Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie @Pawop i @KOCUREK1970

Czy macie coś więcej wspólnego z operatorem ( tylko status klienta)skoro tak zachwalacie jego usługi?

Uczciwie, czy poza plusami widzicie jakieś niedociągnięcia, czy coś się Wam nie podoba w UPC?

@fivel123 mądre podejście do sprawy.

Jestem ciekawy co wybierzesz.Rozważałeś ofertę IPTV od Orange?

Edytowane przez Ayeron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

Czyli wszystko Ci odpowiada..

Oby więcej takich klientów. :-D

no cóż między innymi:

- brak nowego dekodera, obecny już dawno nie był aktualizowany

- brak możliwości ułożenia własnej listy kanałów

- wysokie zużycie prądu dekodera..

- wprowadzanie oferty 4K w tempie ospałego żółwia

 

 

Edytowane przez Ayeron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi UPC nie odpowiadało nie przedłużyłbym umowy, mam w bloku kilku operatorów. Nie jestem z tych, co najpierw podpiszą lojalke, potem przez dwa lata narzekają, a na koniec znowu przedłużają umowę

 

-Horizon działa dobrze

-Nigdy nie korzystałem z własnej listy. Ta w Horizonie wymagałaby kilku korekt i byłaby idealna.

-Nie mam obsesji na punkcie zużycia prądu przez dekoder. 2-3 PLN więcej na rachunki nie robi mi róznicy

-4K w kablówkach to żart. Zdecydowana większość treści 4K jest robiona z myślą o streamingu i to jest przyszłość.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ayeron napisał:

@fivel123mądre podejście do sprawy.

Jestem ciekawy co wybierzesz.Rozważałeś ofertę IPTV od Orange?

Myślę że w temacie dekoderów UPC i Orange mają wiele wspólnego ponieważ ICU 100 ma naprawdę wiele ,, do naprawienia ,, o czym można poczytać na oficjalnym Forum Orange i nie tylko tam . Odnośnie dekoderów UPC  jest również bardzo dużo negatywnych  opinii dotyczących działania  ich urządzenia.

Osobiście poznając wszystkie za i przeciw w ofertach UPC i Orange sam zdecyduje się na opcję z Modułem Cam mimo ,, okrojenia ,, niektórych funkcji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość, że jakość obrazu jest lepsza w opcju z modułem.

Obecnie posiadając nowy telewizor nie warto brać dekodera.Tym bardziej,  że to tylko część zastrzeżeń do sprzętu, które wcześniej wymieniłem.

 

 

 

Edytowane przez Ayeron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andii57 szukając informacji na temat nowego dekodera, znalazłem ciekawe forum UPC. Zacytuje fragment treści Moderatora Społeczności UPC:

 

"Oficjalna wersja jest taka, że wszystko w Horizonie zostało już naprawione" to również w żadnym razie nie jest prawda. Nigdy żaden z oficjalnych przedstawicieli UPC Polska nie wyraził takiej opinii. Dekoder ma swoje wady, z których zdajemy sobie sprawę i zalecamy w razie ich wystąpienia szereg działań naprawczych."

 

Całość tutaj: 

https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/nowy-dekoder-upc-kiedy/m-p/32809#M3055

 

Informacja z lipca 2019 roku. 

 

A co do Orange niestety, dużo osób ostrzega przed niekompetentnym technikami, jak coś zepsują podczas instalacji, a bywa z tym różnie, potem są same problemy ze światłowodem ORANGE - tego się obawiam. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fivel123  w  zapewnienia na temat działania dekoderów które sa na oficjalnym forum UPC nie wierzę ponieważ mam znajomego który ma ten sprzęt ( może ma jakąś inną wersję dekodera..) i ma dalej problemy. Odnośnie Orange i ICU 100 to mam na bieżąco do niego dostęp i mogę potwierdzić że nie jest tak kolorowo jak niektórzy piszą.

Edytowane przez andii57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andii57 mam kilku znajomych co mają ten dekoder i każdy z nich, powtarzam każdy co jakiś czas przechodził z tym dekoderem, rożne niespodzianki. Jednemu to przeszkadzało, a drugiemu nie, ogólnie są zadowoleni z tego dekodera - co nie ukrywam mnie lekko zaskakuje :) Kolejna informacja - wszyscy przeszli z MM ! A ja jako jedyny z NC+. Wśród tej grupy znajomych, jest jednen co wziął moduł CAM, jest bardzo zadowolony, do dnia dzisiejszego zero zastrzeżeń. 

 

Co do Orange nie pocieszyłeś mnie zbytnio, informacją na temat ich dekoderów :/ Szczerze słyszałem tylko informacje na temat nieporadnych techników, o dekoderze kilka przypadków ale ogólnie, że jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na 99% zdecydowany jestem na Moduł z UPC , a ICU 100 potrafi przy uruchomieniu zamrozić obraz  , nie za szybko przełącza kanały , grzeje się bardzo , brak trybu ECO i na okrągło ,, żre ,, dość dużo energii . Dodam że coraz częściej następuje szczególnie wieczorem spadek transmisji danych w oferowanym necie . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC:

- słabej jakości kodery ( wysoki bitrate, co nie przekłada się na jakość obrazu)

Orange:

- to co pobierane jest z satelity z bitrate wyższym jest ucinane do 8 mb bitrate w przypadku " HD", za to nowocześniejsza infrastruktura.

