Jump to content

Recommended Posts

Internet od UPC pozostawia wiele do życzenia!

Sam obecnie zrezygnowałem z internetu od UPC 250 na 20 Mb/s i zostawiłem sobie tylko, CI+ telewizje w pakiecie max z horizon go za 50zł.

A internet 300 na 60 Mb/s mam od Internetii wraz z C+, HBO, na start, rozrywka, tvn, seriale, filmy i giganagrywarką za około 100zł.

I to szczerze mówiąc mnie osobiście zadowala. Internet jest dużo lepszy jakościowo pod względem gier i uploadu niż w UPC. Giganagrywarka działa wybornie, oglądam wszystko kiedy mam ochotę i bez reklam. Pakiety HBO z go i C+ prestiż są w moim odczuciu tańsze w internetii, ale przede wszystkim bez problemu netiaplayer działa z moim projektorem i kinem domowym i mam piękne 5.1.

Dlatego jestem w pełni zadowolony z takiego rozwiązania. 

• Upvote 1

@Kleofas11 trzeba myśleć trochę szerzej niż Ty to robisz. Internet zasadniczo jest potrzebny cały rok, ale już np. wszystkie pakiety telewizji wielu ludziom nie.

Więc po co ktoś ma np. zawierać umowę z UPC na dwa lata na Internet i jakiś dobry pakiet z Eleven i PSP i płacić 120-150 zł miesięcznie, jeśli może wziąć sam Internet za 40 i do tego Evoboxa Streama na własność i płacić zależnie od potrzeb od 0 do 105 zł za tv. A kanały DVB-T dostanie akurat w tym kablu co Internet ;). Ja tak zrobię o ile ta usługa CP zyska odpowiednią stabilność i nie widzę w tym nic dziwnego. Tylko zamiast UPC wezmę lokalnego operatora, który sprzedaje 150 Mbps za 29 zł. Więcej mi i tak nie jest potrzebne.

Ja płacę za szybki stacjonarny internet 29 PLN miesięcznie. Usługi TV w ogóle mnie nie interesują. Wystarczy mi naziemna DVB-T z 28 kanałami, a w 2022 roku będzie ich pewnie o kilka więcej i większość z nich w HD (po przejściu Polski na system DVB-T2). Płatna TV staje się przeżytkiem (szczególnie w dobie światłowodu, VOD, Youtube, Facebooka, serwisów z milionami filmów online). W ogóle nie namawiam na żadne płatne telewizje nikogo, a tym bardziej w UPC. Kwestionuję tylko sens brania dekodera POLSAT Evobox Stream (drogie pakiety, marna jakość kanałów, mniejszy ich wybór niż w kablówkach)  oraz sens płacenia za internet innemu dostawcy niż ten któremu jednocześnie płacimy za jakiś pakiet DTV. Gdybym chciał mieć Internet + wypasiony pakiet DTV to płaciłbym w swojej kablówce max. 100 PLN za wszystko. Każdy kumaty wie jak to zrobić.

https://www.tabletowo.pl/jak-dziala-telewizja-internetowa-cyfrowego-polsatu-z-dekoderem-evobox-stream-test/ 

"Ceny pakietów podstawowych wynoszą odpowiednio 20 zł za uprawniający do oglądania 25 kanałów, 30 zł za 42 kanały oraz 60 zł za możliwość korzystania z oferty prezentowanej na 92 kanałach

Ofertę podstawową uzupełnia sześć pakietów dodatkowych.

Trzy spośród nich dedykowane są miłośnikom sportowych zmagań (Eleven Sports, Polsat Sport Premium oraz Sport), dwa dla chętnie sięgających po filmy i seriale (Filmy i Seriale oraz HBO i HBO GO) oraz jeden z bajkami dla dzieci (Dzieci).

Dodatkowe kanały to koszt od 10 zł za bajki do 45 zł za dostęp do dziesięciu kanałów sportowych."

........................................................................................................................................................................................................................

Atrakcyjność tych cen dla konsumentów pozostawiam bez komentarza. Jelonków nigdy nie brakuje na wolnym rynku.

@Kleofas11 No i co masz za problem z tymi pakietami? Płacisz kiedy chcesz - to ich zaleta...

Wybór kanałów względem UPC taki sobie, ale jeśli ktoś np. ma Vectrę to już całkiem dobry, bo ma co najmniej kilka wartościowych kanałów, których w ofercie tam nie uświadczy ;).

Przypominam, że każdy pakiet internetowy z UPC ma darmowy bonus w postaci 35 kanałów DVB-C. Nie jest to celowy prezent, a efekt likwidacji filtrów przed wdrożeniem DOCSIS 3.1. Wyjątkiem są nieliczne lokalizacje, gdzie podstawowe kanały TV świadczy spółdzielnia.

