Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w regionie, gdzie UPC jest od zaledwie kilku lat, cały czas trwa etap pozyskiwania nowych klientów. Są bardzo dobre oferty, które końcem lutego zostały zamrożone. Dowiedziałem się, że przyczyną zamrożenia ofert jest przejęcie sieci MM. Jakby do tego doszło to u mnie nie ma już konkurencji !!! UPC robi sobie co chce. A ile jest takich miast, co są tylko dwie platformy kablowe MM i UPC ??? Właśnie dzięki temu, że jest konkurencja ceny muszą być atrakcyjne !!! UPC było bardzo pewne swego, ale nie udało się !!! Teraz tylko pozostało mi czekać na odmrożenie tych ofert - a myślę, że to jest kwestia czasu.

Podsumowując:

U mnie w regionie jako nowy klient, można otrzymać ofertę o wiele tańszą niż na stronie głównej UPC, a nawet jako stały klient.

Kolejna sprawa wielu abonentów, nie patrzy na ilość kanałów i nie przywiązuje dużej wagi do super jakości - liczy się dla nich cena !!!

UPC chcąc pozyskać nowych klientów albo zatrzymać stałych będzie musiało uatrakcyjnić oferty - a co za tym idzie dostosować ceny do rynku !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NC+ jak byłem, jako stały klient płaciłem 99 zł za Superpremium z Canal+,HBO i Cinemax + 35 zł internet 100mb od innego operatora. Teraz bym płacił zapewne 110/115 zł + internet dalej 35 zł, czyli taniej niż w UPC.

Na UPC skusiłem się z uwagi na bajery - nowoczesny dekoder, nagrywanie 4x kanałów itd. oraz wygodę - kabel, brak talerza.

Edytowane przez fivel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Ceny zawarte na stronie UPC, to tylko wstęp do negocjacji. W rozmowach z DUK zawsze mówiłem, że dookoła mam inne kablówki z niższą ceną, do których zamierzam przejść. Bez problemu miałem WRU XX i inne dodatki w cenie 1 zł (Cinemax i Filmbox). Teraz z nowa umową cenowo też wychodzę bardzo dobrze. Gdyby nie było konkurencji w pobliżu, pewnie tak pięknie by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kombinuje, że skoro UPC nie wyda fury pieniędzy na MM, to stwierdzą, że nie potrzeba im tyle kasy i obniżą abonament :D Niestety tak to nie działa.

 

Abonamentu w cenniku nie obniżą.

Ale promocje na miarę WRUXX zawsze mogą wprowadzić, by bardziej walczyć o klienta, gdy UOKiK nie pozwala "przejąć" operatora :)

Od kwietnia nowy prezes UPC, więc może być nieco inna niż obecnie, tym bardziej, że "spółka-matka" powoli sprzedaje Europie biznes (gdzie nie jest liderem).

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Obecnie nawet nie przesyłają regulaminów do zawartej umowy. Po prostu negocjujesz cenę i są właśnie takie na miarę WRU XX. Nie  trzeba w rozmowach z DUK powoływać  się na konkretne regulaminy, tylko na kwotę jaką się chce wynegocjować. Trzeba jednak mieć elementarne pojęcie w zakresie cen jakie można uzyskać. Teraz spokojnie net 120 można mieć za 25 zł i wiadomo, że niżej na chwile obecną nie zejdą przy Mediaboxie. Negocjacje prowadzi się wyłącznie z działem utrzymania klienta. :mrgreen:   Przy dobrej bajerce nie trzeba nawet wcześniej wypowiadać umowy. Sztywne ceny mają wyłącznie na C+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Max Extra MAX HD z nagrywarką 64 zł

Internet 120  - 25,09

Cinemax - 1 zł

Filmbox - 1 zł

HBO OD, GO 30 zł - 3 miesiące 0 zł - umowa na 1 rok

Pakiet bezpieczeństwa - 0zł

Eleven 9,99 zł

Horizon w cenie - mogę oglądać TV na tablecie, komórce w podróży.

Instalacja bez kosztowa bo nawet nie wypowiadałem umowy.

Z uwagi na fakt, iż jestem z nimi od czasu Polskiej Telewizji Kablowej którą przejęli, dodali mi My Pirime - za 0 zł. (długo to konsultowała z kierownikiem  :wink: )

Umowa na kolejne 2 lata.

Jak na obecną chwilę uważam, że nic więcej nie mogłem ugrać. Celowałem w Twój Happy Home XIII. Ale w rozmowie z DUK podawałem tylko kwoty jakie mogę zapłacić. Nic nie wspominałem tym razem o promocjach i regulaminach. Podczas negocjacji po najmniejszej linii teksty szły, że "chcę to co ma sąsiad"  :mrgreen:  Akcja miała miejsce pod koniec lutego. Trafiłem w DUK na miłą konsultantkę  :mrgreen:

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaking: A nie opłacało Ci się lepiej pozostać na bezterminówce po zakończeniu zobowiązania na WRUXX? Ja tak zrobiłem. :wink: Na razie dostałem tylko 5 zł regulaminowej podwyżki. Każda promocja utrzymaniowa w moim przypadku wypada gorzej niż WRUXX + 5 zł podwyżki. Mam skromny pakiet usług i chcę zostać z tym, co mam (bez Horizona i większej prędkości internetu). :smile:


