedł podregulować parametry na rozdzielni i na razie nie tnie, prędkość internetu też się poprawila z 480 na 640 Mbps. Może być też problem zakłócania sygnału WiFi i wtedy może zrywać.

 

Nie wiem w jaką grupę docelową kieruje, ale narazie wydaje się to przyszły kierunek UPC z tym że jako nowość dodatkowo płatna, bo wreszcie sa lepsze dekodery niż mediabox do MR i teraz jezeli ktoś chce dodatkowe TV w domu miec podłączone do upc nie musi po całym domu ciągnąć kabli do każdego. 4K wydaje się dodatkiem żeby nie było że nie ma.

 

Tak samo było z CANAL+ mieli 1 kanał 4K ale ludzie interesowali się po wprowadzeniu oferty dekoderem 4K z uwagi że był lepszy niż poprzedni.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale poza dyskiem twardym (funkcjami nagrywania) w czym jest gorszy? Oprogramowanie ma takie samo jak Horizon. Dodatkowo można podłączyć go do telewizji przez WiFi. Gorszy w jakości obrazu? Dekoder potrafi więcej, to materiały przesyłane w ramach IPTV są gorszej jakości to nie to samo co oglądamy z kabla i wystarczyłoby to poprawić.

 

Jak zestawisz go z Pace czy Cisco to niebo a ziemia, tamten dekoder nie dość że się wieszał to jeszcze samoczynnie się restartował o losowym nagrywaniu nie wspominając.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w  jaką w jaką  grupę docelową klientów celuje UPC proponując ten " wynalazek"?
Powyższy opis wręcz odstrasza od tego.
 
Zaznaczę tylko że jestem power userem audio-video i niestety nie mam alternatywy jeśli chodzi o dostawcę internetu. TV jest dla mnie dodatkiem, a internet działa bardzo dobrze od lat. W tej chwili mam 960/39 Mbps, ping 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

Po przełączeniu kanału, kilka sekund obraz jest zdecydowanie gorszy i w 25 fps, dopiero po chwili wskakuje na wyższy profil.

 

Najwyższy profil wchodzi w kilka sekund we własnej sieci operatora na łączu 1 Gbps?

To muszą jeszcze sporo dopracować...

 

2 godziny temu, all999 napisał:

Co do kanałów 4K, na razie nie bardzo jest o czym pisać. W Polsce, ani UltraTV4K nie są w 4K i wszystkie dziś przycinają i zanika dźwięk.

 

Zdecydowanie muszą ;-). Ciekawe czemu slużyły te długie testy, skoro to tak wygląda.

 

Porównywałeś opoźnienie między DVB-C a streamingiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...