Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, andii57 napisał:

@Tim  piszesz że Compal to jakieś niedorobione urządzenie   czy do  używania internetu  przez Smart TV , laptopa , smartfona czy tableta  będą jakieś trudności i problemy w działaniu urządzeń?. 

Obiektywnie to weź zamów przez internet lub telefon i masz 14 dni na testy, spokojnie sprawdzisz co i jak

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andii57, ja z Compala nie miałem okazji korzystać, więc w tym akurat temacie nie pomogę. :sad: Możliwe, że w przypadku zwykłego korzystania z internetu te problemy z chipsetem Puma 6 nie są aż tak odczuwalne. Słyszałem, że skarżą się ludzie, którzy grają np. w gry.

O właśnie - @Jan77 dał dobrą radę. :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tim napisał:

andii57, ja z Compala nie miałem okazji korzystać, więc w tym akurat temacie nie pomogę. :sad: Możliwe, że w przypadku zwykłego korzystania z internetu te problemy z chipsetem Puma 6 nie są aż tak odczuwalne. Słyszałem, że skarżą się ludzie, którzy grają np. w gry.

O właśnie - @Jan77 dał dobrą radę. :wink:

Z compalem może nie być aż takiej tragedii jak jest doprowadzony światłowód do budynku. Gorzej jak koncentryk a to się często zdarza i na infolinii tego się nie dowiesz. Compal lubi mieć dobry sygnał bez zakłóceń i żadnym softem tego nie naprawią, cisco i ubee dają radę w takich miejscach, ale tego się już nie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Jan77 i @Tim  za porady i zamówię usługę przez telefon Przed 4-ma latami miałem  chyba UBE  z którym w moich nie całych 50 m2 internet działał bez problemowo w każdym pomieszczeniu więc może i ten Compal zda egzamin. Z tego co się dowiedziałem to światełko jest doprowadzone do skrzynki w piwnicy bloku w którym mieszkam , a do mieszkania oczywiście doprowadzony jest koncentryk mający chyba ze 20 latek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andii57 jeżeli światłowód masz do piwnicy to nie powinno być problemu, skrzynka mieszkanie wiadomo koncentryk jeśli nie jest gdzieś po drodze uszkodzony to ok. Compal jako wifi ma dość dobry zasięg tylko po jednej z aktualizacji ludzie (co nie którzy ) mają problem z 5 GHz. Spróbować nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard standardem ?, ale  u sąsiada Technik z UPC zainstalował kabel z pomiedziowaną żyłą stalową . Myślę ze na krótkich odcinkach kabel który kupiłem wystarczy tym bardziej że kable od UPC zainstalowane w moim budynku do najnowszych nie należą chociaż muszę przyznać że magnesik do żyły się nie klei ☺️.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andii57 napisał:

@Tim  piszesz że Compal to jakieś niedorobione urządzenie   czy do  używania internetu  przez Smart TV , laptopa , smartfona czy tableta  będą jakieś trudności i problemy w działaniu urządzeń?. 

 

Zależy od zastosowań, tu masz wypunktowane zalety i wady Compala: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=211144&highlight=#211144

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Zuzia    wydaje się mi że jako nowy użytkownik kablówki będę skazany na Compala. Myślę że do mojego użytku - podłączony Smart TV , Lapek , Telefon i nie zawsze w tym samym czasie  ten Compal  mi wystarczy. Zgadzam się z tym że UPC powinno dążyć  jak najszybciej do usunięcia nie dociągnięć. Na marginesie na forum do którego podesłałaś link  przeczytałem posty tych co i w naszym forum się udzielają i jestem zdziwiony ich reakcjami często nie mającymi nic z fachowością .

Edytowane przez andii57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wizjaplus napisał:

No i mamy TVP Kultura w HD w UPC.  dziwne że gdy Red Carpet pojawił się w HD na satelicie też nie dokonano podmiany.

teoretycznie lepszym kanałem, niż Red Carpet , byłby E! , ale tam nie pokazują polskiej rzeczywistości filmowej, no ale to wybór opieratora hehe,  inna sprawa , że NTL też nadaje w HD , ale nie w UPC ?

Edytowane przez grzegorzcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "fajnych" miejscach UPC ma "serwerownie"....

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-10-28/serwerownia-pod-mieszkaniem-emeryta-400-tys-zl-za-wyciek-za-wanna/?fbclid=IwAR2Nl88eBl_o4A7IKNh2rv1utj2kK1LsLAnu6q_iQ9HL-NIJIVoRfxJglvw

 

Tuż po słynnej wpadce TMobile na Annopolu gdzie wyszło, że jedno z najważniejszych data center TMobile było w typowej hali magazynowej zaadoptowanej tylko na DC, dzielonej "z sąsiadami"... miałem okazję zamienić kilka słów z warszawskim technikiem UPC. Powiedział, że nie uwierzyłbym gdzie UPC ma swoje serwery ze względu na po prostu ekstremalnie niższe koszty niż profesjonalne serwerownie. Naprawdę profesjonalne. Kupiona osobna działka daleko od terenów zalewowych, ścieżek podejścia samolotów, sąsiedztwa zakładów chemicznych itp. Zaprojektowane i budowane od zera tylko by zrobić profesjonalne DC.

Teraz już wiem! M.in. w kawalarce pod Panem Danielem.... czego my jeszcze nie wiemy???  Pewnie mnóstwa rzeczy :/

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekodowane kanały będą dostępne, chyba że UPC założy filtr wycinający częstotliwości, na których nadawana jest TV. :wink:

 

P.S. W jaki sposób robicie odnośniki do konkretnego usera? Jak naciskam na usera, to wyświetla mi się jego profil, a nie odnośnik do niego w pisanej przeze mnie wiadomości. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...