Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Testy jak by robili to były by na pustych kanałach ;p przecie nie będą przeszkadzać ludziom, a po drugie będzie jak z innymi polskimi kablówkami, czyli stan przejściowy analog i cyfrówka na raz, więc raczej te przerwy to nie testy cyfrówki.

 

I kto powiedział że będzie MPEG4? ;p kablówki polegą na retransmisji sygnału (lub danych jak to cyfrówka) z satelity, a tam nadają w MPEG2... fakt N ma MPEG4 ale tam audio tylko DD, a dekodery Nie-ADB mogły by mieć problemy, a rekompresja na MPEG4 by tylko szkodziła obrazowi, przecie widać jak ludzie z N narzekają na jakość kanałów SD ;p

 

Puki na satelicie MPEG4 na kanałach SD nie będzie normalką, nie będzie MPEG4 w kablówkach. Jeżeli co to tylko do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testują codziennie na rożnych częstotliwościach.

Niewykluczone że niektóre kanały z analogowej transmisji zmienią swoja częstotliwość na inną a na ej częstotliwości będzie DVB-C.

 

UPC testuje zarówno w MPEG 2 dla kanałów SD, jak i MPEG 4 dla kanałów HD.

 

Ostatnio nawet stacje radiowe zaczęły być testowane w cyfrowym przekazie.

 

 

Fakt że UPC bardzo dużo pod koniec roku przeznacza na modernizacje swojej sieci, ale efekty tego poznamy kiedy to już oficialnie ruszy DVB-C w MPEG2 SD i MPEG4 HD a może i od razu także uruchomia cyfrowy przekaz radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jeszcze łatwiej wprowadzić niż TV, na pewno od razu będzie :>

 

Tylko pytanie skąd wiesz że te testy w ogóle są (ba jeszcze wiesz że radio) ? ;p czyż byś się bawił tunerem DVB-T w swoim telewizorze? :> Jakiś tu już koleś gadał że odebrał DVB-T przez tego TechniSata w mojej sygnaturce ;p nie wiem czy temu wierzyć czy nie.

 

Mówię, wyłączenie kanału analogowego, nie oznacza że jest test. I uważam że prędzej by testowali na wolnej częstotliwości niż przeszkadzać abonentom w oglądaniu, bo jakiś tam test chcą robić ;p przecie kamienie by poszly w kierunku BOK-u. Coś mi to wszytko nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest dużo telefonów do BOK-u lecz testy na zajętych częstotliwościach odbywają się przeważnie nocą i nie trwają długo.

 

A skąd wiem bo mam poprzez znajomość z odpowiednia osobą móc podejrzeć i mieć informacje trochę szybciej niż oficjalne.

 

Przyznam że ostatnio jest tak że osoby odpowiadające za obsługę stacji czołowej dostają informacje aby przygotować dana częstotliwość i w tym samym dniu maja info jaki kanał ma zostać włączony lub zastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to miło słyszeć ;p ale podejrzewam ze to na razie zapoznawaniem się ze sprzętem, niż jakieś konkretny. ;p

Ciekawe czy uderzą 100 kanałów (licząc dodatkowo płatne) na początku i od razu wystrzelą HD ^^ Vectra te 2 cele ma osiągnąć do końca roku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy wyłącznie od tego z kim podpiszą umowy i ile tych umów będzie przed oficjalnym startem DVB-C.

 

Tak na razie jest to etap testowy i zapoznawanie sie ze sprzętem dla pracowników którzy poprzez testowanie uczą sie nowości.

 

Dobrze że teraz sie uczą, ważne aby serwisy cyfrowe działały na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Multimedia wprowadziła chyba do większości miast cyfrówkę i widać czym się to skończyło ;p nawet 20% kanałów analogowych nie ma swojego cyfrowego odpowiednika, tylko przez to że zdobyli dekoder ADB mają aktualnie najwieksze funkcje interaktywne w kablówkach, no ale oferta programowa jest raczej najsłabsza w Polsce. Ale UPC to kablówka większego kalibru :> mogła by wprowadzić cyfrówkę jakości jaką Vectra czy INEA daje, ale w większej liczbie miast. Pożyjemy zobaczymy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziców (2 mieszkanie) zamontowali UPC :> Instalator jak kto każdy instalator chwali uber usługi ;p wspomniał też o cyfrówce (nie wiem czy ojciec wspomniał o Vectrze u mnie, bo jak zobaczył Cyfrową Vectra z Polsatem Sport to się nie mógł odlepić... normalne jak przez antenę jedynie porządnie odbierało mu tylko TV4) i facet co ciekawe podał konkretną planowana liczbę kanałów :> 98 :> nie wiem czy temu wierzyć czy nie, możliwe że to aktualna liczba kanałów na które UPC ma aktualnie licencje, a puszczają w rożnych regionach inne bo są ograniczenia w ilości kanałów, a w cyfrówce będą mogli to wszystko wcisnąć na co najmniej 10 transponderach (czyli częstotliwościach) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mimo iż siec UPC jest zmodernizowana to jednak sygnał poprawił sie tylko nieznacznie.

 

Stąd każdy czeka na DVB-C.

 

A co do listy kanałów to ta liczba nie jest ostateczna gdyż UPC planuje wprowadzić w cyfrówce takie kanały jak Zone Horror czy Jim Jam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...