Jump to content

Recommended Posts

44 minuty temu, Azar napisał:

Dlatego UPC nic nie robi w kierunku 4k lub nowego dekodera? bo nie musi. Dlaczego? to proste klientów przybywa co kwartał czyli ludziom to pasuje jaką mają ofertę. Chcecie zmiany? to zacznijcie od nich odchodzić wtedy rusza się do roboty ;)

Ten wzrost sprzedaży nie jest dany na zawsze. Wielu klientów zawarło umowy z UPC, kiedy jeszcze, aż tak rażąco nie odstawało od oferty konkurencji.

Edited by Zuzia

A jednak działania konkurencji jak wyniki wskazują nie są na tyle skuteczne by przyciągnąć klientów do siebie.

Przykład, 1:0 dla UPC  vs Orange w kampani reklamowej. Umiejętna odpowiedź na trochę jednak " agresywną i kłócącą   sie z hasłem "Love"   postawą  pomarańczowych.

Największym konkurentem dla UPC na rynku kablówek  jest Vectra. Słyszałam, że u nich też podobno jest wzrost sprzedaży (jeśli się mylę niech ktoś wrzuci link do jakiegoś sprawozdania).

Edited by Zuzia

5 godzin temu, Azar napisał:

Chcecie zmiany? to zacznijcie od nich odchodzić wtedy rusza się do roboty ;)

Ależ pewnie. Zawsze można odejść. Pytanie tylko, czy na tym ma polegać rozwój biznesu? Wydaje mi się, że to operatorowi powinno zależeć, by wprowadzać nowe usługi i zachęcać klienta do korzystania z nich. Ale co ja tam wiem? :)

• Upvote 1

Rynek abonentów jest na tyle podzielony, że mieszkańcy w większości bloków nie mają dużego wyboru. Albo UPC, albo jeszcze droższe Orange TV. Niewiele jest miejsc, gdzie istnieje rzeczywista konkurencja i można wybrać do woli UPC, Vectra, Orange, Inea, Netia itd.

Niestety może okazać się,  że organem decyzyjnym jest spółdzielnia mieszkaniowa.W okolicy działa sieć Inea, Netia , Jambox..Skoro zgoda tylko na UPC, Orange IPTV, i dostęp do usługi sat.

Edited by lukimann

Ja mam do wyboru UPC lub Orange TV i co tu wybrać? Ale chyba UPC będzie lepszym wyborem dla mnie.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Godzinę temu, swordfish napisał:

Rynek abonentów jest na tyle podzielony, że mieszkańcy w większości bloków nie mają dużego wyboru. Albo UPC, albo jeszcze droższe Orange TV.

Są też jeszcze osiedla na obrzeżach miasta,  gdzie nie ma kablówki. Tylko pozostaje antena satelitarna. 

Edit.

U mnie do wyboru PC+/CP oraz Orange TV , ale bez światłowodu.

Edited by kingofsouth

Nawet w centrum miasta potrafią być kamienice - ulice gdzie dostęp jest tylko do internetu z ADSL / VDSL. Netia - Neostrada do 20 Mbit/s sporadycznie do 50 - 80 Mbit/s.

Co do TV to albo w/w operatorzy albo satelita jeśli zarządca budynku nie robi cyrków na zasadzie nie bo nie.

O kablówce albo światłowodzie to można zapomnieć.

I co z tego, że Orange ma lepszy dekoder, Netflix  i treści 4K? Nie ma sporej liczby kanałów, która mnie interesuje. Dodatkowo płać osobno za paczkę Polsat i za inne kanały. Nawet nie wiem, czy Polsat News odkodowali od najniższego pakietu. I ciężko zbić cenę poniżej 100 zl.

• Like 1

@swordfish, by mieć to co człowieka interesuje najlepiej mieć dostęp do kanałów od wszystkich operatorów :)

Nawet jak dany operator ma wszystko to cena takiego pakietu jest z kosmosu.

Opłata za Canal+ w kablówkach to nieporozumienie ;)

Edited by kingofsouth

W przypadku Orange Premium, gdy zostają połączone 3 usługi: abonanent komórkowy; telewizja i Internet cena jest dość atrakcyjna porównując do UPC.

