Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam okazji, żeby to porównać, bo nie korzystam z aplikacji Play Now. Chyba nie ma możliwości wykupienia takiej usługi, bez wiązania się z abonamentem w Play?

Chętnie bym to zweryfikował, bo oglądam kanały w Orange i jak dla mnie jest ok. A miałem już kiedyś Canal+, UPC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma znaczenie, bo im mniejszy bitrate tym mniej danych przesłanych w tym samym czasie, a więc gorsza jakość. Poziom kompresji jest właśnie związany z bitrate, bo im większy tym mniejszy bitrate i gorsza jakość, a im mniejszy tym większy bitrate i lepsza jakość. Kodek dla HD wszędzie jest ten sam, czyli AVC. Tylko w naziemnej jest HEVC i tutaj trochę inaczej trzeba porównywać.

Natomiast jeśli chodzi o 4K to chyba wszędzie jest HEVC.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mastano napisał(a):

Czy wiecie może co ciągle powoduje usterki i zacięcia obrazu w kanałach ogólnodostępnych, tj. Polsat, TVP3, TV4 czy TVP Info? Pozostałe, płatne stacje działają bez zakłóceń.

Przy tych instalacjach UPC (w mieszkaniach koncentryki) takie zakłócenia może też powodować ,,mocne" używanie internetu z tej sieci.

Można zrobić sobie test włączając jakiś kanał na tv. a na kompie uruchomić speedtest i wtedy widać jak mocno sygnał telewizyjny jest zakłócany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomo21 napisał(a):

Ja wczoraj doświadczyłem przycięć i klatkowania przez chwilę na TVP Seriale. Na Horizonie. Czasem się zdarza, zaobserwowałem to kiedyś też na TVP Nauka.

Kanał TVP Seriale jest umieszczony na MUX-ie, o którym pisałem stronę wcześniej. Wyjaśniłem tam też przyczynę pojawiania się chwilowych zakłóceń na wszystkich kanałach znajdujących się na tymże MUX-ie. Niestety w UPC nikt nie monitoruje MUX-ów, stąd trzeba się przyzwyczaić do tego, albo zorganizować podobną akcję jak kiedyś, że kilka osób z różnych regionów Polski nagrało w tym samym czasie ten sam fragment audycji z wybranego kanału na sypiącym się MUX-ie, aby udowodnić UPC, że problem leży po ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2024 o 19:32, Tim napisał(a):

Ewentualnie może @Mr. Orbita , jeżeli masz taką możliwość, to nagraj proszę próbkę 1 h któregoś z kanałów z tego MUX-a i sprawdź TSDoctorem plik ts po nagraniu.

Bez nagrywania, ale rzuciłem okiem i myślę, że celnie wskazujesz problem. Także na moje oko w tym konkretnym muxie dochodzi do przewalenia bitrate od czasu do czasu. Jest tam niby sporo wolnego miejsca - nulle nawet pod 18 Mbit/s, ale bezwładność wszystkich kanałów razem jest tak duża, że jeśli pechowo się złoży, że na wielu na raz są sceny dynamiczne, nagle nulle się wyczerpują. Łatwo powiązać sytuację obserwując bitrate całej paczki na raz i korelację payloadu ze stuffingiem - trzy przykłady poniżej (niebieska linia spada do zera, traci powiązanie z czerwoną - payload ma w tym momencie błędy CC):

 

118368.png

 

118369.png

 

118370.png

 

Na drugim wydać też, że generalnie momentami jest blisko.

W paczce jest tam serwis "NA ŻĄDANIE" z promosami VOD, który ma praktycznie stały bitrate, może najlepiej byłoby go skręcić (w końcu to ich, sami enkodują, więc mogą sterować) albo w ogóle przenieść, jeśli nie musi tam być, pewnie doraźnie by pomogło. Drugi ze stałym jest TVP Seriale HD, reszta ma zmienny.

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C056&pid=216&live=205&sec=0&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C056&pid=201&live=205&sec=0&lang=en

 

Ale poza potwierdzeniem ja tu nie pomogę...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2024 o 19:21, Tim napisał(a):

Niestety w UPC nikt nie monitoruje MUX-ów, stąd trzeba się przyzwyczaić do tego, albo zorganizować podobną akcję jak kiedyś....

