Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

płacę za Horizon Max i Internet 120g/b + minuty do wszystkich - 110 zł do tego Mega Sport za 10 zł i Canal + Select za 45 co łacznie daje 165zł. To zdecydowanie za duzo.. chce zrezygnowac z Canal+.. czy z pozostałym pakietem da sie cos ugrac zeby był nizszy ? bo 120 zł to i tak sporo.. tak mi sie wydaje :)

 

Pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Madziq87 napisał:

Cześć,

płacę za Horizon Max i Internet 120g/b + minuty do wszystkich - 110 zł do tego Mega Sport za 10 zł i Canal + Select za 45 co łacznie daje 165zł. To zdecydowanie za duzo.. chce zrezygnowac z Canal+.. czy z pozostałym pakietem da sie cos ugrac zeby był nizszy ? bo 120 zł to i tak sporo.. tak mi sie wydaje :)

 

Pozdrawiam,

Magda

Hej:). Zasadniczo polecam kontakt z UPC bądź to przez stronę internetową(czat), bądź telefonicznie - co dla dobrego negocjatora może być udane :). Nie wiem co Ci zaproponował(przed telefonem warto sprawdzić) konfigurator "pod adres", ale u mnie (dla nowego klienta, bo dla obecnych konfigurator proponuje zawsze mocniejsze pakiety) za 110złociszy  da się skonfigurować pakiet zbliżony - net150. Myślę, że utrzymanie Twojego pakietu będzie trudne, ale nie niemożliwe... na pewno podrożeje o 5pln jeśli nie reagujesz. W negocjacjach będą wpychać lepszy net 300/500(jak się da!) oraz całą reszta jaką już masz, za odpowiednio

120/130złotych razem. Na mój gust tak sobie. Jestem teraz  bez zobowiązania, i za 120mb+tvmax-horizon pvr+muliroom+myprime+fon max+ochrona antywir. płacę 135pln. Zobacz na str 219 co mi zaproponowano.  Niby nieźle, ale bez ochrony internetowej (+9pln), no i aktywacja extra...tak więc czekam, nie spieszy mi się. Może coś lepszego wskoczy do konfiguratora, albo zadzwonię powtórnie, ostatecznie pogadam z Vectrą.  Niestety - tu ostatnio słabo radzą...dużo  pytań - mało odpowiedzi...oo! Ktoś mnie uprzedził?
Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fivel123 napisał:

Bugmenot całkiem możliwe, że UPC po prostu szuka oszczędności, pozbywając się tych aplikacji. Czas leci i się człowiek nie oglądnie a będzie końcówka roku, a o nowym dekoderze wciąż cisza. Wstyd UPC, Horizon to już przeżytek do tego straszny muł !!! 

Tutaj niby nie jest wspierane to api przez youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje Puls Biznesu  UPC ma .. 

UOKiK: UPC ma zapłacić prawie 33 mln zł kary za niedozwolone klauzule w umowach

  • PAP
 
opublikowano: dzisiaj, 13-08-2019, 12:10

Firma UPC ma zapłacić prawie 33 mln zł kary za stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach, a także zwrócić klientom niesłusznie naliczone opłaty - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

UOKiK

UOKiKFot: Krystian Maj/FORUM

Prezes UOKiK Marek Niechciał uznał, że UPC, (dostawca usług internetowych i telekomunikacyjnych) stosował w swoich umowach klauzule niedozwolone, umożliwiające m.in. podwyższenie abonamentu za kablówkę oraz zmiany istotnych warunków.

"Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierały skargi na to, że UPC Polska jednostronnie wyłącza niektóre kanały i podwyższa abonament. W związku z tym, prezes UOKiK przeanalizował regulaminy i wzorce umowne i wydał decyzję, w której uznał klauzule stosowane przez UPC Polska za niedozwolone" - czytamy w komunikacie UOKiK.

Prezes UOKiK nakazał UPC Polska poinformować konsumentów o decyzji i oddać im opłaty za podwyżki abonamentu czy nieuzasadnione wezwanie technika. Przedsiębiorca powinien też przywrócić klientom usunięte kanały telewizyjne, jeżeli są one nadal dostępne w ofercie.

© ℗

 

Podpis: PAP

 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd stwierdził niedozwolone klauzule dotyczące takich zagadnień jak:

  • gwarantowanie tylko liczby kanałów telewizyjnych o określonej tematyce, a nie konkretnych programów wskazanych w wykazie
  • zastrzeżenie, że wyłączenie kanałów nie jest zmianą umowy
  • wprowadzanie podwyżek bez konkretnych powodów
  • arbitralne decydowanie, czy wizyta technika była nieuzasadniona i obciążanie wówczas jej kosztami w kwocie 50 zł
  • zbyt ogólne przesłanki do wypowiedzenia klientowi umowy lub ich brak
  • Jak pisze UOKiK w komunikacie, w przypadku umów na czas nieokreślony UPC zastrzegał, że ma prawo zwiększyć abonament od 5 do 8 zł miesięcznie raz w roku, ale nie podając z jakich przyczyn.  

     

Myśleli, że są pępkiem świata i wszystko im wolno !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wizjaplus testowo odpaliłem taką stronę z wykazami UPC dla całej Polski: https://mr-orbita.pl/upc/

 

Na stronie głównej jest tabela po TSID, ale po wybraniu regionu jest bardziej przystępna forma - wg numerów na dekoderach i po częstotliwościach (+ kanały alfabetycznie). Można sobie zapisać link do konkretnego miasta i otwierać od razu swój region (ta część dobrze wyświetla się też na mobilnych). Np. dla Katowic link: https://mr-orbita.pl/upc/?range=n43156

 

Strona ma charakter eksperymentalny, przepraszam za ew. błędy. Nie wiem jeszcze jak często będę aktualizował, nie obiecuję też, że zostanie na stałe. Na razie uruchomiłem na próbę.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 20:33, Madziq87 napisał:

Cześć,

płacę za Horizon Max i Internet 120g/b + minuty do wszystkich - 110 zł do tego Mega Sport za 10 zł i Canal + Select za 45 co łacznie daje 165zł. To zdecydowanie za duzo.. chce zrezygnowac z Canal+.. czy z pozostałym pakietem da sie cos ugrac zeby był nizszy ? bo 120 zł to i tak sporo.. tak mi sie wydaje :)

 

Pozdrawiam,

Magda

Ja z podobnym zestawem (tylko C+ Prestige nie Select) płacę 152 PLN, po złożeniu wypowiedzenia zaproponowali mi 133 PLN (na czas nieokreślony), będę jeszcze próbował coś urwać - a u Ciebie na czym stanęło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...