W dniu 26.01.2020 o 07:49, swordfish napisał:

można wybrać do woli UPC, Vectra, Orange, Inea, Netia itd.

Witam, tak się składa, że od 5 lat jestem   abonentem i Inea. I   jedyne, z czego byłbyś  zadowolony  u tego operatora- to   z internetu. Rzeczywiście , działa on  szybko. Rzadko mam problem z dostępem do internetu. Natomiast, jeśli chodzi o ofertę telewizji-  od dawna nie widziałem  uboższej oferty u   jakiegokolwiek operatora.  Nie ma Polsatów Premium, nie ma TNT,  nie ma  Foot Network, 13 Ulicy. Braki w ofercie mógłbym wymieniać i wymieniać. 
Nie ma możliwości zasubskrybowania innego serwisu VOD , poza HBO GO. Oczywiście, pod warunkiem, że wykupisz pakiet HBO.

Większość kanałów , które u konkurencji są w HD , w Inea są w SD , w takiej  jakości jak   analogowa   TV kablowa , mającą swoje początki w Polsce.
Dekoder 4K - owszem- jest, ale co z tego, skoro  w ofercie są  dedykowane dwa kanały : Eleven14K, który bardzo często się zacina i FunBox4k. Dekodery  bardzo często gubią sygnał, trzeba  przeładowywać  aplikacje dekodera, aby telewizja ponownie zadziałała. Zdarza się też tak, że mimo  dostępnego  miejsca w  chmurze,  to co zostało zaplanowane do nagrania- nie zostanie nagrane 

Od 3 lat zasada  dodawania nowych programów  jest taka, iż czeka się  na nie w porywach od pół roku do roku, przez kilka tygodni , są one  dostępne w ramach,, okna  otwartego''. Później  nowe kanały są pakietyzowane  jako oddzielna paczka tematyczna dla każdego pakietu startowego w ofercie . Następnie  , na początku - operator wprowadza tzw.,, nową ofertę , która różni'' się tylko tym,  że  kanały,  które zostały dodane  do sieci, spakietyzowane jako oddzielna paczka tematyczna- trafiają do pakietu, który oferuje pełną ofertę TV.
Telewizja  on - line  -nie jest w ogóle rozwijana.  Nie ma nawet 1/4 kanałów z oferty. 
Usługa działa tylko w  IE na komputerze. Jest  mocno ograniczana, z chwilą wyjazdu poza WLKP.
Zamykanie zgłoszeń  bez wizyty technika. 

Reasumując : mimo symetrycznego, szybkiego internetu  - nie polecam Inei.

Po zakończeniu umowy przechodzę do Vectry. Albo jeśli to prawda, że UPC ma wejść do Poznania - rozważę też ich usługi. 

W porównaniu z Ineą , abonenci UPC, Vectry,  Orange, a nawet Toyi- naprawdę nie mają źle. Zarówno pod względem jakości 

i ceny :) 

Pozdrawiam  wszystkich serdecznie :)

Edited by aadacho250

8 godzin temu, Zuzia napisał:

Przypominam, że każdy pakiet internetowy z UPC ma darmowy bonus w postaci 35 kanałów DVB-C. Nie jest to celowy prezent, a efekt likwidacji filtrów przed wdrożeniem DOCSIS 3.1. Wyjątkiem są nieliczne lokalizacje, gdzie podstawowe kanały TV świadczy spółdzielnia.

Każdy ma inne priorytety co do abonowania tych czy innych usług a tylko cieszyć się,  że jest konkurencja i tym samym zyskuje też  klient.

Edited by lukimann

Witam,

moim rodzicom kończy się umowa w UPC. Obecnie posiadają

Pakiet Max TV (dekoder mediabox bez nagrywarki) + dodatkowy moduł CI+NET 300 Mb/s (stary modem thomson twg 870u) + telefon (wersja 60 minut,). Opłata za ten komplet to 117 zł.

Obecnie oferta utrzymaniowa w moje UPC jest gorsza niż dla nowego klienta... ale to już norma w tej branży. Jeszcze nowy Klient dostaje instalacje za 1zł, a wieloletni za 49 zł... sku* ponad wszystko 😡

Istotne jest aby zostawić ofertę na tym samym poziomie i pozbywając się telefonu, bo jest to opcja w ogóle nie używana. 

Po kilku latach korzystania z usług konieczna jest wymiana dekodera ze względu na tragiczny stan pilota :) i wartałoby wymienić też modem ze względu na polepszenie WiFi w domu.

