Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukimann

O ile ten dostępny w Szwajcarii zawita też do polskiej filii i co zostanie po uprzednim wykastrowaniu sprzętu jak to miało kiedyś miejsce .

Puki co " stary" Horizon jest wypychany w różnego rodzaju promocjach.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko... design obu dekoderów jest podobny. Z tym, że Ziggo jest jednopiętrowy, Virgon dwupiętrowy. Być może ten większy z nagrywarką, mniejszy bez...

 

5 godzin temu, lukimann napisał:

UPC uparcie ignoruje tą technologię ( 4K, " Super" HD w ofercie sportowej)

 

"Super HD" jest w UPC wraz z Polsat Sport Premium :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann
11 godzin temu, bugmenot napisał:

A tak, V6 Box Virgin to jest paskud :).

Ten co dałem jest w szwajcarskim UPC i holenderskim Ziggo.

Z tego co mi wiadomo, to Liberty Global na razie nie sprzedało jeszcze filii w Polsce, Słowacji i Szwajcarii.

Jeśli pojawi się 4K i nowy dekoder, być może dopiero jednak za rok, z uwagi na imprezy sportowe to raczej taki jak u Helwetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate :).

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en

 

Potwierdza to o czym od dawna niektórzy (w tym ja ;)) na forum pisali. Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.

 

I tak przykładowo, Eleveny, HBO czy Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps z peakiem do 14 Mbps. Na satelicie Eleven ma CBR 7 Mbps, HBO VBR 2-3 Mbps ;)).

Minimalnie gorsze jest C+ Sport - średnio 9,5 Mbps (jak na satelicie) i max. 13 Mbps (na satelicie 17).

TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps (na satelicie średnio 5, maksymalnie 11)

Wspomniane wyżej Polsat Sport Premium 11-12 Mbps, także z maksem do 15 Mbps (na satelicie jest średnio 17 Mbps) - to chyba jedyne kanały odstające jakością na minus od tego co jest na satelicie.

Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 jakość jak na satelicie, bez rekompresji.

A no i uwagę zwracają też stacje radiowe - każda ma audio 320 Kbps :).

Edytowane przez bgmnt
poprawione zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate default_smile.png.
https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en
 
Potwierdza to o czym od dawna niektórzy (w tym ja default_wink.png) na forum pisali. Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.
 
I tak przykładowo, Eleveny, HBO czy Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps z peakiem do 14 Mbps. Na satelicie Eleven ma CBR 7 Mbps, HBO VBR 2-3 Mbps default_wink.png).
Minimalnie gorsze jest C+ Sport - średnio 9,5 Mbps (jak na satelicie) i max. 13 Mbps (na satelicie 17).
TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps (na satelicie średnio 5, maksymalnie 11)
Wspomniane wyżej Polsat Sport Premium 11-12 Mbps, także z maksem do 15 Mbps (na satelicie jest średnio 17 Mbps) - to chyba jedyne kanały odstające jakością na minus od tego co jest na satelicie.
Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 do jednego jakość jak na satelicie, bez rekompresji.
A no i uwagę zwracają też stacje radiowe - każda ma audio 320 Kbps default_smile.png.


Zupełnie mi się to nie zgadza z tym co widzę na swoim horizonie, porównując do streamu, czy plików o podobnym bitrate. Na oko to ja mam połowę z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

I ja to potwierdzam, na " moje oko" lepiej wyglądają kanały przez ultraboxa niż te z pakietu UPC.

Jednak z lenistwa, wygody często korzystam  z tych z pakietu start. ;-)

Na duży minus to jakość Eleven na sat, tu przede wszystkim jakość najbardziej odstaje.

 

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym z kolei nie zgadzam. Kanały na satelicie (i zresztą w DVB-T też) w wiekszości są "rozmazane" (były zresztą tutaj porównania w temacie na materiale na żywo). To już nie jest ordynarny efekt wielkich makrobloków znany sprzed wielu lat, ale takiego miękkiego obrazu bez szczegołów. Może dla oka jest to miłe, ale z wysoką jakościa to nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Tak czy inaczej, najczęściej przeglądanie kanałów telewizyjnych kończy się na pakiecie Start UPC, czasami coś ze streamingu jak Play ( Eleven 4K, świetna funkcja replay) czy Ipla, TVP VOD .No chyba że, C+ lub sport  w PC+ najlepiej rzecz oczywista w jakości UHD wtedy dopiero ultrabox się przydaje.

