Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

No to nie wiem dlaczego masz takie wrażenie.

U mnie wszystkie kanały z UPC (via moduł CI) wyglądają co najmniej tak samo dobrze, a niektóre (HBO, Eurosporty, Eleveny) lepiej niż to co jest w NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie, ale przez jakiś czas miałem moduł CI+ od UPC w TV i mediaboxa NC+ podpiętego przez HDMI i możliwość porównania.

Nie sądze, żeby przez kilka miesięcy jakość na sat się jakoś poprawiła, cyferki idą systematycznie w dół, kodeki te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć kabel do tv, wyszukać kanały i zobaczyć czy widzisz różnice, jest kilkanaście odkodowanych kanałów. Z UPC nie mam pod tym względem doświadczenia (choć na ich forum czytałem już twierdzenia, że obraz z Horizona jest gorszy niż bezpośrednio), ale u kolegi w Vectrze obraz był rzeczywiście minimalnie ostrzejszy niż z boxa ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bugmenot napisał:

Słaba oferta jak na MVNO Playa. Virgin w abonamencie ma za 29 zł 20 GB netu (2,5 GB w UE) i wszystko inne bez limitu.

UPC za tyle samo daje 5 giga ;).

Porównujesz oferty operatorów którzy są już na rynku do operatora który dopiero startuje?

Przypomnę, że operatorzy stacjonarni podnoszą swoje ceny a to przełoży się na wzrost cen MVNO w submarkach i w sprzedawanych usługach MVNO innym.

Ofertę Virgin przebija oferta Nju za nie więcej niż 39 zł (masz tam aż 60 GB internetu i no limit na wszystko).

39 minut temu, muza_tv napisał:

To są ceny bez promocji/zobowiązania. Zapewne obniżę ceny, gdy będą wciskali z innymi usługami i w zobowiązaniu

Nie można wykluczyć, że ceny spadną kiedy baza abonentów w UPC przytyje i tym samym samo UPC będzie miało inną pozycję negocjacyjną względem PLAY.

Poczekajmy kilka mc i zobaczymy czy będą jakieś ruchy cenowe - moim zdaniem będą, szczególnie na przełomie roku (zmiana ofert u klientów itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KOCUREK1970 napisał:

Porównujesz oferty operatorów którzy są już na rynku do operatora który dopiero startuje?

 

Wg Twojego rozumowania "świeżak" ma prawo zaoferować wyższe ceny bo dopiero zaczyna? Jest wręcz odwrotnie. Przy 30 ofertach na rynku trzeba się czymś wykazać, jeśli "backendem" jest Play tym bardziej...

 

 

2 minuty temu, KOCUREK1970 napisał:

Przypomnę, że operatorzy stacjonarni podnoszą swoje ceny a to przełoży się na wzrost cen MVNO w submarkach i w sprzedawanych usługach MVNO innym.

Ofertę Virgin przebija oferta Nju za nie więcej niż 39 zł (masz tam aż 60 GB internetu i no limit na wszystko).

Nju to nie MVNO tylko marka Orange, tak więc porównanie jest bez sensu. Porównałem Virgin jako sieć, która spełnia te same warunki co UPC - jest MVNO na sieci Play.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Wg Twojego rozumowania "świeżak" ma prawo zaoferować wyższe ceny bo dopiero zaczyna? Jest wręcz odwrotnie. Przy 30 ofertach na rynku trzeba się czymś wykazać, jeśli "backendem" jest Play tym bardziej...

A w sklepie w którym robisz pierwszy raz zakupy też dostaniesz rabat? - nie.

Nie mają żadnej bazy klientów, nie mają jak pogrozić palcem PLAY i negocjować (innych) cen - w Vectrze też masz MVNO oparte na PLAY i też drogo jak diabli. No i nie zapominajmy, że zdaje się PLAY jako pierwszy podniósł ceny swoich usług od tego roku (wcześniej mieli niskie ceny), poszło za tym TMobile, PLUS też zdaje się coś kombinuje z cennikiem.

