Skocz do zawartości

Problem z odbiorem MUX 4 w Oświęcimiu


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

 

Od około tygodnia mam problem z odbiorem MUX 4 w bloku. Antena nie jest najwyższej klasy, jest to mała antena siatkowa, jednak odbiera bez problemów kanały niekodowane, znajduje ich na dekoderze Cyfrowego Polsatu T-HD 1000 około 61. Odbiera nawet czeskie stacje, typu NOVA, CT 24 itd. Jednak od pewnego czasu w ogóle nie znajduje MUX 4. Przestawianie jej nic nie daje, zmiana zasilacza, płytki wzmacniacza, kompletnie nic. Dodatkowo na drugim telewizorze z dekoderem Cabletech URZ0323, który jest podłączony do anteny zbiorczej na dachu bloku (4 piętra), też ich nie znajduje, wcześniej były na liście, jednak pisało "Kanał kodowany". Tak jakby w ogóle nie "dochodził" sygnał.

 

Wiedzą może Państwo o co chodzi? Może zmienili jakieś parametry nadawania? Antena jest skierowana na Katowice, mniej więcej na północny zachód.

 

 

Nie jestem wielkim specjalistą w tym temacie, więc z góry przepraszam za niefachowy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem i to kilka razy, z różnym ustawieniem anteny. Nic nie znajduje, chociaż żeby zacinało się, to już próbowałbym pokombinował coś z anteną a tu nic. 

Polaryzacji nie zmienili? Dalej jest pionowa?

 

Godzinę się męczyłem i złapało sygnał przy ustawieniu poziomym anteny, ale zacina się i wystarczy lekko ją ruszyć i od razu traci sygnał. W momentach w których jest, siła sygnału w ustawieniach dekodera pokazuje 3/4 a jakość mniej więcej 60%.

Edytowane przez michalp492
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na przesterowany sygnał, gdyż do anteny dochodzi sygnał z Tychów i Bielska - Białej, jeśli masz możliwość obróć antenę w na południe w kierunku Czechowic oraz Bielska, stracisz sygnał z Kosztowów a stabilny sygnał ogolnokrajowych multipleksów zapewni nadajnik na Skrzycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...