Tu jakość poza paczką Eleven kanałów sportowych jest na b.dobrym poziomie.

Na marginesie , coraz mniejszy sens widzę w abonowaniu pełnych pakietów.

Może będzie zaskoczenie,  jednak UPC i 4K-taka impreza nie może być tania .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate :).

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en

I dane te posiadają błędy. :-P

Pierwszy lepszy przykład - Kino Polska Muzyka. Ktoś tam podał, że bitrate audio wynosi 192 kbps, a w rzeczywistości jest 224 kbps. :smile:

 

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.

Bitrate to nie wszystko. O wiele ważniejsza jest jakość użytych koderów.

Zresztą wiele kanałów w UPC ma sztucznie nadmuchany bitrate. Pierwszy lepszy przykład - TNT HD. Sygnał brany jest z satelity. Na satelicie wiadomo jaka jest jakość (3 Mbps CBR). A UPC po rekompresji ile pasma przydziela temu kanałowi? :> Z 3 Mbps robić peak 13 Mbps? :crazy:

 

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps

Cinemax HD ma średnio nieco powyżej 5 Mbps. I to jest akurat prawda, bo sprawdzałem nagrywając kilka filmów. :smile:

 

5 godzin temu, bugmenot napisał:

TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps

A do niedawna jeszcze mieli ustawione 8,1 Mbps CBR. I było to zdecydowanie lepsze ustawienie. Multipleksacja statystyczna słabo wychodzi UPC. Widać to choćby po przejściach ze scen ciemnych na jasne (pojawia się chwilowe rozmazanie). :/

 

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 jakość jak na satelicie, bez rekompresji.

Zaznacz, że chodzi o Filmboxy SD. I to też nie do końca 1:1, bo np. Filmbox Family wykastrowany jest z kilku ścieżek audio.

Kanałów wpuszczonych bez rekompresji jest więcej. Filmboxy SD akurat poznałeś po tym, bo nadawane są w CBR. Kino TV HD również powinieneś w ten sposób wyłapać. :wink: Ale kanały VBR też są wpuszczane bez rekompresji. Przede wszystkim to kanały SD nadawane w MPEG-4 - brane światłowodem, z satelity oraz DVB-T. Ale też nie wszystkie, bo UPC potrafi samodzielnie z kanału SD/MPEG-2 zrobić sobie SD/MPEG-4, a nawet poddać rekompresji SD/MPEG-4 do SD/MPEG-4 - co wychodzi wręcz fatalnie!

Pierwszy lepszy przykład - Polonia 1 SD. Do niedawna kanał wpuszczony był 1:1 z satelity. Po chwilowych testach z wersją HD wrócono do wersji SD, ale już z rekompresją. Wygląda to naprawdę ohydnie. :/

 

Reasumując - nie ma co się jarać bitrate. To, że w UPC jest więcej Mbps niż na satelicie wcale nie oznacza, że jakość nadawanych programów jest lepsza.

Kanały HD brane z satelity w zdecydowanej większości poddane są rekompresji, a to, że zrobią sobie z przekazu 3 Mbps nawet i 15 Mbps przecież nie poprawi ich jakości. :wink:

Na temat kanałów branych drogą światłowodową można dyskutować - tutaj też np. lepszej jakości kodery operatora sat czasem mogą wygrywać z wyższym bitrate operatora kablowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tim napisał:

I dane te posiadają błędy. :-P

Pierwszy lepszy przykład - Kino Polska Muzyka. Ktoś tam podał, że bitrate audio wynosi 192 kbps, a w rzeczywistości jest 224 kbps. :smile:

 

Nie ma tam żadnych błędów bo to jest "dump" bezpośrednio ze źródła (NID wskazuje na Kraków) i co kilkanaście minut zdalnie aktualizowany. Nikt tego ręcznie nie przepisuje :).

 

Teraz, Tim napisał:

Bitrate to nie wszystko. O wiele ważniejsza jest jakość użytych koderów.

Zresztą wiele kanałów w UPC ma sztucznie nadmuchany bitrate. Pierwszy lepszy przykład - TNT HD. Sygnał brany jest z satelity. Na satelicie wiadomo jaka jest jakość (3 Mbps CBR). A UPC po rekompresji ile pasma przydziela temu kanałowi? :> Z 3 Mbps robić peak 13 Mbps? :crazy:

 

Gdyby byl brany z satelity to mialby taki bitrate jak inne kanały z tego źródła, po co mieliby go rekompresować.