 

Faktycznie najlepiej wybrać CP+ , przynajmniej również dla C+ 4K.

Dekoder ma dobre recenzje.

Edytowane przez Ayeron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja zbiorcza jest ok, to zamierzam przejść do Cyfry+, drugi w kolejności jest Orange IPTV.

* straciłem cierpliwość na nowy H4, internet działa stabilnie( duży plus).

Irytują mnie dziury w ofercie ..Brak Eleven 4K, AMC, 13 Ulicy.Dziwne powody braku tych kanałów o ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim  Myślę o zawarciu umowy z UPC właśnie z Modułem CI+ X 2 ( Multi Room ) , czy możesz napisać o jakości obrazu jaka Moduł dekoduje , jak z ostrością ,  jaki czas przełączania kanałów , jaka jakość/format dzwięku , o co chodzi z tym Compalem?

Edytowane przez andii57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andii57, ja osobiście na jakość obrazu nie narzekam. :smile: Wiadomo jedne kanały są lepiej nadawane, drugie gorzej. Jedne są brane drogą światłowodową, inne z satelity, a jeszcze inne z DVB-T. Jeśli chodzi o bitrate video kanałów to jest niezły, ale dochodzi jeszcze rekompresja i jakość stosowanych koderów. Dlatego każdy indywidualnie musiałby ocenić jakość finalną. :wink: Moduł CI+ nie ma wpływu na jakość, on tylko odpowiada za proces deszyfracji, ale bardzo polecam wziąć umowę właśnie z modułem. :smile:

Jeśli chodzi o ścieżki dźwiękowe, to tu muszę pochwalić UPC i to bardzo. :smile: Wiele kablówek (czy nawet operatorzy sat) nie zawsze retransmitują komplet ścieżek dźwiękowych. A UPC udostępnia wszystkie ścieżki audio w swoich przekazach. Zdarza się, że na niektórych kanałach dostępnych jest nawet kilka ścieżek audio! Przykładowo: TVP Rozrywka - w UPC dostępne są 3 ścieżki audio (podstawowa w formacie MPEG, ścieżka Dolby Digital - AC3 i ścieżka z audiodeskrypcją - MPEG), a na satelicie dostępna jest tylko 1 ścieżka audio (podstawowa - MPEG). :smile: Format nadawanych ścieżek dźwiękowych na poszczególnych kanałach jest różny (MPEG, AC3, E-AC3).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tim napisał:

@andii57, ja osobiście na jakość obrazu nie narzekam. :smile: Wiadomo jedne kanały są lepiej nadawane, drugie gorzej. Jedne są brane drogą światłowodową, inne z satelity, a jeszcze inne z DVB-T. Jeśli chodzi o bitrate video kanałów to jest niezły, ale dochodzi jeszcze rekompresja i jakość stosowanych koderów. Dlatego każdy indywidualnie musiałby ocenić jakość finalną. :wink: Moduł CI+ nie ma wpływu na jakość, on tylko odpowiada za proces deszyfracji, ale bardzo polecam wziąć umowę właśnie z modułem. :smile:

Jeśli chodzi o ścieżki dźwiękowe, to tu muszę pochwalić UPC i to bardzo. :smile: Wiele kablówek (czy nawet operatorzy sat) nie zawsze retransmitują komplet ścieżek dźwiękowych. A UPC udostępnia wszystkie ścieżki audio w swoich przekazach. Zdarza się, że na niektórych kanałach dostępnych jest nawet kilka ścieżek audio! Przykładowo: TVP Rozrywka - w UPC dostępne są 3 ścieżki audio (podstawowa w formacie MPEG, ścieżka Dolby Digital - AC3 i ścieżka z audiodeskrypcją - MPEG), a na satelicie dostępna jest tylko 1 ścieżka audio (podstawowa - MPEG). :smile: Format nadawanych ścieżek dźwiękowych na poszczególnych kanałach jest różny (MPEG, AC3, E-AC3).

Jak to jest w kablówkach z nagrywaniem materiału ? Można nagrywać jeden kanał i oglądać w tym samym czasie inny dowolny ? Czy to nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wuzel napisał:

Jak to jest w kablówkach z nagrywaniem materiału ? Można nagrywać jeden kanał i oglądać w tym samym czasie inny dowolny ? Czy to nie możliwe.

Wydaje się mi że jest to moduł jedno strumieniowy więc  nie będzie takiej możliwości chyba że podobnie do satki gdy kanały są nadawane w tej samej polaryzacji to może być taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, wuzel said:

Jak to jest w kablówkach z nagrywaniem materiału ? Można nagrywać jeden kanał i oglądać w tym samym czasie inny dowolny ? Czy to nie możliwe.

Jest to moduł jednostrumieniowy więc nie ma takiej możliwości chyba, że dysponujesz czymś w rodzaju dekodera Vu+ gdzie nagrywany kanał jest rejestrowany w formie zakodowanej nawet jak w danym momencie nie jest oglądany, a tuner go odkodowuje będąc w stanie czuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...