Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

@luck1

Kilka sprostowań.

 

Dekoder IPTV, nie ma portu RJ45 takim jakim go znamy. Internet jest dostarczany przez Micro USB w dekoderze, tym samym przewodem Micro USB jest dekoder zasilany. Zatem internet po LAN wpinamy w zasilacz z kompletu od dekodera i dalej jednym przewodem idzie internet i zasilanie. Karta sieciowa w zasilaczu ma maksymalną przepustowość 100Mb.

 

Co do zabierania przepustowości, to za materiałem od UPC:

"Korzystanie z Telewizji Cyfrowej IPTV Dostawcy usług wymaga korzystania równocześnie przez Abonenta z Usługi Internetowej Dostawcy usług oraz ma wpływ na prędkość pobierania danych Usługi Internetowej. Treści dostarczane przez Dostawce usług w jakości HD oglądane na jednym Dekoderze wykorzystują średnio, gdy Dekoder jest włączony, do 8 Mb/s prędkości pobierania danych, natomiast treści w jakości 4K do 16 Mb/s. W przypadku korzystania z Usługi Telewizji Cyfrowej IPTV na jednym Dekoderze przepustowość Usługi Internetowej jest więc pomniejszona o średnią wartość do 8 lub 16 Mb/s . W przypadku korzystania z Usługi Pakiet Multiroom przepustowość Usługi Internetowej jest pomniejszona o kolejną średnią wartość do 8 lub 16 Mb/s w zależności od jakości oglądanej przez Abonenta treści."

 

 

Edytowane przez KOCUREK1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten dekoder 4K byłby jakimś rozwiązaniem do oferowania dostępu do oferty programowej UPC poza siecią UPC, nie musieliby budować sieci tam gdzie jej nie mają i tam gdzie jest to średnio opłacalne. Natomiast na swojej sieci lepiej chyba jakby oferowany był tradycyjny dekoder kablowy DVB-C 4K a najlepiej jakby programy 4K były dostępne na modułach CAM. Poza tym gdyby ludzie jakoś masowo rzuciliby się na ten dekoder co raczej nie będzie miało miejsca bo oferta programowa 4K delikatnie mówiąc jest słaba i na wysyp programów 4K się nie zanosi dość znacząco wzrosłoby przecież wysycenie kanałów downstream. Z drugiej strony tych dekoderów wyprodukowano zapewne sporą ilość i będą teraz zachwalane jak się tylko da.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian1981 mądrze piszesz i tak tez może sie stac w niedalakiej przyszlosci

box 4K zostanie uwolniony od sieci UPC bedzie mozna go uzywac gdziekolwiek

a ofertę UPC zasili dekoder 4K oparty o DVB-C bo UPC na pewno nie powiedziało ostatniego slowa w tym temacie i na 100% nie porzuca DVB-C i nie przechodzi na IPTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dekoder UPC to może fajne rozwiązanie dla osób, które korzystają z usług UPC na innej sieci, wówczas wystarczy internet do obsługi oferty telewizyjnej i można ciągnąć kasę. Ja mam okablowanie UPC i lubię mieć prawdziwy dekoder kablowy, a nie IPTV. W tym przypadku kanały 4K lecą z netu.

 

Sterowanie głosowe? Kurcze, fajnie ze ktoś tu się podnieca, ale ja wybieram operatora TV by przede wszystkim pooglądać  telewizję , bez zacięć i w płynnej jakości (to bardziej gwarantuje DVB-C), a nie gadać z pilotem :D Nie wspomnę o ograniczeniach. Mam Horizona i sobie nagrywam co chcę (z każdego kanału!), oglądam kiedy chcę, a nie martwię się, że nagrania znikną mi po iluś tam dniach.

 

Nie! Nie jest to pełnowartościowy dekoder TV, do którego jestem przyzwyczajony. Jest to po prostu rozwiązanie , by powiększać zasięg usług - czytaj: świadczenie oferty na łączach innych operatorów. Byc może to się sprawdza w Play (ale jest to operator telco a nie telewizyjny). Ale ja to stary jestem i co technologia DVB-C , to technologia kablowa.

 

Natomiast kilka rozwiązań mogliby wprowadzić do Horizonów. Więcej aplikacji, profile użytkownika itd.

 

 

Edytowane przez muza_tv
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajmy problemu w dekoderze , który zabiera te 10-20 megabitów. Przy łączu 300 mega to nie ma żadnego znaczenia. Mam łącze 300 mega od blisko 5 lat (wtedy wchodziło do Lubina Orange z FTTH) i naprawdę trudno jest je wysycić. Pobierając gry na XBOX One X najczęściej transfer idzie ok 150 mega, albo i mniej. Po prostu serwery Microsoftu więcej nie dają. Tylko z serwisów typu Rapidu czy Catshare można pobierać z pełną prędkością. Wtedy potrafi buforować YouTube w pokoju dzieci na Mi Box 4K. Ale zawsze można ustawić limit pobierania.

