Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2019 o 21:13, mixiorek napisał:

W "fajnych" miejscach UPC ma "serwerownie"....

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-10-28/serwerownia-pod-mieszkaniem-emeryta-400-tys-zl-za-wyciek-za-wanna/?fbclid=IwAR2Nl88eBl_o4A7IKNh2rv1utj2kK1LsLAnu6q_iQ9HL-NIJIVoRfxJglvw

 

Tuż po słynnej wpadce TMobile na Annopolu gdzie wyszło, że jedno z najważniejszych data center TMobile było w typowej hali magazynowej zaadoptowanej tylko na DC, dzielonej "z sąsiadami"... miałem okazję zamienić kilka słów z warszawskim technikiem UPC. Powiedział, że nie uwierzyłbym gdzie UPC ma swoje serwery ze względu na po prostu ekstremalnie niższe koszty niż profesjonalne serwerownie. Naprawdę profesjonalne. Kupiona osobna działka daleko od terenów zalewowych, ścieżek podejścia samolotów, sąsiedztwa zakładów chemicznych itp. Zaprojektowane i budowane od zera tylko by zrobić profesjonalne DC.

Teraz już wiem! M.in. w kawalarce pod Panem Danielem.... czego my jeszcze nie wiemy???  Pewnie mnóstwa rzeczy :/

 

UPC już wycofało się z roszczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale cała ta sytuacja pokazuje jak wielkie firmy mające mld przychodów podchodzą do bezpieczeństwa sprzętu sieciowego. Jaki by on nie był. TMobile ma swój wstydliwy "Annopol" a UPC sprzęt "pod wanną" w mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim. Kabaret.

https://niebezpiecznik.pl/post/upc-serwerownia-pod-wanna/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek byłam zaskoczona tą aferą i prędzej czegoś podobnego spodziewałbym sie po Vectrze, bo UPC wydawało mi się zawsze jakieś lepsze... Cóż, sprawa budzi niesmak.

 

 

W dniu 30.10.2019 o 11:47, lecho napisał:

 

Od lipca próbuję ustalić, czy są w ich ofercie połączenia konferencyjne, oczekujące i przekierowania. Wyjaśniły się dwie ostatnie opcje, ale nadal nikt nie wie (pytałam na ich Społeczności), czy udostępniają konferencyjne. Spokojnie sobie użytkowałam te usługi w pre-paid  u innych operatorów, w tym Play, z którego infrastruktury UPC korzysta więc podejrzewam, że mają tylko aktualizacja stron z informacjami przebiega w żółwim tempie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podmiany z SD na HD z obecnie nadających kanałów w tym drugim standardzie zostały tylko: TV Republika, NTL oraz obcojęzyczne Ginx eSports TV (+przełączenie wersji językowej na polską), CNN, BBC World News, Russia Today, Private TV i Hustler TV HD. Brawo UPC!

Dobrze by było, gdyby do oferty doszły C+ Sport3-4, Eleven Sports 4, 13.tv, AMC (może za CBS Action?), History 2, Eska Rock TV oraz To!TV dla Horizona. Wiadomo coś w srprawie 4K?

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.telko.in/upc-kontynuuje-wzrost-wskaznik  "Jeżeli chodzi o wyniki operacyjne, to w Polsce UPC  kontynuuje wzrost wszystkich podstawowych składników. (...) Również na - zdawałoby się - schyłkowe usługi : już nie tylko telefoniczne, ale w ostatnim kwartale także na usługi analogowej telewizji, których (po wielu kwartałach spadku) przybyło 7 tys.".