Dokonałem wyboru ze  względu na promocję w Plus i cenowo dobrą ofertę utrzymaniową za Internet ( w tym pakiet start) w UPC i właśnie telewizję z kanałami 4K i o lata lepszym technicznie dekoderem w PC+.

Brakuje kanałów Polsat Sport,   jak się nie mylę za 10 zł jest dostęp przez Iplę.

Edited by lukimann

@lukimann jak masz telefon w Plusie to masz zniżkę 10 zł na usługi TV w Polsat.

Pakiet Rodzinny HD wraz z Cinemax HD i paczka Eleven kosztuje ciebie wtedy 20 zł a nie 30 zł.

W Rodzinnym HD masz Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

Możesz wziąć także sam Rodzinny HD + Cinemax HD za 10 zł zamiast 20 zł.

Jak masz TV z wbudowanym tunerem satelitarnym to bierzesz moduł Polsatu CI+ i masz Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

Jak nie masz takiego TV to dekoder z Polsatu.

Nie jestem zwolennikiem posiadania usług od jednego tylko dostawcy.

Wolę sam dobierać sobie usługi - może parę złotych drożej ale mam to co mnie interesuje i do tego na własnym sprzęcie.

Edited by tweed77

1 minutę temu, tweed77 napisał:

@lukimann jak masz telefon w Plusie to masz zniżkę 10 zł na usługi TV w Polsat.

Dokładnie. A jakość tych kanałów w Ipli jest bardzo dobra :)

@tweed77

Zgadzam się Jak najbardziej korzystnie wypada oferta od CP ( utrzymaniówka), ale osobiście z tego pakietu nie korzystam jeśli chodzi o telewizję. ;-)

Rodzinny HD z Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD można mieć za 4,99 zł przy przedłużeniu umowy.

Jedno piwo mniej w miesiącu i masz.

Edited by tweed77

Przy wyborze operatora warto patrzeć nie tylko na aktualną ofertę ale to co może się wydarzyć przez dwa lata. Umowa najczęściej jest na taki okres. Więc warto brać pod uwagę czy w tym okresie operator będzie oferował zastój (UPC) czy rozwój...

21 godzin temu, Zuzia napisał:

Ten wzrost sprzedaży nie jest dany na zawsze. Wielu klientów zawarło umowy z UPC, kiedy jeszcze, aż tak rażąco nie odstawało od oferty konkurencji.

To prawda, ale jest jeszcze jedna sprawa z UPC: oni kupują mniejsze sieci i w ten sposób również zdobywają klientów.

• Upvote 1

12 godzin temu, Zuzia napisał:

Największym konkurentem dla UPC na rynku kablówek  jest Vectra. Słyszałam, że u nich też podobno jest wzrost sprzedaży (jeśli się mylę niech ktoś wrzuci link do jakiegoś sprawozdania).

Ten wzrost sprzedaży UPC to też nie jest wielki. Jak na tak wielki zasięg to wzrost maleńki:

https://www.telko.in/upc-kontynuuje-wzrost-wskaznik

Np. między 2 i 3 kwartałem 2019 wzrost liczby klientów to tylko 0,2 % czyli bardzo mizernie...

Edited by Darth Vader
  • Upvote 2

Dodajmy, że rośnie liczba użytkowników, którzy nie potrzebują tradycyjnej kablówki. Oni chcą tylko dostęp do internetu, który może zapewnić lokalny operator za ok. 50 zł/miesiąc. Szybkość 1GB/s ich nie interesuje. Wystarczy czasem 100MB/s lub mniej.

Porównując UPC z CP/Plus widać coraz większą przepaść. CP postawiła na rozwój dostępu mobilnego (IPLA, CP GO) oraz na "kablówkę" przenośną (patrz dekoder Evobox Strem z możliwością podłączenia do dowolnego dostawcy internetowego). I jeszcze ten Evobox  jest niewielkich rozmiarów, łatwiej go przenieść do innej lokalizacji. Nagrywarki nie ma, aby trzymać nagrania na wieczność jak to jest w UPC, ale mamy TimeShift (możliwość przesunięcia dowolnego kanału o 3 godziny do tyłu) i CatchUp (możliwość obejrzenia wybranej pozycji z ostatnich 7 dni). Można narzekać na jakość techniczną, że na tych kanałach w CP widać artefakty, ale przynajmniej widać trend w jakim idą. 

