Jump to content

Recommended Posts

Zostały jakieś śmieciowe typu TVR, Red Carpet czy Republika

• Upvote 1

10 minut temu, fivel123 napisał:

I jeszcze nowszy, a zarazem szybszy dekoder i będzie git !!! 

Byle 4K, soft od ADB i sprzęt od Technicolor.

19 godzin temu, Pawop napisał:

Zostały jakieś śmieciowe typu TVR, Red Carpet czy Republika

Śmieciowymi są też wszystkie rosyjskie kanały - tam jest puszczana sama szkodliwa propaganda - co za wstyd

Na TVP też, tylko co to ma do rzeczy?

• Confused 3
  • Upvote 2

Ogółem po co zagraniczne kanały w UPC ogląda to ktoś ? Nie mniej na pewno niż 5 %.

• Upvote 2

Posted (edited)

Po to, żebyś wiedział co się dzieje na świecie ;). I tak oferta kanałów obcojęzycznych w naszych kablówkach jest bardzo skromna w porównaniu z tym co dają w zagranicznych.

Edited by bugmenot
  • Confused 1
  • Upvote 3

Panowie wystarczy, aby każdy miał możliwość ułożenia sobie własnej kolejności kanałów. Taka opcja w nowych dekoderach, rozwiązała by problem ze śmieciowymi kanałami. 

• Upvote 1

Posted (edited)
Godzinę temu, szczepaniu napisał:

Ogółem po co zagraniczne kanały w UPC ogląda to ktoś ? Nie mniej na pewno niż 5 %.

Poważnie to napisałeś? Oglądają to ludzie, którzy znają języki bądź się ich uczą. Ja znam niemiecki i chciałbym, żeby w UPC był dostęp chociaż do ARD/ZDF by od czasu do czasu zobaczyć sobie Tagesschau.

To, że w UPC nie ma żadnego kanału niemieckojęzycznego uważam za wielkie nieporozumienie.

Edited by gregor111
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Godzinę temu, gregor111 napisał:

Poważnie to napisałeś? Oglądają to ludzie, którzy znają języki bądź się ich uczą. Ja znam niemiecki i chciałbym, żeby w UPC był dostęp chociaż do ARD/ZDF by od czasu do czasu zobaczyć sobie Tagesschau.

To, że w UPC nie ma żadnego kanału niemieckojęzycznego uważam za wielkie nieporozumienie.

Dla mnie to był powód nr1. w wypowiedzeniu umowy UPC.

Brak kanałów niemieckich. A było ich kiedyś kilkanaście (RTL, PRO7, SAT1, VOX ......).

• Upvote 1

Posted (edited)

Mnie też bolą te braki w UPC. Te kanały przecież są FTA i dodanie ich nie jest dla operatora żadnym strasznym wysiłkiem.

Netia tutaj bardzo dobrze stoi - Eurochannel, RTL, RTL2, Super RTL, VOX, Arte, TV5, TVE, Pierwyj Kanal, BBC World News, Sky News, France 24 w dwóch wersjach, Euronews, RT, DW, Al Jazeera, CNN. Brakuje jedynie PRO7 i RAI Uno z takiego podstawowego zestawu.

Edited by bugmenot

Tutaj nie chodzi o dodanie kanałów a bardziej o licencje i opłaty (tak mi się wydaje).

Pamiętam jeszcze początki Astry.

Co ciekawe w telewizji regionalnej z Katowic która nadawała na k.6 robiono przekazy z zagranicznych kanałów.

Ale się wtedy napociłem żeby złapać sygnał z Katowic i ta moja mega antena na k.6 +wzmacniacz :)

Dlatego bardzo się cieszyłem jak WIZJA TV nadawała z Astry.

Według mnie są to kanały zbędne i zajmowałyby niepotrzebnie miejsce. Zawsze można kupić zestaw sat. Co innego kanały "international"

• Confused 1
  • Upvote 1

Zrobienie jednego dodatkowego muxa z kanałami SD w kablu to nie jest aż taki duży problem jeśli chodzi o miejsce. Wolałbym PRO7, gdzie leci Superbowl, Oscary i inne rzeczy niż 10 wersji Discovery ;).

