Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam telewizję i internet w Vectrze, ale kończy mi się umowa ( już dałem wypowiedzenie ) i szukam jakiś fajnych ofert. Mam dwa pytania odnośnie UPC:

 

1) Czy możliwy jest do uzyskania pakiet MAX na telewizję z multiroom'em na dwa moduły CI oraz internet ok. 100Mbps za kwotę 72,49zł?

 

2) Czy w UPC możliwy jest do uzyskania publiczny adres IP oraz w pełni konfigurowalny router ( chciałbym sobie samemu porty przekierowywać )?

 

edytowany wpis:

 

Jestem już po kontakcie z obsługą w UPC. Ich propozycja to dekoder horizon z nagrywarką 500GB + moduł CI+ + internet 120Mbps za 83zł. Czy to prawda, że dekoder UPC nie trzyma listy kanałów ustalonej przez użytkownika? Tzn. wpiszę sobie TVP na kanale nr 1 a po aktualizacji on i tak wskoczy na domyślną pozycję?

Edytowane przez vwrafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Mam umowę z UPC do końca sierpnia. Kiedy mogę wysłać wypowiedzenie?

 

2. Czy jako abonent mogę uzyskać ofertę lepszą od standardowej? Do tej pory kilkukrotnie przedłużałem umowę z Cyfrą+/nc+ po wcześniejszym złożeniu wypowiedzenia i dzięki temu uzyskiwałem oferty znacznie lepsze od tych oferowanych nowym abonentom. Czy w UPC jest podobnie?

 

3. Czy najlepszym dekoderem UPC jest Horizon czy polecacie jakiś inny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

1. Możesz już złożyć wypowiedzenie.

2. TAK

3. Z czego obecnie korzystasz? Mam Horizona i nie narzekam. Są opinie ,że moduł jest lepszy-przetestuj to rozwiązanie.

 

Pamiętaj,ze UPC planuje nowego Horizona wkrótce dystrybuować. Dla nowych lub na bezterminowej umowie to może być korzystne rozwiązanie. Warto to wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

we wrześniu kończy mi się umowa z nc+ i nie zamierzam jej przedłużać - wkrótce wyślę wypowiedzenie.

 

Chciałbym was zapytać jaką najlepszą cenę da się wynegocjować za następujący pakiet:

 

Select;

C+Prestige;

Eleven;

Multiroom (jeden dekoder z nagrywarką, drugi może, ale nie musi).

 

Dodam, że posiadam już internet od UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

we wrześniu kończy mi się umowa z nc+ i nie zamierzam jej przedłużać - wkrótce wyślę wypowiedzenie.

 

Chciałbym was zapytać jaką najlepszą cenę da się wynegocjować za następujący pakiet:

 

Select;

C+Prestige;

Eleven;

Multiroom (jeden dekoder z nagrywarką, drugi może, ale nie musi).

 

Dodam, że posiadam już internet od UPC.

 

Niestety w UPC więcej nie ugrasz niż 90zł za Horizon Max PVR + Internet 120mb. Cała reszta jest normalnie liczona. Ugrać C+ można tylko w NC+ pod warunkiem że się posiada już wysoki pakiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UPC usuwając duble SD pozostawiło w ofercie te kanały w wersji SD (pomimo obecności także ich odpowiedników HD), które były odkodowane dla pakietu Start. Od wielu jednak lat pakiet ten nie jest już rozwijany. Wprowadzając kanały naziemne z MUX-8, dodano już tylko wersje HD, oczywiście w wersji kodowanej. Co więcej, potraktowano te bezpłatne kanały niemal jak premium, umieszczając je dopiero w najwyższym pakiecie Max. :crazy:

Przydałaby się wreszcie nowelizacja ustawy "must carry/must offer", która nakazywałaby operatorom umieszczanie w najniższych swoich pakietach wszystkich kanałów z oferty naziemnych MUX-ów, a nie tylko 7 kanałów z oferty dawnego analogu, czyli: TVP 1, TVP 2, TVP 3 (region), Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls. :/

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest retransmitowanie w kablu sygnału MUX-1-3 i MUX-8 w systemie DVB-T tak, jak to robią np. sieci Multimedia czy Toya. Wiąże się to jednak z zajęciem 4 częstotliwości i dublowaniem kanałów, które i tak nadawane są w systemie DVB-C. Dlatego też operatorom po prostu łatwiej odkodować sygnał tychże kanałów w DVB-C. Oczywiście potrzeba do tego odrobinę chęci ze strony operatora. :sad:

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęci to podstawa. Zgadzam się też, że powinno się znowelizować zasadę "must carry/must offer" bo ona nijak nie pasuje do dzisiejszych realiów. Co do UPC to też się im dziwię, że wymyślili w analogu retransmisję chyba wszystkich programów nadawanych w ramach DVB-T plus kilka bonusów FTA z satelity zamiast zaorać analog i dać ludziom w zamian sygnał ogólnopolskich multipleksów DVB-T na co wystarczają jak wiadomo tylko cztery kanały. Niektórzy to chyba chcą utrzymywać analog w kablu do czasu aż padnie ostatni telewizor kineskopowy i w ogóle mam wrażenie, że jedni patrzą na drugich i czekają z wyłączeniem analogu aż inni też wyłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

W usłudze Horizon Go jakie kanały działają na łączu zewnętrznym i na ilu rządzeniach można oglądać równocześnie?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do końca sierpnia mam następującą ofertę:

- pakiet Horizon Select + upgrade do Max

- HBO wraz z GO i OD

- film i seriale My Prime

- internet 120 Mbit

Za wszystko płacę 132,48zl. Wypowiedzenie wysłane, interesuje mnie tylko pakiet Max i internet ten, co mam. Stąd pytanie... jaką kwotowo można wynegocjować najlepszą ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidik: moim rodzicom za pakiet max z netem 120mb i fonem 60 minut rok temu wynegocjowałem 90 zł bez grosza w salonie UPC. Wypowiedzenie miałem przygotowane, ale doradca w salonie był na tyle ogarnięty, że nawet go nie wziął. Dodatkowo, co było śmieszne, z telefonem wyszło 5 zł taniej, niż biorąc dwie usługi (TV i net).

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...