Ze 177 tys. do 184 tys. abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością dźwięku Horizon vs moduł CAM? Posiadam Horizona podłączonego do amplitunera i jakość dźwięku jest słaba tzn. jak przełączę na inne źródło np. radio internetowe lub poprzez Bluetooth to dźwięk jest o wiele lepszy. Z dekodera dźwięk jest jakby zamulony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam porównania Moduł CAM który posiadam z Horizon , ale mogłem porównać z Samsung ICU100 . Zdecydowanie lepiej  jest gdy sygnał dekoduje Moduł , dzwięk po ustawieniach jest wyraźny , dość duża skala regulacji natężenia co w przypadku dekodera który daje bardzo cichy sygnał na optyku było bardzo słabej jakości i głośności.  Przełączenie Telewizora na Samrt TV nie powoduje żadnej różnicy w natężeniu dzwięku natomiast w przypadku dekodera ICU 100 trzeba bardzo uważać żeby nie zapomnieć o obniżeniu glośności  gdy przechodzimy na inne źródło sygnału ponieważ różnica powoduje naprawdę duży ,, skok ,, natężenia dzwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pojedyncze? Praktycznie wszystkie programy HD brane z satelity nadawane są w gorszej jakości ze względu na powtórną kompresję. I to nie podlega żadnej dyskusji.

O kanałach branych światłowodem można już dyskutować. Niektóre zdecydowanie lepiej wyglądają w UPC (np. kanały TVP - SD i HD), ale inne już niekoniecznie. Dużo bowiem zależy od jakości stosowanych koderów, a nie tylko od nadmuchanego bitrate video. Moim zdaniem zarówno C+ jak i CP stosują zdecydowanie lepszej jakości kodery od UPC (zresztą nie tylko od tej sieci kablowej).

Ostatnio @kozaa wrzucił 2 pliki z nagraniem fragmentu tej samej audycji z programu HBO. Jeden plik pochodził z Multimedii (gdzie HBO biorą światłowodem), a drugi z satelity. Jakość tego drugiego nagrania (mimo iż na satelicie HBO nadawane jest z niższym bitrate video) wcale nie była gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ostatnio [mention=36240]kozaa[/mention] wrzucił 2 pliki z nagraniem fragmentu tej samej audycji z programu HBO. Jeden plik pochodził z Multimedii (gdzie HBO biorą światłowodem), a drugi z satelity. Jakość tego drugiego nagrania (mimo iż na satelicie HBO nadawane jest z niższym bitrate video) wcale nie była gorsza.

Widocznie MM nie bierze HBO światłem. W UPC HBO jest zdecydowanie lepsze niż miałem w nc+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pawop napisał:

Nie będe się wypowiadał co do MM, bo nie wiem, ale jak wygląda porównanie UPC vs PC+ już napisałem

Na podstawie czego robisz to porównanie?Oferty jaką  masz obecnie i wspomnień??Mam jakiś tam dostęp do oferty tego operatora a osobiście mam NC+i CP.I jakoś nie widzę tej różnicy w jakości obrazu.Tylko UPC plazma ok.50 cali i juz ma trochę lat natomiast NC+ i CP LCD 40cali młodszy ale już też będzie miał pewnie z 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC nie miałem Horizona, tylko od razu moduł. Ale w przypadku Vectry jakość między tunerem ADB (jakiś odpowiednik Turbo z Nki w tamtych czasach) a modułem była na korzyść modułu, możliwe, że za sprawą tv, który po prostu lepiej przetwarzał sygnał niż dekoder Vectry.

 

Co do tej kompresji w UPC to coś jest pewnie na rzeczy, na innym forum też ktoś pisał, że jak był taki moment, że Superstacja leciała na jednym kanale w wersji satelitarnej HD, a na drugim światłowodowej to ta pierwsza miała obraz przyjemniejszy dla oka. Jednak akurat TVP2 wygląda naprawdę dobrze w UPC, zarówno w porównaniu do sat jak i do DVB-T.

 

Tutaj jest fajne porównanie jak można wychwycić różnice w obrazie chociażby na podstawie logotypów i innych elementów grafiki ekranowej:

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?page=cmp4&lang=en

 

Siedząc dalej od tv całkiem możliwe, że takich artefaktów niektórzy nie zobaczą, a i nawet bardziej "rozmyty" obraz im się spodoba ;).

 

Są w końcu tacy co wolą "miękki" obraz z DVD od HD, nie mówiąc już o 4K...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...