 

Na temat kanałów branych drogą światłowodową można dyskutować - tutaj też np. lepszej jakości kodery operatora sat czasem mogą wygrywać z wyższym bitrate operatora kablowego.

Mogą gdy mówimy o różnicach rzędu 2-3 Mbps, ale nie 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bugmenot napisał:

Nie ma tam żadnych błędów

To ciekawe, bo mój odbiornik pokazuje na Kino Polska Muzyka bitrate audio 224 kbps, a nie 192 kbps. Nagrać mam próbkę, abyś uwierzył? :-P

 

13 godzin temu, bugmenot napisał:

Gdyby byl brany z satelity to mialby taki bitrate jak inne kanały z tego źródła, po co mieliby go rekompresować.

Po to, że gdyby wrzucali kanały HD z satelity 1:1, istniałoby ryzyko wysypania się MUX-a kablowego. Na MUX-ach umieszczone są przecież kanały z różnych transponderów satelitarnych. Przewidzisz, w którym momencie te nadawane w VBR osiągną swoje peaki?

A jak widzisz UPC nie wrzuca na MUX-y góra po 3 kanały HD (po to, aby zachować margines bezpieczeństwa), tylko po 5-6. Nie stać ich na marnotrawienie pasma.

I skąd w ogóle takie błędne założenie, że kanały brane z satelity mają mieć podobny bitrate w kablu? Bitrate po rekompresji ma się nijak do tego, jaki był przed rekompresją. Jest dokładnie tyle, ile ustali enkoder operatora. A że technicy UPC poszli na łatwiznę i poustawiali górne marginesy dla wszystkich kanałów HD na podobnym poziomie (15 Mbps), to i dochodzi do takich absurdów (że z 3 Mbps robi się magiczne 13 Mbps :lol2:). I źródło sygnału nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

A, to że TNT HD jest brany z satelity, to możesz wierzyć lub nie. Ja mam to sprawdzone. :-P

Zresztą nie tylko TNT HD dostaje taki sztucznie nadmuchany bitrate. Inny, równie dobry przykład takiego absurdu w wykonaniu UPC to np. BBC Brit, czy choćby Disney Channel HD, który do momentu zmiany MUX-a nadawany był 1:1 z satki, a po zmianie MUX-a - no sam zobacz, jaki nagle osiągnął bitrate. :smile:

Edytowane przez Tim
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tim napisał:

To ciekawe, bo mój odbiornik pokazuje na Kino Polska Muzyka bitrate audio 224 Mbps, a nie 192 kbps. Nagrać mam próbkę, abyś uwierzył? :-P

 

224 Mbps nagrać to może być trudno. Ale już pomijając literowke to bardziej ufam Digitalbitrate niż Twojemu Technisatowi :).

 

Cytat

Po to, że gdyby wrzucali kanały HD z satelity 1:1, istniałoby ryzyko wysypania się MUX-a kablowego. Na MUX-ach umieszczone są przecież kanały z różnych transponderów satelitarnych. Przewidzisz, w którym momencie te nadawane w VBR osiągną swoje peaki?

 

No ale co tu miałoby się wysypać, skoro sam napisałeś, że TNT HD ma CBR 3 Mbps, a UPC nadaje go ze średnią dwa razy wyższą? Vectra całymi latami nadawała większość oferty biorąc kanały z satelity 1:1 bez rekompresji. To nie jest żadna specjalna filozofia w kablu. Kanałów na satelicie, które mają peak większy niż 10 Mbps jest może kilkanaście.

 

Cytat

A jak widzisz UPC nie wrzuca na MUX-y góra po 3 kanały HD (po to, aby zachować margines bezpieczeństwa), tylko po 5-6. Nie stać ich na marnotrawienie pasma.


Aha, to dlatego pewnie większość muxów (chociażby TSID 10, 16, 19, 22, 24, 29 itd) ma po 10-20 Mbps wolnego pasma, do tego dochodzą np. testy TV Puls z CBR 15 Mbps... :). A gdyby chcieli nadawać zgodnie ze standardami CP to by im się połowa częstotliwości zwolniła.

 

Cytat

I skąd w ogóle takie błędne założenie, że kanały brane z satelity mają mieć podobny bitrate w kablu?

