Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj sobie ten wątek: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/kiedy-uslugi-fiber-power-beda-mialy-wiekszy-upload/td-p/111/page/19

Ciągnie się od dwóch lat i prześcigają się w uzasadnianiu, że większy upload nikomu nie jest do szczęścia potrzebny...

Chyba prędzej doczekam się u konkurencji niż u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie szczyt ich możliwości to 40 Mbps dla pakietu 1 Gb/s.  Bardzo duża dysproporcja między downloadem.

Forum, wiadomo jakie, ale skoro ucinają dyskusje o potrzebie wyższego uploadu i nie pozostawiają cienia nadziei na podwyższenie, najprawdopodobniej go nie ma w planach na najbliższą przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azar Vectra jeszcze nie wprowadziła DOCSIS 3.1 i nie podniosła uploadu w całej sieci, a kiedy tak się stanie może być różnie. Vectra to największa konkurencja pod względem ilości klientów. Może teraz nie mają rewelacyjnego uploadu (ograniczenia technologii kablowej robią swoje), ale starają się prześcignąć UPC więc niewykluczone, że dadzą więcej. Wtedy sobie do nich przejdę. A teraz muszę niedostatki łatać przez LTE, gdzie mam lekko 40 Mbps, tyle ile jest dopiero w 1 Gpbs w UPC, którego u mnie zresztą nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 11:56, Xentic napisał:

Jeżeli chodzi o kablówki, to najgorsze pod względem kompresji, są właśnie UPC i Vectra.

W dniu 14.11.2019 o 17:15, Pawop napisał:

Nie porównuj UPC do Vectry. UPC jest w ścisłej czołówce jesli chodzi o jakość przekazu. Vectra kompresowała na potęge.

 

Byłem ostatnio ze swoim dekoderem (ultimo 4k) u swojej mamy która ma UPC( region lubelski do gniazdka doprowadzony  jest koncentryk) żeby sprawdzić tak z ciekawości jak wygląda u nich jakość transmisji na poszczególnych kanałach. Powiem wam że szału pod tym względem w UPC nie ma..

Żaden kanał nie miał średniej bitrate większej niż 12Mb/s. Najlepiej wyglądały TVP-1,2 - 12Mb/s. Tvp sport ok.9Mb/s. Tvp hd i info jakość jak na sat. 6-7Mb/s. Tvp Kultura hd jak na naziemnej 5Mb/s.

Eleveny miały ok. 11Mb/s. HBO Cinemaxy i Axn-y mają prawie 2x lepszą jakość transmisji niż na satelicie od 9 -11Mb/s. Inne kanały hd brane ze światłowodu miały wartości od ok.5mb/s (Puls 2hd który ma najmniejszą wartość bitrate) do max. 11Mb/s.

Natomiast największym zaskoczeniem dla mnie były kanały PSP 1-2 które UPC ,,tnie" bardzo mocno.

Zostawiłem nawet dekoder kilkanaście minut na PSP 1 żeby się upewnić i wyszło mi wartość min. 8Mb/s. Max. 14,1Mb/s a średnia 11,8Mb/s. W tym samym czasie wartość średnia tego kanału na sat. wynosiła 17,2Mb/s.

Ciekawe czy takie słabe wartości są też na światłowodzie od UPC. Ja mam małą lokalną kablówkę na światłowodzie i u mnie te wartości są dużo większe niż w UPC przynajmniej PSP 1-2 mają jakość taką jak na satelicie.

Albo kanały które operatorzy dostają po kablu np. u mnie WP HD i Eska HD mają po 15Mb/s a w UPC 7 -8 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mara68 Czy masz może możliwość nagrania na swoim sprzęcie 1-minutowej próbki z kanału, na którym nadawane są w UPC 2 rodzaje napisów w formacie DVB, np. BBC First, Cinemax 1/2, HBO 1/2/3?

