Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

@bugmenot Marketingowo tak. Ale marketing to ... (sam sobie dopisz).

HFC samo w sobie, tak samo FTTH nie gwarantuje żadnych pasm. Możesz mieć maksymalnie nawet i 1Gbit ale co z tego jak będziesz miał obciążenie, bo żaden operator dla klienta indywidualnego nie gwarantuje  100%.

Dlatego to trochę wyścig na cyferki.

A WiFi to już w ogóle padaka. Zapchane kanały, do tego kiepski jitter, więc nie ma żadnej pewności stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Nie jest źle i tylko czekać aż UPC pokaże efekt inwestycji : 1 Giga w pozostałych miastach, gdzie wyłączany jest analog, wprowadzi nowy dekoder i zaprezentuje ofertę 4K.

Dodać należy zapowiadane testy wewnętrzne aplikacji Horizon GO na smart TV.

 

Czy uda jej się zachować pozycję lidera wśród kablówek, jak tam sprawa z przejęciem Multimedii przez Vectrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
14 minut temu, lukimann napisał:

Nie jest źle i tylko czekać aż UPC pokaże efekt inwestycji : .............. zaprezentuje ofertę 4K.

 

Nic nie wprowadzi , czego już Vectra nie ma.  Zapomniałem o super kanale informacyjnym w 4K, to będzie ta mała różnica programowa.

Na Canal+4K to ty chyba nie liczysz?  Mam taką nadzieje. 

Edit:

Twoja upragniona oferta , w optymistycznym wariancie tak będzie wyglądała.

  1. WPolsce.pl 4K
  2. FunBox UHD
  3. Ultra TV 4K

  4. Eleven Sports 1 4K [warto]

Co do Horizon Go na Smart TV. Kiedy to będzie? Może mi ktoś powiedzieć jaka rozdzielczość jest w aplikacji?
Brakuje podglądu.  :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 23:22, Pawop napisał:

Jakby chcieli sprzedać, to dawno by to zrobili, bo okazje były.

Jak Ci ktoś zaproponuje dobrą cene za nerkę, to pewnie też sprzedaż. Głupie gdybanie.

 

 

"Jeden ze scenariuszy brany pod uwagę przez obserwatorów tych wydarzeń mówi, że DT spojrzy na operację przychylniej, jeśli Liberty sprzeda mu po dobrej cenie UPC w Polsce."

 

http://rpkom.pl/artykul/1399008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

@kingofsouth

Szczerze to rozważam opcję zmiany operatora na nc+ , zachowując tylko usługę internetu od UPC. Przyznaję C+ 4K jest interesującym wabikiem. Nie chodzi o sport bo na Eleven 14K  wystarczy, może ze względu na ofertę filmową?Kilka lat byłem abonentem nc+ i chwalę tego operatora. Na razie jednak nie jest tak atrakcyjna oferta fimowo-serialowa C+ 4K,żebym koniecznie zmieniał operatora. Pewne rzeczy jak jakość sygnału, miejsce w kablu na HD, 4K i powiązana oferta internet+tv przemawiają za UPC...

W sumie w serwisach streamingowych jest masa treści filmowych, dokumentalnych  w full HD, UHD.Wystarczy dobry, stabilny internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, 500mbps jest dla większości zupełnie niepotrzebne, nawet jak by 4 osoby na raz streamowały to nie używa się 1/5 tego. Tak jak wspomniałem wziąłem to głównie aby zapobiec ewentualnej 5zł podwyżce za nic... to znaczy za bycie na bezterminówce. :)

 

Dziwi mnie natomiast to, że UPC bawi się we wprowadzające w błąd określenia typu "internet światłowodowy" zamiast po prostu wdrożyć usługę FTTH. Skoro bodajże od 2013 każdy nowy blok jest już wyposażony w światłowód do każdego mieszkania już na etapie deweloperskim to czemu nie skorzystać z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Co do Horizon Go na Smart TV. Kiedy to będzie? Może mi ktoś powiedzieć jaka rozdzielczość jest w aplikacji?
Brakuje podglądu.  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann
5 minut temu, aster napisał:

 

 

Dziwi mnie natomiast to, że UPC bawi się we wprowadzające w błąd określenia typu "internet światłowodowy" zamiast po prostu wdrożyć usługę FTTH. Skoro bodajże od 2013 każdy nowy blok jest już wyposażony w światłowód do każdego mieszkania już na etapie deweloperskim to czemu nie skorzystać z tego?