• Haha 1

Po odkodowaniu wersji HD kanałów które do tej pory nadawane były w pakiecie START w SD. To można by usunąć duble i było by od razu miejsce na nowe programy tematyczne. Nie ma już uzasadnienia na nadawanie tych samych kanałów w SD i HD.

• Upvote 3

Przecież UPC nie nadaje dubli.

Miejsca troche mają, ale częstotliwości będą potrzebne na szybki internet i 4K

Jesteśmy w Polsce i pierwszeństwo mają stacje polskojęzyczne.

2 godziny temu, Pawop napisał:

Przecież UPC nie nadaje dubli.

Eska TV, Fokus TV, Polsat, Polsat 2, Puls 2, Stopklatka TV, Super Polsat, Superstacja, Tele 5, TTV, TV4, TV6, TV Puls, TVN 7.

To są kanały które są udostępnione w wersji HD w przekazie niekodowanym, a UPC wciąż nadaje ich odpowiedniki w SD. Więc jeśli dla Ciebie to nie są duble, to współczuję rozeznania w temacie.

Zamiast tych stacji to wolałbym już niszowe stacje w HD tj. dlaCiebie.tv, TV Republika, Red Carpet TV, TVR, Nautical Channel, Ginx eSports TV, babyFirst TV, BBC World News, Bloomberg TV, CNN, RT  News, Private TV.

O tym mówisz, to pozostałości po pakiecie Start, pewnie niedługo wyłączą

Posted (edited)
14 godzin temu, wizjaplus napisał:

Eska TV, Fokus TV, Polsat, Polsat 2, Puls 2, Stopklatka TV, Super Polsat, Superstacja, Tele 5, TTV, TV4, TV6, TV Puls, TVN 7.

I jeszcze TVP Info. :wink:

14 godzin temu, Pawop napisał:

to pozostałości po pakiecie Start, pewnie niedługo wyłączą

Te duble SD prawdopodobnie zostaną do czasu, aż UPC zdejmie filtry we wszystkich swoich skrzynkach. Wersje HD, choć odkodowane, porozrzucane są po różnych MUX-ach - także tych ulokowanych w górnym paśmie. Wersje SD skupione są natomiast na MUX-ach ulokowanych w dolnym paśmie (114 - 226 MHz). Te częstotliwości filtry dolnoprzepustowe przepuszczają.

Edited by Tim

W dniu ‎2019‎-‎04‎-‎03 o 14:35, bugmenot napisał:

Mnie też bolą te braki w UPC. Te kanały przecież są FTA i dodanie ich nie jest dla operatora żadnym strasznym wysiłkiem.

Netia tutaj bardzo dobrze stoi - Eurochannel, RTL, RTL2, Super RTL, VOX, Arte, TV5, TVE, Pierwyj Kanal, BBC World News, Sky News, France 24 w dwóch wersjach, Euronews, RT, DW, Al Jazeera, CNN. Brakuje jedynie PRO7 i RAI Uno z takiego podstawowego zestawu.

Dla kogo te kanały są FTA, dla komercyjnego operatora jakim jest UPC?

Na każdy taki kanał musi być umowa z nadawcą i UPC musiałoby za każdy taki kanał płacić by je móc retransmitować.

• Upvote 1

@KOCUREK1970 Znowu wymyślasz kosmiczne rzeczy. Za tego typu kanały nic nie trzeba płacić. Od jakiegoś czasu nie można ich po prostu wrzucić w kabel, bo trzeba rzeczywiście zawrzeć umowę, ale jest to formalność.

@bugmenot

Nic nie wymyślam, ot wiem jak to funkcjonuje.

Formalność powiadasz i dlatego UPC się tak z tym ociąga?

Skąd pewność, że to UPC się ociąga a nie problemem jest tu druga strona?

Ale kto tu pisze,  że się ociąga. Po prostu najwidoczniej nie chcą mieć tych kanałów u siebie i tyle.