Co ciekawe mój dekoder rejestruje na takich kanałach tylko jedne napisy, a drugich już nie. Interesuje mnie czy to wina dekodera, czy może po prostu moduł UPC deszyfruje w momencie nagrywania tylko jedne, wybrane napisy. Chciałbym rozwiązać tę zagadkę, ale potrzebuję pomocy kogoś, kto dysponuje własnym dekoderem (innym niż mój) oraz modułem UPC. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BBC First to Ultimo nagrał obydwie ścieżki dźwiękowe polską i angielską oraz dwie ścieżki napisów polskie i angielskie. Przy odtwarzaniu też nie było problemu z wyświetlaniem polskich i angielskich napisów.

Na HBO i Cinemax też nagrywał dwie ścieżki napisów tylko że mama niema wykupionych tych kanałów i nie mogłem sprawdzić jak tam one działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem :)

Pod koniec roku kończą mi się resztki umowy z Vectrą. UPC jako jedyne ma aplikację na android TV oraz Apple TV nad którym się zastanawiam.

 

Nie chciałbym brać natomiast żadnych dekoderów. Interesuje mnie Moduł CI+ i aplikacja Horizon na Smart TV. Na stronie WWW są tylko oferty z dekoderem, da się coś wyrwać z samym modułem za rozsądną cenę? Interesowałby mnie pakiet max i internet w granicach 300Mb/s.

 

Najważniejsze pytanie jest natomiast o platformę Horizon na Smart TV. Czy ktoś, kto używa może podzielić się refleksjami i doświadczeniami?

 

MyCanal kiedyś będzie, ale nie wiadomo kiedy i nie wiadomo co tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką umowę podpisał znajomy dwa tygodnie temu oczywiście z Modułem CI+ x2.

Kategoria Nazwa usługi Okres zobowiązania Opłaty abonamentowe
TELEWIZJA PAKIET MAX EXTRA HD 24 miesiące od 1 do 24 mies. 58,99 zł | od 25 mies. 63,99 zł
PAKIET MULTIROOM HD 24 miesiące od 1 mies. 14,99 zł
INTERNET Fiber Power 300 Mb/s 24 miesiące od 1 mies. 21,00 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mara68 Dzięki za info. Czy mógłbym jeszcze poprosić Ciebie o próbkę nagrania (w postaci pliku ts) dowolnej audycji z programu BBC First? Wystarczy 1-minutowe nagranie, albo nawet to, które wykonałeś. Chciałbym mieć dowód, że brak rejestracji wszystkich dostępnych na kanale napisów w formacie DVB to wada software mojego dekodera, a nie wina modułu UPC (co sugerowała osoba z działu technicznego). Chętnie przekazałbym im nagranie z mojego dekodera i innego dekodera w celu porównania. Może wtedy poprawią wadliwy soft. Daj proszę znać czy mógłbyś podesłać mi to, o co proszę. Z góry dzięki. :smile:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę po prostu używać kolejnego pudła. Używam shielda, korzystam z serwisów streamingowych. Pytam dlatego, że chciałbym używać tylko jednego urządzenia do oglądania tv a nie przełączać się pomiędzy urządzeniami.

 

W takim razie chyba pozostanę przy playerze i ipli i poczekam na mycanal.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, regedit32 napisał:

Nie chcę po prostu używać kolejnego pudła. Używam shielda, korzystam z serwisów streamingowych. Pytam dlatego, że chciałbym używać tylko jednego urządzenia do oglądania tv a nie przełączać się pomiędzy urządzeniami.

 

Najlepsza usługa streamingowa, która działa poprzez przesłanie obrazu z Smartfona na TV to Vectra Online. Do tego jedyna posiadająca kanał Eleven Sports 1 4K. 8-)

U mnie brak zacięć [dobra stabilna Neostrada Orange]  

Obraz na większości kanałach 1080p bitrate 8000 kbps, nie osiągalny w żadnej takiej usłudze u innych operatorów.

NC+GO ma marne 720p z bitratem 2441kbps , gdzie Online Vectra 720p to 3800 kbps.

Wracając do Online to również jedyna usługa jaką udało mi się odpalić na przeglądarce mojego Samsung Smart TV :D

Edit:

Horizon GO , bo o tym też w jakimś poście wspominałeś ;) nie ma aplikacji na Smart TV jest tylko na Android TV.