 

To nie jest błędne założenie, tylko fakt. Sygnału nie rekompresuje się bez wyraźnej potrzeby kolejny raz, bo po pierwsze pogarsza to jakość, po drugie wprowadza dodatkowe opóźnienia. No i właśnie nie spotkałem się z tym, żeby jakiś kanał w UPC miał 2-3 sekundy opóźnienia względem satelity, a tyle by było, gdyby to w ten sposób się działo... Jeśli nie starczy Ci przykład Filmbox Action i Family to popatrz chociażby na kanały MTV Rocks, Club, Dance, które są nadal w UPC w MPEG2 i mają identyczne bitrate jak paczka MTV Networks z Thora. NIkt tutaj nic nie rekompresuje.

 

Cytat

Bitrate po rekompresji ma się nijak do tego, jaki był przed rekompresją. Jest dokładnie tyle, ile ustali enkoder operatora. A że technicy UPC poszli na łatwiznę i poustawiali górne marginesy dla wszystkich kanałów HD na podobnym poziomie (15 Mbps), to i dochodzi do takich absurdów (że z 3 Mbps robi się magiczne 13 Mbps :lol2:). I źródło sygnału nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

 

I bardzo dobrze, że ustawili takie marginesy (bo czasami się taki bitrate przyda), ale co to ma do rzeczy? Liczy się średnia. Średnia dla większości kanałów sportowych w UPC (Eleven, C+ Sport, TVP Sport, Polsat Sport, Sportklub etc) to 10-12 Mbps, a już dla serialowych typu Fox, Comedy, AXN itp. to np. 6-7 Mbps, kanały z bajkami (TeleToon, Top Kids, Boomerang, Cartoon itd), gdzie jest mało szczegołów i wymagania co do bitrate nie są wysokie mają z kolei już średnio tylko 5 Mbps. Czyli dokładnie tak jak powinno być.

I wyraźnie widać, że jeśli "źródło" lepiej nie może to bitrate jest niski (przykładowo Filmbox Family, Action, 4funy czy TV Republika które mają 2 Mbps lub mniej mimo, że większość kanałów SD ma średnio 2x więcej). Po co więc mieliby sztucznie "pompować" jakieś inne kanały?

 

 

Cytat

A, to że TNT HD jest brany z satelity, to możesz wierzyć lub nie. Ja mam to sprawdzone. :-P

 

To, że parę razy coś nagrałeś to jednak trochę inna sytuacja od próbkowania każdego kanału po kilka razy dziennie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dowód ile rzeczywiście wynosi bitrate audio na kanale Kino Polska Muzyka:

kino-polska-muzyka.png

I jeszcze próbka nagrania, abyś nie zarzucił mi jakiejś manipulacji. Możesz sobie samodzielnie przeanalizować nagranie w dowolnym innym programie.

https://we.tl/t-6BBH6RnXi4

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

bardziej ufam Digitalbitrate niż Twojemu Technisatowi :).

Takich błędów jest znacznie więcej - niektóre ścieżki audio przy przekazach są chyba z kapelusza wzięte. W innych (np. TVP Info, Polonia 1) podany jest bitrate audio VBR, co jest totalną bzdurą.

Ufaj i wierz sobie w co chcesz. :smile: A taki "dump" to ja sobie także mogę zrobić, bo również posiadam komputerowy tuner DVB-C. :-P

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

No ale co tu miałoby się wysypać, skoro sam napisałeś, że TNT HD ma CBR 3 Mbps

Ale jak dobrze wiesz nie zawsze ten kanał nadawany był na satelicie w CBR z tak niską jakością. Na MUX-ie kablowym masz wrzuconych jeszcze więcej kanałów HD, a nikt z z UPC nie będzie pilnował, czy za dzień operator sat np. nie podniesie ich bitrate video.

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

Vectra całymi latami nadawała większość oferty biorąc kanały z satelity 1:1 bez rekompresji.

Zapewne kanały SD.

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

To nie jest żadna specjalna filozofia w kablu.

Zatrudnij się zatem w headendzie UPC i dokonaj zmiany konfiguracji enkoderów, skoro to takie proste i oczywiste. :-P

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:


Aha, to dlatego pewnie większość muxów (chociażby TSID 10, 16, 19, 22, 24, 29 itd) ma po 10-20 Mbps wolnego pasma

Większość? :lol2: TSID 10 obłożony był kanałami SD, a kanały HD na nim nadawane (MTV Polska HD i Polsat Comedy Central Extra) niejako same przeskoczyły z SD (jak zmiana dokonała się na satelicie). Na TSID 16 umieszczone są w chwili obecnej 4 kanały HD (wolne miejsce zostało po przeniesieniu z niego TVP Info), ale to się pewnie za jakiś czas zmieni. Podobnie na TSID 29 - wolne miejsce pozostało po przeniesieniu z niego TVN 7 HD. TSID 22 to MUX, na którym umieszczony jest raptem jeden kanał SD (4fun.tv) i jakieś promosy. TSID 24 to już w ogóle przykład z czapy wzięty (niecałe 5 Mbps w null packets), a kanały na nim umieszczone pochodzą z dystrybucji światłowodowej, nie satelitarnej.