Aha, mogłeś jeszcze wziąć pakiet Select zamiast Max i włączyć Max upgrade z promocji "Więcej oglądania II". Różnica w cenie między pakietem Select i Max to 20 zł, a upgrade kosztuje 13 zł i w każdej chwili można z niego zrezygnować (jak np. po pewnym czasie ktoś uzna, że dodatkowe kanały nie są warte dopłaty). Co prawda aktywacja to koszt 29,89 zł, ale podczas negocjacji można to pewnie obejść. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Celuj w ceny jakie ja uzyskałem (podałem wyżej) i będzie dobrze. Natomiast w UPC  za   C+ Select  chcą teraz chyba 49,90 PLN. C+ Prestige 79 PLN. Osobiście uważam , że to ceny kosmiczne w porównaniu do cen w innych kablówkach z C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Horizonem po przedłużeniu umowy ;)

 

Zawiesza mi się ten dolny pasek i ciągle mam napisane co leci, który kanał itp. reset nie pomaga. A dodatkowo oglądam np C+ i mam "OK, dodatkowe informacje o zamówieniu" i po kliknięciu, że mój abo tego nie obejmuje, skontaktuj się itp. A przecież mam ten kanał i powinny być tam informacje o filmie, który właśnie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedy UPC już zacznie działać to myślicie, że ze względu na jakość obrazu warto podpisać z nimi umowę? Znalazłem informacje w wątku, że stosują lepsza kompresję obrazu od Vectry, która proponuje taki pakiet: Złoty z nagrywarką, Eleven, HBO i Internet 100 Mb/s z Wi-Fi za 89 zł na 2 lata? Miałem już przeprawy z nimi jak jeszcze używałem mediaboxa i wolałbym uniknąć nawet rozmów o ofercie bo co innego proponowali konsultanci a co innego przychodziło na umowie. Obecne ceny też mają wyższe, ale jeśli gra jest warta świeczki... Horizon też wydaje się ciekawy, ale z kolei czytałem opinie, że to dość wadliwe urządzenie... Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Traper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że za podobny pakiet dostaniesz porównywalną cenę w UPC. Ja bym jeszcze walczył o Sport na Ostro i przede wszystkim dekoder Arrisa z dyskiem Toshiby, bo nie cyka. :) Jeśli chodzi o obraz, to Vectra sporo ostatnio poprawiła. Miałem na tym samym tv dekoder Vectry i nc+ i nie było różnicy, a czasem wręcz na korzyść kablówki. Jeśli masz w bloku też UPC zapytaj o ofertę i porównaj cenowo. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z horizona od miesiąca ,w sumie też się go bałem z uwagi na negatywne opinie i powiem szczerze jest ok , nie zauważyłem problemów ,programy przełączają się szybko , nie zawiesza się np podczas szybkiego przewijania listy kanałów . Ogólne wrażenie pozytywne , zostawiłem sobie furtkę w postaci rezygnacji z umowy zawartej internetowo 2 tyg co sugerował instalator jeśli nie będę z dekodera zadowolony , taki szantaż albo dajecie moduł cam albo inny dekoder albo rezygnuje z umowy . Co do samej oferty uważam że jest ok ale na klatce mam 3 kablówki wiec skorzystałem z promocji Select + net 120 mb w cenie 59 zł m-c do tego dobrałem za 5 zł m-c eleveny . Suma 64 zł , umowa 24 m-c , Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Horizona ok 5 miesięcy i też nic negatywnego nie mogę o nim napisać.

Na plus jest świetna funkcja PVR i usługa Replay.

Na minus słabe EPG, ale kolejna aktualizacja ma to poprawić.

Brak AMC, Epic Drama, H2 i Polsat Docu.

Za to co mam w podpisie w rozliczeniu 12 miesięcznym średnio wychodzi ok 180 zł za miesiąc.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedy UPC już zacznie działać to myślicie, że ze względu na jakość obrazu warto podpisać z nimi umowę? Znalazłem informacje w wątku, że stosują lepsza kompresję obrazu od Vectry, która proponuje taki pakiet: Złoty z nagrywarką, Eleven, HBO i Internet 100 Mb/s z Wi-Fi za 89 zł na 2 lata? Miałem już przeprawy z nimi jak jeszcze używałem mediaboxa i wolałbym uniknąć nawet rozmów o ofercie bo co innego proponowali konsultanci a co innego przychodziło na umowie. Obecne ceny też mają wyższe, ale jeśli gra jest warta świeczki... Horizon też wydaje się ciekawy, ale z kolei czytałem opinie, że to dość wadliwe urządzenie... Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Oferta z Vectry jest atrakcyjna. Za samo HBO trzeba płacić 25-30zł. miesięcznie. Pytanie czy nie chciałbyś mieć swobody i móc w każdej chwili zrezygnować z HBO i nie wiązać się 12 miesięczną umową, zyskując atrakcyjniejszą cenę abonamentu lub w tej cenie pakiet PLATYNOWY? Co do dekoderów upc i cen to na pewno są drożsi i nie koniecznie lepsi. Horizon jest powolny, aplikacje okrojone i nie wzbogacane. Operator nie reaguje na sugestie abonentów, a nowy dekoder 4K jeśli pojawi się to ponoć w 2019 r. Pytanie czy będzie tak samo jak z dodaniem netflixa w 2017r. (do dzisiaj brak). Nie które kanały bezpłatne z telewizji naziemnej są dostępne w upc dopiero w pakiecie max. Przed podpisaniem umowy warto też pomyśleć o tym z czego będziemy korzystać, jakie kanały oglądamy i jaki transfer potrzebujemy i jaki jest gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...