Skocz do zawartości

Dreambox GOLIATH Enigma 3


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że ma się pojawić  Dreambox  Goliath  a to jest zapewne odpowiedż na nowe boxy  4k        bo 7020HD to był total  FAIL a dm7080HD  nic nowego nie wniósł

 

Cena   w którą nie wierze  bo cena drema zawsze była   w "walucie"  Poor Multimedii

 

http://www.satkontor.de/dreambox-goliath-enigma-3-e3-twin-dvb-s2-sat-receiver.html

 

 

Here’s what’s known so far:
Both models will include Enigma 3, a closed source operating system
Designs known
Dream Multimedia will firstly release a “DM9xxx” model, and will then launch its flagship…


According to unnoficial reports, the Image Developer for the two new upcoming Dream Multimedia receivers, GOLIATH and GOLIATH LITE (or SIMA), will get the first box within 3 weeks.

 

Jeśli nie będzie możliwości robienia   bakcupa  imagow    które mamy wraz z wszystkimi settingami to mnie to nieinteresi.   Nie mam zamiaru notorycznie flashowac boxa po LAnie .Poor Multimedia to chyba jedyny box  jaki został który uniemożliwia flashowania po USB.

 

Mają być 2 modele  z tego co podaje opis.   Jeśli walną swoją cene  to polegną  a jeśli zbliżoną  do Vu+   MBU  to coś może z tego będzie.  Przydałby sie news   na jakim procku.

Zobaczymy  ile nam przyjdzie czekać na Goliata który miał się pojawić  wiadomo kiedy.  Zapewne  oba modele będą zaopatrzone w nową głowicę  dualną.O naziemnej hybrydowej cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie będzie możliwości robienia   bakcupa  imagow    które mamy wraz z wszystkimi settingami to mnie to nieinteresi.   Nie mam zamiaru notorycznie flashowac boxa po LAnie .Poor Multimedia to chyba jedyny box  jaki został który uniemożliwia flashowania po USB.

 

Skąd ten wniosek ze nie będzie backupu czy edycji settingów? Nadal to będzie Enigma. Tylko jedynie część kodu nie będzie open source  Dodatki, pluginy, GUI będzie nadal otwarta. Jakoś OpenPLi zamyka swój kod nie umieszczając źródeł pythona Enigmy 2 i jakoś nikt nie protestuje. Edycja jest, backup jest w czym problem? 

 

Co do Twojej flash-hejtu to ręce opadają. Ile razy flash'ujesz boxa codziennie? Robi się to raz na wiele miesięcy a dalej update. Flash via net to ogromna zaleta a nie wada bo mogę zrobić zdalnie (bo zdalnie pena nie wsadzę) - ponadto kto dziś używa tunera, playera, telewizora bez podpięcia do sieci, obudź się to nie lata 90-te?. Były różnego boot/image managery ale wielkiego zainteresowania/parcia nie było. Normalnym uzytkownikom to nie potrzebne jak widać. Nie ma żadnych przeciwskazań by dopisać kawałek kodu do /boot  do flashowania z pena - jest taka możliwość (od zawsze była - systemy plików we flashu są partycjonowane a /boot to w zasadzie FAT do którego dostęp ma SSL)

 

Pytanie o procek - taki jaki produkuje BroadCOM - wystarczy newsy tego producenta poczytać.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne  XBMC  nie będzie . Pewna ekipa trzyma to tylko pod 1 zestaw.

 

Na razie to jestem ciekawe  kiedy to ich pudło się pojawi no i jaka cena bo jeśli będzie tak jak  7080HD to polegną szybciej niz powstaną.

 

Różnica między MIPS a ARM   

 

http://www.iaeng.org/publication/WCE2014/WCE2014_pp174-179.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o Dreambox Goliath :) , może ktoś coś wie więcej o Enigma 3 w tych nowych boxach DMM ?

Solo 4k ,to nowość głównie ze względu na głowice i ilość demodulatorów i procesor ale działanie na nim E2 jest nadal dalekie do ideału i to głównie z winy VU+ i braku "dobrych sterowników" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...