Ale mam jeszcze jedno pytanie... Po co to pudełko ? Nie wystarczyło po prostu podrasować apki Horizon Go? Zwiększyć jakość TV wprowadzić nowe kanały ? Zrobić je jeszcze na inne Smart TV , typu Tizen na Samsunga czy Web Os LG? To by było lepsze rozwiązanie od kolejnego pudełka. Skoro i tak TV jest po IPTV.

I dlaczego nie można podpisać swojego dysku? W Orange na Samsungu ICU 100 bez problemu można podłączyć swój dysk i nagrywać WSZYSTKO. Osiągać jeden program i nagrywać w tym samym czasie trzy inne. Tylko przy 4K jest limit jeden nagrywa i jeden można oglądać. Przecież to też IPTV a dało się wszystko normalnie rozwiązać.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jose arcadio morales napisał:

strasznie nieudolnie ci pracownicy zachwalają ten wynalazek :)

 

Zamknęli im Społeczności UPC, to teraz może przeszli na inną strategię - nabijajcie posty na forach niezależnych.

Tak się jakoś dziwnie składa, że aktywni GDA, Kocurek1970 czy MrPepka byli związani z forum UPC. Przypadek?

No ale... może im się podoba wszystko co UPC robi. Tak niezależnie. Mają do tego prawo :D

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, adrian1981 napisał:

Z drugiej strony tych dekoderów wyprodukowano zapewne sporą ilość i będą teraz zachwalane jak się tylko da.

Jak słusznie zauważyłeś UPC próbuje już " sprzedać" nowy dekoder, czego dowodem są wpisy zachęcajace do korzystania z tego wynalazku.

@kingofsouth oferta 4K proponowana przez UPC petardą nie jest , to raczej kapiszon. 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dekoder to za mało. Nic w tym co UPC przedstawiło nie ma specjalnego.

Już to widzę jak na ifolini wciskają bajer:

"Nie mamy oferty 4K z prawdziwego zdarzenia, ale chwileczkę może sobie pan/pani przykleić go do Smart TV/Android TV"  ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaking może ktoś z obecnych klientów UPC się nabierze na to, że przejście z DVB-C na IPTV to lepsze rozwiązanie. Ja tego nie kupuję :)

Być może nowy dekoder 4K jest fajnym rozwiązaniem IPTV. Jak ktoś lubi oglądać filmiki w necie, to pewnie mu się spodoba. Oby tylko miał internet, a różnie z tym w UPC bywa. Bo jak nie będzie netu to z nudów TV sobie nie poogląda.

 

Już zostawmy to 4K, bo akurat mnie hasło 4K nie kręci, wolę dobre jakości Full HD. Jednak patrząc z perspektywy użytkownika Horizona, nie wiedzę powodów, by wymieniać Horizona na przystawkę IPTV. Tym bardziej z takimi ograniczeniami jak brak nagrywarki plus nagrywanie ograniczone do wybranych kanałów.

 

Być może dla nowego klienta UPC będzie to jakieś woooow. Ale dla obecnego, przyzwyczajono do tradycyjnego dekodera kablowego, nowy dekoder jest tylko fajnym gadżetem. Ale chyba nie tego oczekujemy od operatora kablowego. Natomiast spoko, że UPC stawi na nowe rozwiązania. Tak. Dekoder IPTV przyda im się do oferowania usług na łączach innych operatorów, co sprawi lepszą konkurencję z Orange, Netią, T-Mobile czy Play. Jednak bardziej czekamy na dekoder kablowy 4K a nie internetowy. UPC to nie Ipla.

 

Dla mnie siłą kablówek jest właśnie technologia kablowa, która lepiej się sprawdza niż telewizja satelitarna czy oferty IPTV operatorów telko (np. Play). Inaczej już dawno bym korzystał z IPTV bez długich umów i innych cudów. A zawsze można stworzyć dobre rozwiązanie łączące DVB-C z IPTV, i wtedy będzie znacznie lepiej :)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, breaking napisał:

Akurat wskazani userzy jako jedyni w tym temacie wypowiadają się merytorycznie. Cała reszta to ściek wrzucany przez zakompleksionych pseudo ekspertów. 

Przypuszczam, że osoby które wskazujesz, że wypowiadają się merytorycznie co jak @muza_tv opisał (całkiem słusznie) napisali to co mieli napisać.

Klienci sami ocenią.Proponuję na spokojnie poczekać na niezależne opinie dotyczące IPTV w UPC.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv Również podchodzę ostrożnie do tego typu nowości. Mojego starego Philipsa zamieniałem na Cisco chyba jako jeden z ostatnich. Obecnie Horizon działa jak na moje potrzeby idealnie. Dla mnie osobiście najbardziej wartościowym produktem UPC jest internet, który nie ma sobie równych, przynajmniej w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ale mam jeszcze jedno pytanie... Po co to pudełko ? Nie wystarczyło po prostu podrasować apki Horizon Go? Zwiększyć jakość TV wprowadzić nowe kanały ? Zrobić je jeszcze na inne Smart TV , typu Tizen na Samsunga czy Web Os LG? To by było lepsze rozwiązanie od kolejnego pudełka. Skoro i tak TV jest po IPTV.