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

do tego dochodzą np. testy TV Puls z CBR 15 Mbps... :)

2 kanały na MUX-ie (TSID 38), to sobie mogą nadawać nawet z 20 Mbps CBR. Pojemność MUX-a kablowego przy modulacji 256 QAM ma nieco ponad 50 Mbps.

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

No i właśnie nie spotkałem się z tym, żeby jakiś kanał w UPC miał 2-3 sekundy opóźnienia względem satelity, a tyle by było, gdyby to w ten sposób się działo...

Trzeba było porównać choćby Disney Channel HD jak był nadawany równolegle na TSID 21 (MUX, na którym kanały nadawane są bez rekompresji) i na TSID 31 (MUX, na którym kanały nadawane są po rekompresji). Zwróciłbyś uwagę, że przekaz na TSID 31 ma właśnie te kilkusekundowe opóźnienie wynikające z rekompresji. :-P

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

Jeśli nie starczy Ci przykład Filmbox Action i Family to popatrz chociażby na kanały MTV Rocks, Club, Dance, które są nadal w UPC w MPEG2 i mają identyczne bitrate jak paczka MTV Networks z Thora. NIkt tutaj nic nie rekompresuje.

Ja Ci mogę podać jeszcze więcej przykładów kanałów SD nadawanych 1:1. Tylko po co, skoro mowa o kanałach HD i ich rekompresji?

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

I bardzo dobrze, że ustawili takie marginesy (bo czasami się taki bitrate przyda)

Dobrze, że ustawili 15 Mbps dla kanału, który osiąga max. 3 Mbps (TNT HD czy BBC Brit)? :shock: To jest lenistwo i marnotrawstwo pasma.

Kiedyś rzeczywiście ustawiali realne widełki (patrząc ile dany kanał realnie wykorzystuje pasma w dosyle źródłowym), teraz poszli na łatwiznę.

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

I wyraźnie widać, że jeśli "źródło" lepiej nie może to bitrate jest niski (przykładowo Filmbox Family, Action, 4funy czy TV Republika które mają 2 Mbps lub mniej mimo, że większość kanałów SD ma średnio 2x więcej).

Nic nie widać i niczego nie dowiodłeś. Podane przykłady to kanały SD/MPEG-4, które jak wspomniałem wcześniej, UPC w większości przypadków nadaje bez rekompresji. :-P

Ja Ci podałem przykłady kanałów HD z sztucznie napompowanym bitrate.

 

18 godzin temu, bugmenot napisał:

To, że parę razy coś nagrałeś to jednak trochę inna sytuacja od próbkowania każdego kanału po kilka razy dziennie.

I tu się kolego mylisz. Przeprowadzałem analizy m.in. z @Mr. Orbitą. :-P

Edytowane przez Tim
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tim napisał:

Ja nie widzę w tym żadnego problemu. Oto dowód:

kino-polska-muzyka.png

I jeszcze próbka nagrania, abyś nie zarzucił mi jakiejś manipulacji. Możesz sobie także samodzielnie przeanalizować nagranie w dowolnym innym programie.

https://we.tl/t-6BBH6RnXi4

Tak jak napisałem, nie interesuje mnie Twoje nagranie nie wiadomo z kiedy i skąd ;).

 

Cytat

To nie jest żadna literówka.

Aha, czyli twierdzisz, że dzwięk ma 224 Mbps, spoko.

 

Cytat

To nie jest żadna literówka. A takich błędów jest znacznie więcej - niektóre podane ścieżki audio przy przekazach są z d*** wzięte. W innych (np. TVP Info HD, Polonia 1) podany jest bitrate audio VBR, co jest totalną bzdurą.

Nie jest bzdurą, tylko najwidoczniej o jakieś porze np. ścieżki dzwiekowej np. nie było ("konswerwacje" w TVP wystepują co kilka tygodni) i wtedy bitrate spadł, albo tak jak w przypadku Polonii 1 były przełączane źródła i stąd jest podany wynik średni - czego Ty nagrywając minutę przekazu nie jesteś w stanie zauważyć...

