Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Bo to nie Multimedia.

Jak porównywałem cenowo oferty u znajomych , którzy są abonentami MM to wypadało zdecydowania na korzyść tej kablówki.

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz select,  czy jednak dopłacisz do  Maxa za wysublimowaną ofertę 4K..?

17 minut temu, tyrla napisał:

A wPolsce.pl 4K nie ma ? emoji1.png

:-D , jak może być, skoro to Premium.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapytanie mam co do oferty z dekoderem 4K. Czy na serio można na niego nagrać tylko 50 godzin?  To tak na poważnie czy komuś się ucięło jedno zero? 

Na Horizon średnio można upchać 300 godzin (tyle UPC podaje), a w np. Netii online można nagrać 1500 godzin. Przy ustawieniu nagrywania kilku programów po wykryciu ich w EPG, to 50 godzin przecież zapcha się po tygodniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2020 o 19:08, lukimann napisał:
Zostawiasz select,  czy jednak dopłacisz do  Maxa za wysublimowaną ofertę 4K..?

 

Brać boxa 4K i nie mieć nic nawet w pseudo 4K, żeby potestować, sprawdzić potencjał to trochę słabo. Jutro będę dzwonił na infolinię, bo instalatora mam umówionego na czwartek. Zawsze mam 14 dni na odstąpienie od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem, na jednym z forum , kolejna pozytywna opinia :-)

"..

wziąłem na próbę i teraz wiem, że nie oddam. Podczas oglądania kanałów jest zmienny bitrate a zależy od tego czy są sceny z szybkim ruchem, czy bardziej statyczne i wacha się od około 5 do 8 Mbit/s przy kanałach SD, 10 do 15 Mbit/s przy kanałach HD, i od 19 do 25 Mbit/s na 4K. Są kanały oczywiście lepszej i gorszej jakości. Na sportowych bitrate jest wysoki i obraz wygląda bardzo dobrze:..."

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

niedługo kończy mi się umowa (wypowiedzenie wysłane) na to co mam w stopce.

 

Interesuje mnie na tą chwilę przedłużenie ale tylko z samym internetem (bez TV), może być tak jak teraz do 500Mb.

 

Jaką cenę można utargować przy przedłużeniu?

Edytowane przez horas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum jest taki plik, aktualizowany na bieżąco z wszystkimi aktualnymi promocjami. Zapoznaj się z nim i będziesz wszystko wiedział.

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1xcxzdCVJURFdIJkvQR0mX705ph-qWFyd7MbUOnn8pf4/htmlview#gid=0

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funbox, stosunek jakości do przepływowości.

Dodatkowo w 4K obraz jest żywy i z dobrym kontrastem. Czego nie można powiedzieć o kanałach SD które w DVB-C były lepsze.

 

Żeby nie było idealnie, dekodery nie są wspierane przez system Tizen, tv wykrywają go automatycznie jako Apple TV i ani na tym ustawieniu ani na ustawieniu UPC nie ma możliwości sterowania nimi pilotem od TV.

 

Dodatkowo przepływowość obrazu wydaje się zwiększać po zmianie rozdzielczości na wyższą. Dekodery nie ustawiają się automatycznie na 4K.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo, jak startowały kanały HD było podobnie. Nie ważne co, byle było w 4K, choćby to był obraz kontrolny.
Co byś nie pisał, to fakty są takie, że to urządzenie jest dobre co najwyżej jako MR.
Co wpis, to coraz wyższy bitrate na tym boxie, zaraz dojdziemy do 15 Mbps przy kanałach SD i 50 przy 4K. Prawda jest taka, że przepływowość w DVB-C jest na bardzo dobrym poziomie, co niedawno udowodnił @bugmenot



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób tutaj gubi się w podstawowych pojęciach i nie ma pojęcia jak to działa. Bitrate (przepływowość) może być nawet 100 Mbps i co to da jak kompresja jest źle robiona? Chociażby zbyt szybka kompresja przy zastosowaniu złych filtrów i koderów w efekcie daje nie zbyt dobry efekt końcowy.

 

Potwierdza to fakt wyższej jakości kanału 4K, konwersja następuje w ramach HEVC -> HEVC by docelowo uzyskać jedynie stream odpowiedni do usługi bez pogorszenia jakości.

 

Natomiast przy kanałach MPEG-2 bo takie są nadal w Polsce czy też MPEG-4 następuje często szybka konwersja w locie z innego kodeka na inny, celem podwyższenia i zmiany parametrów aby dostosować je do streamu adaptacyjnego.

 

W przypadku UPC różnica jest na tyle zauważalna że widać pogorszoną jakość między IPTV (gorsza) a DVB-C (lepsza).

 

BITRATE nie oznacza JAKOŚCI !!! 

Jest to wyłącznie szybkość przepływu danych.

Co tylko pośrednio wpływa na jakość bo dla przykładu można zwiększyć bitrate streamu (transmisji) ale jeżeli materiał docelowy będzie miał mniejszą jakość "mniejszy bitrate" to będzie szedł z pustym zapasem jako ten większy (w przedziale jakim ustawił operator do transmisji) dając wyłącznie dodatkowe sztuczne cyferki.

 

Dlaczego wprowadzone zostały nowe kodeki przy zastosowaniu niższego bitrate? Bo mają jeszcze lepiej opanowaną kompresje.

 

Nikt nie wychwala tu 4K ale ten kanał jest akurat przykładem. Nie chce mi się nawet pisać o tutejszych ekspertach od jakości 4K w dziale CANAL+ bo tak naprawdę prawie nikt nie ma pojęcia o tym tylko mówi jak sprzedawca w salonie który coś tam sobie poczytał albo mu piąty przez dziesiąty kolega nakreślił.

 

Tak samo klatki na sekundę, operatorzy mogą wam nawet uruchomić 50 ale to nic nie da to taka różnica jak 1080i a 1080p, transmisja i tak jest nadawana w 1080i tylko sztucznie konwertowana do 1080p. Tak samo tutaj, wszystkie taśmy są w 25 więc to i tak będzie to sztuczne podnoszenie do momentu aż kluczowi gracze nie zmienią sposobu nagrywania programów bądź też sprzętu. Na chwilę obecną tylko POLSAT SPORT PREMIUM nasaje w 1080p i 50 klatkach bo tak dostaje od właściciela praw i nie retransmituje na swój sposób jak inni. Tutaj nie stanowi problemu by tak go nadawać na dekoderze. Co więcej w przypadku większości treści na innych kanałach pewnie też nie byłoby to problemem, ale to każdy nadawca musi pozmieniać a nie UPC.

 

ps. dekoder jest jedynie odbiornikiem streamu, w przypadku usług IPTV większość leży po stronie nadawcy jak nadaje kanał

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co tutaj niektórzy piszą UPC ma jednocześnie adaptacyjny streaming i VBR... No ciekawe :).

 

A swoją drogą, a propos tego co pisał @all999 to jakaś paranoja z tą instalacją, skoro jest już klientem, a to jest box w którym wystarczy podać nazwę sieci wifi to po co tutaj instalator?

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...