Innym też problemem jest umieszczenie niektórych kanałów na MUX-sie, gdzie nie trzeba by było ucinać jakości kanału. Chodzi mi o kanały Polsatu PSP-1 i 2, które są ucinane ze średnich wartości o ok. 30% jakości (6 Mb/s). Zwłaszcza, że te kanały są w ofercie dodatkowo płatnej.

Przed chwilą patrzyłem na PSP-1 program studyjny; na sat. ok.11,5 Mb/s a w UPC ok. 5,5 Mb/s.(wartości średnie). A tu dokładniejsze parametry;

SAT. PSP-1.

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11117&pid=1801&live=65&lang=en

UPC. PSP-1.

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C035&pid=3508&live=205&lang=en

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Mr. Orbita za sprawdzenie i potwierdzenie. :) Szkoda tylko, że trochę dłuższej próbki nie przeanalizowałeś (tak chociaż ok. 30 min), bo wtedy prawdopodobnie byś trafił na taką sytuację/sytuacje, jak się MUX na chwilę wysypuje.

To prawda, powinni albo przenieść ten serwis "Na żądanie", albo skręcić jego bitrate. A najszybciej to chyba byłoby przyciąć bitrate TVP Seriale HD (z 10 Mbps do ok. 8 Mbps). Pytanie czy to 2 Mbps dodatkowego zapasu by wystarczyło?

 

Zauważyłem, że drugim takim MUX-em, na który jeszcze wrzucają kanały bez rekompresji jest MUX z kanałami: MTV 90s, Club MTV, MTV Hits, MTV Polska HD, Polsat Comedy Central Extra, Nick Music, Bloomberg, Nickelodeon, BBC News, JimJam Polsat i 4fun kids. Niestety żadnego z tych kanałów ostatnio nie śledziłem, więc nie wiem czy na tym MUX-ie nie dochodzi do podobnej sytuacji, czy tu akurat wszystko jest OK. 

 

W dniu 4.09.2024 o 03:43, Mr. Orbita napisał(a):

Ale poza potwierdzeniem ja tu nie pomogę...

A może ktoś z SATKuriera mógłby im zwrócić uwagę, aby chociaż sprawdzili ten MUX?

 

@mara68 to jest zupełnie inna sprawa. To nie jest błąd, jak w przypadku omawianego przeze mnie i @Mr. Orbita MUX-a, tylko ich świadome działanie. Kanały PSP 1 i PSP 2 są poddane rekompresji i takie pasmo im akurat przydzielili (swoją drogą i tak mają najwięcej ze wszystkich kanałów na tym MUX-ie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tim napisał(a):

prawdopodobnie byś trafił na taką sytuację/sytuacje, jak się MUX na chwilę wysypuje.

Znaczy trafiłem ;) Te analizy to tylko urywek z podglądania ok. godziny. Na zdjęciach widać właśnie momenty, kiedy to się wysypuje - linie niebieska i czerwona muszą być skorelowane. Np. na fotce 1 widać w pewnym momencie (mogłem to zaznaczyć, żeby się odróżniało, mój błąd...) że niebieska spada do 0, czerwona nie wznosi się do samej góry. W tym momencie w paczce idą błędy CC na wszystkich kanałach - pogubione pakiety, na ekranie makrobloki/piksele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC/Play bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Do tej pory za 110 zł miałem Pakiet Max Plus z TV 4K BOX, Viaplay Total, Usługa TV Go, Internet światłowodowy do 600 Mb/s. Na bezterminowej wzrosłoby o 10 zł. W sumie o tym zapomniałem że się kończy umowa i nie składałem wypowiedzenia. Wczoraj sami zadzwonili i dali umowę na 2 lata i za to samo będę płacił 95 zł czyli chyba spoko warunki. Jedyny minus to 29 zł opłaty aktywacyjnej co jest dziwne bo co mi tu będą aktywować jak nic nie zmieniam, no ale pal licho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...