Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Może być też wina CDNa. Jeśli przycina się przy kilkuset (?) użytkownikach to będzie wesoło jak to więcej osób kupi.

Jestem ogólnie ciekawy czy oni sobie wyobrażaja, że np. chociaż połowa klientów przejdzie na to rozwiązanie i jak będzie jakiś fajny meczyk reprezentacji na TVP1 to nagle 500 tysięcy osób będzie musiało dostać stabilny stream... :)

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukimann napisał:

Oferta dla mnie:

300 mb/s

Pakiety Select ( 125) kanałów

Instalacja 50 zł

Abonament 89,99 za tą przystawkę.

 

Nad taką ofertą  pracowali jako najlepsza promocja dla obecnych klientów.

???, powodzenia z ofertą na rynku.

 

Jest oferta dla obecnych posiadaczy 4k Max z 1 Gb za 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie rozumiem test oferty, dla nowych to za taka kwotę jest TV max i 500. I jeszcze w romocji 4 miechy za 50 zł.Widac, ze UPC traktuje obecnych klientów podobnie do konkurencji, czyli jak już jesteś to cię doją a do piero jak się zdecydujesz na odejście i machniesz im wypowiedzeniem to zaczynajć myśleć. To samo w PC+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pchfix napisał:

Tez nie rozumiem test oferty, dla nowych to za taka kwotę jest TV max i 500. I jeszcze w romocji 4 miechy za 50 zł.Widac, ze UPC traktuje obecnych klientów podobnie do konkurencji, czyli jak już jesteś to cię doją a do piero jak się zdecydujesz na odejście i machniesz im wypowiedzeniem to zaczynajć myśleć. To samo w PC+?

Wszędzie tak jest bo mają owieczkę która płacić musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co rozmawiałem z infolinią UPC w sparawie nowego ,,dekodera, ;)  i na razie podziękowałem.Pani powiedziała że pozostałyby mi wszystkie usługi które mam z wyjątkiem Filmbox za 1zł.Net by się zwiększył z obecnych 150 mb/s do 300 mb/s,ale w sumie płaciłbym 25 zł więcej niż do tej pory.Jednak sama zasugerowała że lepszej oferty mogę się spodziewać dopiero pod koniec umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Nałapią, bo się ktoś skusi a potem się zaczną utyskiwania , a to pakietyzacja, a to brak tych czy innych kanałów 4K.. Rozkręci się . Bedą to wciskać do kazdej umowy z internetem.?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, all999 napisał:

Zamówiłem tego "dekodera" 4K, instalacja za tydzień w czwartek. Czy moduł CI+ jako multiroom mogę później dobrać w każdej chwili? Rozumiem że 14 dniowy okres wypowiedzenia umowy normalnie działa w tym przypadku?

 

Nie sądzę że w przypadku tego cuda, obowiązują jakiekolwiek normy prawne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:
5 minut temu, djadijos napisał:
@rbej każde usługi zawarte na odległość mają 14 dni....

Pytanie, czy jeśli instalator przywozi papiery do podpisania do domu, to czy to jest umowa zawarta na odległość.

Owszem, na odległość. Nie w siedzibie dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafiłem na forum w poszukiwaniu informacji o nowym sprzęcie UPC i w końcu zdecydowałem się na wymianę bo kończyła mi się umowa za parę dni, a mało dotychczas użytkowników, którzy podzieliliby się wrażeniami, więc pomyślałem, że podziele się swoimi.

 

Jeśli chodzi o ofertę to nie wiem jak wypada na tle innych, ale dali mi przy przedłużeniu 500Mb z nowym urządzeniem i pakietem TV max za 94.99 zł lub 750Mb plus to samo za 99.99 zł. Zdecydowałem sie na wyższy pakiet. 

 

Samo urządzenie jest naprawdę małe. Podpinają go przez jakąś złączkę podłączoną do gniazdka elektrycznego do którego wpina się Ethernet do routera i USB do dekodera. Wcześniej miałem przez 4 lata Horizona bez nagrywarki i muszę powiedzieć, że działanie oprogramowania jest o niebo lepsze i szybsze w nowym urządzeniu. Dużo korzystam z Replay TV i o ile w Horizonie działało to słabo i żeby znaleźć jakiś odcinek bajki musiałem szukać po osi czasu, a tu mam listę wszystkich odcinków, tak jak w Horizon Go, lepiej działa przewijanie i szybciej się wszystko włącza.

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu to jest bardzo dobrze, na pewno nie gorzej niż w Horizonie. Co ciekawe TV cały czas odbiera od urządzenia rozdzielczość 4k, więc obraz jest chyba poddany upscalingowi. Sama oferta kanałów 4k nie powala, nie ma tam do oglądania nic wartego uwagi, a i jakość w porównaniu do innych materiałów 4k na YT, netflixie itd. odstaje chyba (tutaj mam też problemy bo monter przyniósł mi używany router, który jest chyba uszkodzony bo max co udało mi się z niego wyciągnąć na różnych urządzeniach to 250Mb, a sam dekoder na tych kanałach 4k dostaje czasem zwiechy i krzyczy że za słaba przepustowość; rozmawiałem z infolinią i w niedzielę ma przyjść technik wymienić).

 

Pilot działa fajnie, odbiera komendy z mikrofonu, fajne są też profile, w których wybiera sie ulubione programy, tyle że tu minus że gubią oryginalne numery i idą po kolei numerycznie.

 

Jeśli chodzi o nagrywanie to nie mam doświadczenia bo jak wspominałem nie miałem w Horizonie. Na pewno jak bylo wspominane, nie da się nagrywać na części kanałów. Nie wiem też czy coś źle zrobiłem, czy jakiś bug, ale zaplanowałem na wczoraj do nagrania film Psy i Top Gear na różnych kanałach i rano jak sprawdzałem miałem tylko Top Gear. Jeszcze na pewno będę testował, więc jak ktoś by chciał wiedzieć więcej to chętnie odpowiem :)

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na stałe jest ustawiona rozdzielczość 4K?

Możesz sprawdzić wartość bitrate?

Jak oceniasz jakość obrazu, płynność na kanałach sportowych?

Między apką Horizon TV a obrazem przez dekoder widać różnice?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukimann napisał:

Czyli na stałe jest ustawiona rozdzielczość 4K?

Możesz sprawdzić wartość bitrate?

Jak oceniasz jakość obrazu, płynność na kanałach sportowych?

Między apką Horizon TV a obrazem przez dekoder widać różnice?

 

 

Rozdzielczość tak, jest cały czas 4k.

 

Porównam później z aplikacją. Co do kanałów sportowych nie jestem wielkim fanem i znawcą. Przeleciałem parę kanałów sportowych. Nie wiem jak to wygląda normalnie, ale jakościowo jak na kanał HD mogło by być lepiej. Pobawię się ustawieniami tv później. Może dzisiejszy mecz będzie dobrą okazją do testów. Jeśli chodzi o płynność to w piłce nożnej i siatkówce piłka leci i ją widać, nie przeskakuje i nie znika, więc jak na moje potrzeby jest ok :)

 

Jak sprawdzić bitrate na urządzeniu UPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...