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Nju to nie MVNO tylko marka Orange, tak więc porównanie jest bez sensu. Porównałem Virgin jako sieć, która spełnia te same warunki co UPC - jest MVNO na sieci Play.

Nju jest jak najbardziej MVNO - nie ma obsługi w punktach stacjonarnych, nie załatwisz niczego w związku z tym w punkcie Orange.

 

Prawda jest taka - ceny dowolnych abonamentów idą (pójdą w górę) bo widać to po pismach jakie dostają operatorzy i ruchach cen abo telefonicznych.

Trzeba się przyzwyczajać, że "tanio już było".

 

Edytowane przez KOCUREK1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KOCUREK1970 napisał:

A w sklepie w którym robisz pierwszy raz zakupy też dostaniesz rabat? - nie.

Nie mają żadnej bazy klientów, nie mają jak pogrozić palcem PLAY i negocjować (innych) cen - w Vectrze też masz MVNO oparte na PLAY i też drogo jak diabli.

 

Dlatego do usługi ewentualnie na początku się dopłaca. Z takimi cenami nie zbiorą klientów i koło się zamyka.

 

 

Cytat

Nju jest jak najbardziej MVNO - nie ma obsługi w punktach stacjonarnych, nie załatwisz niczego w związku z tym w punkcie Orange.

 

 

Nie jest. Nju Mobile to marka Orange Polska S.A, a nie operator MVNO. Tak samo jak np. Heyah to marka T-Mobile.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

W sumie to mało kogo interesuje czy oferent jest czy nie jest wirtualny - liczy się działanie usługi.

Nju od początku miało pakiety po około 20, 30 i 40 zł - jak widać nie brakowało na to klientów.

Inni też swoje ceny mieli na podobnych poziomach a nawet i wyższych.

Nie widać by od jakiegokolwiek operatora ludzie w związku z takimi cenami czy aktualnymi podwyżkami uciekali milionami (bo sens w tym żaden, skoro u innych też oferty drożeją).

Tu usługi będzie można łączyć, mieć więcej kart SIM taniej itd

Przyjdzie też taki dzień, że ludzie zaczyną tego fona wykorzystywać również jako telefon domowy a wtedy "stacjonarny" telefon domowy w UPC odejdzie w zapomnienie.

Są też tacy, którzy neta w fonie nie potrzebują w ogóle z rożnych powodów, za 30 zeta masz no limit, jedną fakturę od jednego operatora na łączone usługi i nie musisz się zastanawiać czy o jakiejś płatności nie zapomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to jest operator wirtualny na Playu to działanie będzie takie, że nawet jeśli będzie roaming z partnerami to z lejkiem 1,5-3 Mbps itd - więc cena musi być odpowiednio niska.

A co do "ucieczek" to jak najbardziej widać w statystykach przenosin numerów.

W 2018 na plusie był jedynie Plus ;). Od reszty dużych opów uciekło blisko 120 tys. abonentów. A taniutki Premium Mobile był na plusie 55 tys. A2 Mobile 20 tysięcy.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukimann widziałem na forum Orange, że byłeś ich klientem. Moje pytanie bo rozważam powrót do NC+ lub przejść do Orange (szczerze wolał bym światłowód z uwagi na wygodę). Porównując jakość obrazu UPC kontra Orange, która telewizja wypada lepiej ??? Jedni chwalą obraz w Orange, a inni narzekają, że jest gorzej niż w UPC. Co o tym sądzisz ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Czy jest szansa coś ugrać przy podpisywaniu nowej umowy? Mam w nowym bloku póki co tylko upc i orange, dopiero na dniach będę się kontaktować z przedstawicielem i jestem ciekaw czy coś się da ugrać. Interesuje mnie chyba tylko podstawowy pakiet tv+Internet za 70zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Jeszcze wybrane Punkty Obsługi przyjmują wypowiedzenia.

To, że UPC robi pod górkę klientom to osobna sprawa.

Jeszcze "chwali" się najwyższa jakością obsługi,  kpina i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...