Dlatego życzę UPC, aby ich przejęło Play lub T-Mobile i niech wchodzą ze swoimi dekoderami Play Now lub Magenta.

Na niekorzyść UPC przemawia też fakt że złom Horizon aby chociaż trochę poprawnie działać wymaga trybu działania innego niż ECO a to wiąże się z tym że nawet w trybie czuwania łyka 17-18 W prądu. To w skali miesiąca pewnie około 10 zł. A ceny prądu będą szły w górę...

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Ja przedłużyłem właśnie umowę. Zostawiam sobie samą TV na module CI+ za 45 zł - pakiet Max, 164 kanały i 5 zł Horizon Go, bo nikt taniej nie da mi dostępu do telewizji poza domem.

Jestem przykładem, że olewają stałych abonentów - chciałem przedłużyć umowę i nowa oferta zaledwie 2 zł taniej. Gość z działu utrzymania, nawet nie starał się mnie przekonać. Morał z tego, że przechodzę na chwilę obecną, na czas nie określony ! W klatce mam jeszcze MM, Jambox, Orange i lokalnych operatorów. Szczerze czekam na Vectre - nawet żeby 2 lata przetestować, idę w ciemno bo UPC to przeżytek. Kanały HD jest ich dużo to fakt, ale jakość dźwięku na większości wręcz fatalna!!! Pozdrawiam

Edited by fivel123

Trzeba przyznać, że zostałem dość miłe zaskoczony. Po złożonym wypowiedzeniu gdzieś na przełomie października/listopada pierwszy telefon. Konsultant obiecał przypomnieć się na początku grudnia. I co? Zadzwonił w terminie właśnie z tą propozycją, którą chciałem przemyśleć do tego czasu.

W międzyczasie dopytując się o szczegóły rezygnacji proponowano mi mało atrakcyjne oferty przedłużeniowe (telewizja+ internet).

• Haha 1

W dniu 26.01.2020 o 12:16, swordfish napisał:

Dodajmy, że rośnie liczba użytkowników, którzy nie potrzebują tradycyjnej kablówki. Oni chcą tylko dostęp do internetu, który może zapewnić lokalny operator za ok. 50 zł/miesiąc. Szybkość 1GB/s ich nie interesuje. Wystarczy czasem 100MB/s lub mniej.

Porównując UPC z CP/Plus widać coraz większą przepaść. CP postawiła na rozwój dostępu mobilnego (IPLA, CP GO) oraz na "kablówkę" przenośną (patrz dekoder Evobox Strem z możliwością podłączenia do dowolnego dostawcy internetowego).

Wyjaśnij jakikolwiek sens brania usługi DTV od jednego dostawcy oraz internetu stacjonarnego od drugiego dostawcy (jeśli ktoś potrzebuje dwóch usług : TV + Internet jednocześnie). Bo wtedy suma sumarum będzie na pewno drożej. Sporo drożej.

Tym bardziej, że na dekoderze POLSAT Evobox Stream nie można oglądać kanałów z naziemnej cyfrowej DVB-T bez podłączenia swojej anteny DVB-T. To parodia.

A kanały naziemne mają zawsze największą oglądalność. O jakości kanałów TV oglądanych na POLSAT Evobox Stream z litości nie wspomnę, a teraz prawie każdy kupuje telewizory minimum 48 cali i większe (49/50/55/65/75 cali).

U operatorów DTV/internet ogólny rachunek jest zawsze tańszy, tym bardziej po wypowiedzeniach i przedłużaniu umów w Działach Utrzymania Klienta.

Dodam, że internet z kablówek 150 Mb/s można już mieć po wypowiedzeniu za 30 - max 40 zł solo (bez konieczności brania telewizji).

Edited by Kleofas11