 

Blok , w którym mieszkam byl oddany w 2017 r.

Jest  światłowód  w gniazdku w mieszkaniu, ale operatorem jest tutaj Orange. Normy są spełnione-i pomarańczowi są "bezkonkurencyjni"

Kabel : tutaj jest UPC, Netia i osiedlowy operator, koncentryk do mieszkania a światłowód do piwnicy.

Nie sądzę by UPC chcialą się dogadywać z Orange w kwestii użytkowania jej infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukimann napisał:

Blok , w którym mieszkam byl oddany w 2017 r.

Jest  światłowód  w gniazdku w mieszkaniu, ale operatorem jest tutaj Orange. Normy są spełnione-i pomarańczowi są "bezkonkurencyjni"

Kabel : tutaj jest UPC, Netia i osiedlowy operator, koncentryk do mieszkania a światłowód do piwnicy.

Nie sądzę by UPC chcialą się dogadywać z Orange w kwestii użytkowania jej infrastruktury.

 

Dzięki, nie wiedziałem, że koncentrykiem może dowolnie dysponować właściciel mieszkania (i wybierać sobie między operatorami) lecz światłowodem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aster napisał:

Dziwi mnie natomiast to, że UPC bawi się we wprowadzające w błąd określenia typu "internet światłowodowy" zamiast po prostu wdrożyć usługę FTTH. Skoro bodajże od 2013 każdy nowy blok jest już wyposażony w światłowód do każdego mieszkania już na etapie deweloperskim to czemu nie skorzystać z tego?

 

13 godzin temu, lukimann napisał:

Blok , w którym mieszkam byl oddany w 2017 r.

Jest  światłowód  w gniazdku w mieszkaniu, ale operatorem jest tutaj Orange. Normy są spełnione-i pomarańczowi są "bezkonkurencyjni"

Kabel : tutaj jest UPC, Netia i osiedlowy operator, koncentryk do mieszkania a światłowód do piwnicy.

Nie sądzę by UPC chcialą się dogadywać z Orange w kwestii użytkowania jej infrastruktury.

Akurat, jeśli go położył deweloper to z tego co pamiętam Orange jest tylko dzierżawcą. Po prostu po koncentryku jest łatwiej to rozdzielić na kilku ISP. Zresztą np. Netia w wielu miejscach w Krakowie idzie w HFC bo mają w okolicy już taką infrastrukturę. Oni pod względem ilości technologii mają konkretny bur.del: ETTH, HFC, FTTH, G.fast, CU ADSL, CU VDSL, LLU, BSA ADSL, BSA VDSL, Wi-Max i do tego mobilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aster napisał:

To fakt, 500mbps jest dla większości zupełnie niepotrzebne, nawet jak by 4 osoby na raz streamowały to nie używa się 1/5 tego. Tak jak wspomniałem wziąłem to głównie aby zapobiec ewentualnej 5zł podwyżce za nic... to znaczy za bycie na bezterminówce. :)

 

Dziwi mnie natomiast to, że UPC bawi się we wprowadzające w błąd określenia typu "internet światłowodowy" zamiast po prostu wdrożyć usługę FTTH. Skoro bodajże od 2013 każdy nowy blok jest już wyposażony w światłowód do każdego mieszkania już na etapie deweloperskim to czemu nie skorzystać z tego?

 

To decyzja czysto strategiczna całego Liberty Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

@djadijos

Pytanie, tylko kto jest odpowiedzialny za światłowód w bloku?

Duże osiedle, nowy blok tymczasem w przypadku światłowodu do mieszkania nikt z "dużych" nie konkuruje z Orange...

Najpierw pomarańczowi technicy "majstrowali" coś w puszce na przedpokoju, potem spec od UPC.

Nie znam się na sprawach technicznych, może to wspólna infrastruktura i już na "etapie" mieszkania działa konkretny operator?