 

Cytat

Ale jak dobrze wiesz nie zawsze ten kanał nadawany był na satelicie w CBR z tak niską jakością. Na MUX-ie kablowym masz wrzuconych jeszcze więcej kanałów HD, a nikt z z UPC nie będzie pilnował, czy za dzień operator sat np. nie podniesie ich bitrate video.

Oczywiście, że by pilnował i tak latami się robiło.

Edytowane przez bgmnt
Usunięte zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

nie interesuje mnie Twoje nagranie nie wiadomo z kiedy i skąd ;).

Nagranie pochodzi z dzisiejszego poranka, a to, że źródłem jest UPC można poznać po PID-ach. :smile:

 

5 godzin temu, bugmenot napisał:

najwidoczniej o jakieś porze np. ścieżki dzwiekowej np. nie było ("konswerwacje" w TVP wystepują co kilka tygodni) i wtedy bitrate spadł, albo tak jak w przypadku Polonii 1 były przełączane źródła i stąd jest podany wynik maksymalny i minimalny...

Tak czy siak jest to wprowadzanie w błąd. Sam przecież pisałeś, że wykaz jest na bieżąco aktualizowany. Źródła Polonii 1 (HD-SD) były przełączane blisko 2 miesiące temu! Coś słabo z tą aktualizacją. :smile:

Edytowane przez Tim
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tim napisał:

Tak czy siak jest to wprowadzanie w błąd. Sam przecież pisałeś, że wykaz jest na bieżąco aktualizowany. Źródła Polonii 1 (HD-SD) były przełączane blisko 2 miesiące temu! Coś słabo z tą aktualizacją. :smile:

 

Ostatnia aktualizacja darmowej wersji Digitalbitrate była dziś o 7:30 rano.

Wyniki na niej z kolei są magazynowane do 40 dni wstecz i to na ich podstawie wyliczana jest średnia. To chyba logiczne.

 

Teraz, Tim napisał:

Z dzisiejszego poranka. :razz: Jakoś nie dziwię się, że Cię nie interesuje nagranie, bo do Ciebie nie przemawiają żadne argumenty i dowody. Wszystko wiesz najlepiej, choć nie masz sprzętu i nic nie sprawdziłeś samodzielnie. Swoją "wiedzę" opierasz jedynie na jakichś anonimowych wykazach i to jest dla Ciebie wyrocznia.

Może jak kiedyś wpadnie tu @Mr. Orbita to uświadomi Cię jak bardzo się mylisz i mało wiesz. :smile:

 

Może się najpierw dowiedz, kto te dane do digitalbitrate.com udostępnił... ;).

 

Teraz, Tim napisał:

A kto tu wypisuje [beep]oły, to ocenią czytelnicy. Już 2 kolegów zwróciło Ci uwagę, abyś nie ekscytował się tak tymi cyferkami, bo sztucznie nadmuchany bitrate video z realną jakością i tak ma niewiele wspólnego. :-P

 

Napisałem "bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe", a nie o tym, że jakość jest wzorcowa. Z całym szacunkiem do kolegów do tego typu opinii podchodziłbym z rezerwą bo często chcą sobie udowodnić, że wykonali dobry krok zmieniając jedną usługę na drugą. Teraz mamy na forum powoli falę twierdzących, że moduły CI to jednak fajne nie są, tylko Ultrabox.
 

Ja na ten moment mogę przełączyć się między czterama źródłami sygnału (UPC, satelita, DVB-T i Evobox OTT). I nie mając porównania, siedząc 5 metrów od telewizora też mógłbym stwierdzić, że np. via CP OTT to jest świetny obraz na meczach - bo wszystko jest takie mięciutkie i miłe dla oka, superenkodery robiące magię na ustawionym na sztywno 4,7 Mbps. A fakty są takie, że jak przełączysz się na Polsat Sport z UPC to nagle jest efekt jakby włączyli 4K ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Szukając dobrej jakości w ofercie sportowej, jako zachęty do abonowania oferty kanałów telewizji linearnej:

 

Polsat Sport - UPC

Eleven - UPC

----------------

Polsat Sport Premium - PC+

C+ Sport - PC+

C+ 4K - PC+

* dodatkowo jak kogoś fascynuje wysoki bitrate ( w cyferkach :-))na powtórkowych kanałach, telewizji publicznej, komercyjnym tvn, HD na rarytasach jak Tele 5 itp to wybór kablówki faktycznie jest idealnym rozwiązaniem. ;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...