Nie wystarczylo bo to ograniczaloby potencjalnych chetnych do odbioru oferty 4K

co z tym ktorzy nie posiadaja nowych smarttv? co z tymi ktorzy chca miec oferte na telewizorze a nie na urzadzeniach mobilnych HZN GO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaking moim zdaniem UPC robi sobie "kuku" wprowadzając w pierwszej kolejności okrojony produkt pod szumnym hasłem "mamy dekoder 4K". Dekoder IPTV nie zastąpi DVB-C, może być jedynie dodatkowym rozwiązaniem dla mniej wymagających abonentów TV. Dlatego zobaczymy czy i kiedy zaoferują prawdziwy (!) dekoder 4K DVB-C. Wtedy będzie można myśleć o wymianie Horizona. Ale kto co lubi.

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann  @muza_tv  W mojej ocenie w temacie nastąpiło zderzenie bełkotu z kulturalnymi i rzeczowymi wypowiedziami  userów, których  po prostu fajnie mi się czyta. Są oni od razu napiętnowani na podstawie jakiś przypuszczeń, nie wiadomo o co, bo ośmielili się w inny sposób wyrazić swój punkt widzenia. Tak na marginesie uważam, że w UPC pojawi się również  dekoder DVB-C. A gdyby nawet to nie nastąpiło to i tak pozostanę przy tym operatorze, bo jak pisałem wcześniej, potężny i stabilny internet to dla mnie podstawa.

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KOCUREK1970 napisał:

@luck1

Kilka sprostowań.

 

Dekoder IPTV, nie ma portu RJ45 takim jakim go znamy. Internet jest dostarczany przez Micro USB w dekoderze, tym samym przewodem Micro USB jest dekoder zasilany. Zatem internet po LAN wpinamy w zasilacz z kompletu od dekodera i dalej jednym przewodem idzie internet i zasilanie. Karta sieciowa w zasilaczu ma maksymalną przepustowość 100Mb.

 

Co do zabierania przepustowości, to za materiałem od UPC:

"Korzystanie z Telewizji Cyfrowej IPTV Dostawcy usług wymaga korzystania równocześnie przez Abonenta z Usługi Internetowej Dostawcy usług oraz ma wpływ na prędkość pobierania danych Usługi Internetowej. Treści dostarczane przez Dostawce usług w jakości HD oglądane na jednym Dekoderze wykorzystują średnio, gdy Dekoder jest włączony, do 8 Mb/s prędkości pobierania danych, natomiast treści w jakości 4K do 16 Mb/s. W przypadku korzystania z Usługi Telewizji Cyfrowej IPTV na jednym Dekoderze przepustowość Usługi Internetowej jest więc pomniejszona o średnią wartość do 8 lub 16 Mb/s . W przypadku korzystania z Usługi Pakiet Multiroom przepustowość Usługi Internetowej jest pomniejszona o kolejną średnią wartość do 8 lub 16 Mb/s w zależności od jakości oglądanej przez Abonenta treści."

 

 

Zatem biorąc pod uwagę niezbyt wysoki UL, usługa zżera przy MR 10% pasma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą wątpliwą przyjemność oglądania

  • TV Ultra 4K
  • Funbox 4K

I nie polecam :mrgreen:

No a ten kanał informacyjny co UPC dodało to już musiał być akt desperacji

@breaking , nadal nie napisałeś co ci się podoba w ofercie programowej, jaki kanał ty byś z chęcią oglądał.

Edytowane przez kingofsouth
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrPepka napisał:

4. Nie ma takiego benchmarka na boxie 4K. Jak będę coś wiedział o limicie czasowym nagrań to Ci dam znaka

Z tego co widzę to limit jest do 50h

 

50h = ca 80GB :)

Czyżby UPC cofnęło się kilkanaście lat?

Porównując jabłka do jabłek (ta sama platforma H4) w kwestii pojemności dostajemy 2,5% limitu helwetów i 20% tego co mają do dyspozycji obywatele Królestwa Niderlandów korzystający z usług LG. 

Dodatkowo jednak kabli nie jest mniej, bo musimy LANa wpiąć do zasilacza a zasilacz do gniazdka i cały czar pryska, chyba że podejście ECO ma dotyczyć jedynie plastiku i poboru prądu ale już nie eteru (w kwestii WiFi). Nie lepiej wydevelopować apki na platformy smart TV tak, aby miały pełną zgodność z zawartością tego MINI BOXa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...