Reasumując:

jaką można średnio zyskać cenę za poniższy zestaw, uwzględniając wypowiedzenie i negocjacje z DUK?

Pakiet MAX z horizonem (może być z nagrywarką) + NET 300 Mb/s (nowy modem) + CI+

Ok 110 zł .

Dla zainteresowanych poszerzeniem oferty miałem propozycję  dodatkowo pakiet Sport , HBO( GO) i pakiet C+ za niecałe 180 zł z  DUK.

Edited by lukimann

Kolejny przykład gdzie UPC ma stałych abonentów. Tak samo robiło NC+ miało gdzieś stałych, aż wkońcu zanotowali duży spadek i znalazły się lepsze oferty dla nich. Teraz już tak nie robią, czekam na UPC !!! 

Dzięki lukimann za szybką odpowiedź. Wychodzi na to, że różnica żadna. Dla nowego Klienta cena wychodzi 115 zł przy necie 500Mb/s.

Pozostaje dać wypowiedzenie i jak będą się stawiać, to umowę się podpisze na nowo :)

Ja mam w piątek montaż. Pakiet Max, do tego Horizon z nagrywarką z pakietem Mistrzowska Piłka z Elevenami i net. Za całość będzie jakieś 125 zeta i tyle w temacie.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też czytelność postu.

Po mojemu standardowa opłata. Taniej nie ma co wymagać. Mi to pasuje.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też czytelność postu.

2 godziny temu, jurak napisał:

Witam,

Pakiet Max TV (dekoder mediabox bez nagrywarki) + dodatkowy moduł CI+NET 300 Mb/s (stary modem thomson twg 870u) + telefon (wersja 60 minut,). Opłata za ten komplet to 117 zł.

Obecnie oferta utrzymaniowa w moje UPC jest gorsza niż dla nowego klienta... ale to już norma w tej branży. Jeszcze nowy Klient dostaje instalacje za 1zł, a wieloletni za 49 zł... sku* ponad wszystko 😡

Istotne jest aby zostawić ofertę na tym samym poziomie i pozbywając się telefonu, bo jest to opcja w ogóle nie używana. 

Po kilku latach korzystania z usług konieczna jest wymiana dekodera ze względu na tragiczny stan pilota :) i wartałoby wymienić też modem ze względu na polepszenie WiFi w domu.

Reasumując:

jaką można średnio zyskać cenę za poniższy zestaw, uwzględniając wypowiedzenie i negocjacje z DUK?

Pakiet MAX z horizonem (może być z nagrywarką) + NET 300 Mb/s (nowy modem) + CI+

Select + 300mbs jest za 59,99zł, max 69,99zł. Złóż wypowiedzenie to podstawa do rozmów z nimi!!!!!!!

Ja złożyłem i bez problemu dostałem to co chciałem!

Pakiet max na module CI+ /45zł/ i horizon go za /5zł/. I od razu zaznaczasz, że życzysz sobie 0za aktywacje i instalacje!!!!

Dzwonisz do nich prosisz o link do odstąpienia gdzie wklejasz zdjęcie wypowiedzenia podpisanego ręcznie przez właściciela umowy.

tu masz link do promocji utrzymaniowych w upc  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xcxzdCVJURFdIJkvQR0mX705ph-qWFyd7MbUOnn8pf4/edit#gid=427267084

• Thanks 1

Witam, proszę o radę.

Kończy się umowa w UPC, dzwoniący konsultant zaproponował mi pakiet TV Max z internetem 150 mb/s (taki mam i taki wystarczy) w takiej samej cenie, jak mam teraz (jest OK). Moje pytanie jest takie: czy czekać nadal na kontakt, żeby coś więcej wynegocjować, czy zaakceptować ofertę, która mi przedstawili?

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście, post napisany dość chaotycznie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Najlepiej w takiej sytuacji wysłać wypowiedzenie do Katowic i czekać na kontakt z UPC. Prawie zawsze w takich przypadkach można uzyskać lepsze warunki. Moja mama (dwa miesiące temu) miała 89 zł za Max z internetem 150 mb/s (z modułem). Taką samą cenę proponowali do przedłużenia umowy. Po wysłaniu rezygnacji zaproponowali za to samo 74,99 zł.

W dniu 29.01.2020 o 20:29, jurak napisał:
Witam,
Obecnie oferta utrzymaniowa w moje UPC jest gorsza niż dla nowego klienta... ale to już norma w tej branży. Jeszcze nowy Klient dostaje instalacje za 1zł, a wieloletni za 49 zł... sku* ponad wszystko

Po kilku latach korzystania z usług konieczna jest wymiana dekodera ze względu na tragiczny stan pilota  i wartałoby wymienić też modem ze względu na polepszenie WiFi w domu.