 

23 godziny temu, kingofsouth napisał:

Nic nie wprowadzi , czego już Vectra nie ma. 

Zapomniałeś o braku pakietu PSP w sieci Vectra. Pomijając ten cały" kątent" 4K.?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że muszę podpisać umowę na TV (posiadam Smart HD) przyglądam się ofercie nc+ i CP. Bardziej skłaniam się w stronę nc+ z racji tego że tylko u nich jest Planete+. Generalnie zależy mi na pakietach: Informacja i Edukacja (Kultura/Nauka/Świat). Jestem abonentem UPC (posiadam internet 150Mb/s), płacę za to 39zł mc. Przez cztery lata zero problemów i nie pamiętam żadnej awarii. Po przeczytaniu na innym forum odnośnie ofert i promocji w UPC, napisałem do nich na czacie że jestem zainteresowany dobraniem do tego co mam  pakietu SELECT EXTRA HD z modułem z CI + i zaproponowano mi to za 49,99 zł. Tak więc mój dylemat związany z wyborem operatora został rozwiany. Cena mega atrakcyjna, umowa na 24 mce. W tym pakiecie mam wszystko co chciałem a nawet trochę więcej. Cryptobox HD 652 powędruje do szafy i pozbędę się anteny z balkonu, która generalnie mi nie przeszkadza ale kto wie czy kiedyś nie zacznie przeszkadzać "komuś" i nie nakażą w blokach demontażu anten znajdujących się na balkonach czy elewacjach. Niestety mój blok został oddany do użytku w 2009 roku więc jeszcze nie załapał się Rozporządzenie Budynkowe które nakazuję deweloperowi zapewnienie dostępu do mediów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukimann napisał:

Pytanie, tylko kto jest odpowiedzialny za światłowód w bloku?

Pisałem, zależy kto go położył. Jeśli deweloper to on/wspólnota. Jeśli Orange to tylko ich.

W dniu 8.05.2019 o 09:35, aster napisał:

Dziwi mnie natomiast to, że UPC bawi się we wprowadzające w błąd określenia typu "internet światłowodowy" zamiast po prostu wdrożyć usługę FTTH. Skoro bodajże od 2013 każdy nowy blok jest już wyposażony w światłowód do każdego mieszkania już na etapie deweloperskim to czemu nie skorzystać z tego?

Oni zresztą nawet jeśli doprowadzają włókno do mieszkania to stosują konwerter i dopiero z niego idzie koncentryk na modem hfc do neta i TV...

Wyjątkowo głupie i irracjonalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djadijos napisał:

Pisałem, zależy kto go położył. Jeśli deweloper to on/wspólnota. Jeśli Orange to tylko ich.

Oni zresztą nawet jeśli doprowadzają włókno do mieszkania to stosują konwerter i dopiero z niego idzie koncentryk na modem hfc do neta i TV...

Wyjątkowo głupie i irracjonalne rozwiązanie.

 

Z punktu widzenia UPC jest to bardziej sensowne niż mogłoby się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mieszkaniu w Krakowie mam dostępny chyba prawie cały wachlarz technologii przyłączeń abonenckich ? Deweloper już w czasie budowy zrobił w każdym mieszkaniu 3 piony telekomunikacyjne. W jednym leci kabel koncentryczny używany przez UPC i Netię, w drugim światłowód lub jeszcze stara skrętka telefoniczna dla Orange, a w trzecim skrętka ethernet od lokalnego operatora. Z tego co wiem całość instalacji od piwnic do mieszkań należy do mieszkańców, co potwierdził mi też instalator UPC, mówiąc, że jeśli mielibyśmy Panu montować światłowód w mieszkaniu to instalację ma Pan gotową, ale dla naszego internetu używamy obecnie innej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanie, że w końcu dali apkę na Android TV. Działa całkiem sprawnie. Niestety brak kanałów TVNu. Dziwne to, na kompie są , na telefonie są a na boxie już nie mogą retransmitować. Jakościowo tak sobie, Kanały HD ujdą w tłoku, SD słabiutko. Niektóre płynne jak masełko(50 kl/s) a inne tylko 25. Np. Eleven 1 vs Eleven 2,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...