Sama usługa daje radę , ale na laptopie/ Smartfonie/ tablecie. Używam jako uzupełnienie bogatej kolekcji kanałów sportowych Polsatu.

Przesłanie obrazu na Smart TV nie wchodzi w grę[blokada] jest tylko dźwięk.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie na Discovery program Złomowisko i dzwięk  jest nadawany w stereo  , pamiętam że jakiś czas temu  większość  pozycji programowych  była nadawana w D.D . Macie wiedzę czy i jakie pozycje programowe są nadawane z dzwiękiem 2.0 , 5.1 D.D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karol_doro napisał:

jak obecnie sprawuje się dekoder horizon w UPC? Warto go wziąć zamiast stabilnego mediaboxa?

Jakby to ująć :) Na początku  dekoder ustawiłem w tryb oszczędny, i  działy się cuda! Po jakimś czasie  przestawiłem  na tryb szybki, czyli czuwa, ale nieoszczędnie. Od tego czasu  cuda PRAWIE ustąpiły. Niemniej, ostatnio coś  się lubi zawiesić. Nie za często, ale jednak!  Nie reaguje na pilota - tzn. wyłączyć i włączyć się da, ale nic więcej...trzeba na chwilę  "wyjąć wtyczkę z prądu". Poza tym  zniknęło  z Horizona kilka apek. Najbardziej mi żal YT, bo mój telewizor nie wypuszcza dźwięku z aplikacji na scart, a niestety mój wzmacniacz nie ma  optyki. Muszę słuchać przez wyjście słuchawkowe - średnio brzmi... z Horizona było lepiej... ale uwaga! Nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem - w Mediaboksie jest!
Horizon ma też  funkcję replay tv- niby fajne, ale ... na kilku istotnych kanałach  nie działa to wcale, albo tylko  dostępne są jakieś śmieci. Zaś na paczce tvn  jest blokada przewijania! Wybierając pozycję, oglądasz najpierw resztę poprzedniej pozycji, potem reklamy, następnie  Twój wybrany program, oczywiście z reklamami. No to prawie wszystko... nieeee!  Najbardziej irytujące jest to, że jeśli z jakiegoś powodu wyjdziesz z trybu "replay tv", to wracając ZACZYNASZ od początku... nie przewiniesz reklam(no trudno)ale nawet nie  "podciągniesz" do momentu, w którym poprzednio przerwałeś!!! Można jedynie cofnąć, zatrzymać...Nagrywarka jest w miarę przyzwoita, ale niekiedy coś nie pójdzie po Twojej myśli. Trzeba sprawdzać, czy "świeci" czerwone kółko obok pozycji zaplanowanej do nagrania. Zdarzyć się może, że dekoder nie "wykona rozkazu". Wyświetli jakąś dziwną formułkę(albo wcale!), i zapomnij o rekordzie! Oczywiście należy sobie wybić z głowy tzw. nagrywanie fragmentaryczne. O ile pierwszą część nagrać się uda, to powtórne włączenie nagrywania JEST niemożliwe! Otrzymamy komunikat, że:PROGRAM ZOSTAŁ JUŻ NAGRANY!!!! Oglądany program można nagrać, ale nagra się od początku, albo od momentu, w którym przełączyliśmy na oglądaną pozycję - co też polecam zrobić, jeśli nie chcemy reszty "śmieci" :P.
Co do mediaboxa - miałem to-to i nie narzekałem, ale muszę przyznać, że był to czas kiedy miałem jeszcze kineskopowca, a UPC sporą część kanałów miała w analogu. Więc dekoder włączaliśmy tylko do nagrania programu, albo gdy coś naprawdę ciekawego było poza analogiem. Zaletą mediaboxa był szybki w porównaniu z Horizonem start.Nigdy mnie nie zawiódł, ale jak wspomniałem, częściej był bez prądu niż "w nim". Oczywiście Horizon to zupełnie inna technika, i nie do pomyślenia byłoby takie wyłączanie...a start trwa jak w starym kompie - kilka dobrych minut!

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...