Reasumując:

Miałem prawie identyczny pakiet (zestaw) przy poprzedniej umowie, z tym że net 250 i nowy modem.
Płaciłem 103,99.
Teraz przedłużyłem. Z netem 300 i wywaliłem telefon.
Płacę teraz 89,99.
Dwie umowy wstecz złożyłem wypowiedzenie, i rozmawiam tylko z DUK.
Myślałem że zejdę jeszcze niżej, ale negocjacje coraz trudniejsze.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Witam. Ja z innej beczki.  Jakieś 6 lat temu po raz kolejny odnowiłem umowę z UPC. W  umowie jako jeden z bonusów był pakiet bezpieczeństwa na (bodaj) 3 komputery za "zero" i uwaga, z adnotacją: NA ZAWSZE!!...okres zobowiązania przeleciał, no i znów zgłosił się do mnie konsultant/ sprzedawca(?) by odnowić umowę. Wszystko fajnie przebiegło, praktycznie za te same pieniądze zachowałem usługi które były poprzednio, poza netem, który przyspieszył z 60 do120mb, oraz wymianą dekodera pvr  na horizona pvr i dodanym pakietem MY Prime, którego (tak na marginesie) prawie nie używałem. W umowie nie było już  słowa o pakiecie bezpieczeństwa, ale walczyłem o niego, podparłem się starą umową, i...oni na to się zgodzili, choć w dokumentach już tego NIE MA. Znów minął umowny czas, więc z uwagi na brak akcji ze strony UPC, sam zadzwoniłem w sprawie renegocjacji. No niestety, nie chcą honorować mojego prawa do Pakietu Bezpieczeństwa za "zero"... a  jak  tam u Was? Ktoś temat  przerabiał? Nawet rozważałem wizytę w UOKiK. W końcu mam to udokumentowane :)
Obecnie  lecę na "bezterminówce od pół roku. Zaraz po wygaśnięciu zobowiązania podnieśli  opłatę o 5pln, a od lutego znów podnieśli z powodu zmiany prędkości - 300 zamiast 120. Ale mogę do czerwca zrezygnować - zwrócą różnicę...za ten okres.

Pytanko ? Pakiet Max, Horizon z nagrywarką, dodatkowo: HBO i Canal+ Prestige z internetem 150M/s za ile można wyciągnąć ??? (Umowa na czas nie określony, obecnie złożone wypowiedzenie) 

Pozdrawiam

Dzięki Sztajger. Ja teraz płacę 162zł - widzę, że ciężko będzie zejść niżej. Pozdrawiam 

Edited by fivel123

@fivel123

Jeszcze sobie przemyśl.

Za jakiś czas prowadzi UPC nowy  dekoder i  oferta cenowo może być atrakcyjna dla przedłużających umowę i nowych klientów.

Lukimann celowo złożyłem wypowiedzenie, czekam teraz na reakcja z ich strony - ciekawy jestem jaką ofertę mi zaoferują. Jeżeli nic dobrego nie wyjdzie z UPC, przechodzę do Orange - wynegocjowałem ofertę 2m gratis. Nawet mam zamówioną instalację na kwiecień. Zobaczymy. 

Witam

Obecnie mam:

- pakiet Horizon Select z nagrywarką i upgrade do Max + Horizon GO,

- internet Fiber Power 250Mb/s,

- telefon minuty do wszystkich MAX,

- pakiet MY PRIME

- pakiet FILMBOX

Za to wszystko płaciłem 122,98zł, od stycznia umowa przeszła na czas nieokreślony i wczoraj dzwonił konsultant z informacją że teraz będę płacił za to 127zł lub ma dla mnie następujące propozycje:

To co mam w pakiecie TV i telefon obecnie + internet 500Mb/s za 114,90zł

lub

To co mam w pakiecie TV i telefon obecnie + internet 1Gb/s za 134,90zł

Czy to dobra oferta cenowa, czy można coś ugrać z DUK składając rezygnację? Dodam, że obecny pakiet dostałem w tej cenie dwa lata temu z DUK właśnie po złożeniu rezygnacji.

Ogólnie bardziej skłaniam się do pakietu internetowego 1Gb/s bo ponoć nowy router z lepszym zasięgiem niż Connect Box. Przeczytałem ostatnie 5 stron wątku ale nic podobnego nie znalazłem. W ofertach z linku (plik Excel) który ktoś dodał nie widzę cen za internet 1Gb/s. Będę serdecznie wdzięczny za porady kogoś będącego w temacie. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.

Edited by lamers