Skocz do zawartości

Wybor konwertera


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki na teraz  konwerter  wybrać  jeśli nie chcemy  Inverto Ultra Black.      Chodzi także o uniknięcie montażu tłumika regulowanego .Sa takie tunery że trzeba użyć w nich tłumika  i więcej się mówi o tłumikach jak o konwerterach. Pomijam czułośc głowic. No ale jak to wszystko się ma do konwertera? Może być nawet twin    wiem że ma lepszy zysk jak single a nawet  quatro można przykręcić i tylko 1 przewód podłączyć no ale jaki model konwertera  jeśli wyrzucimy z listy wyboru  Inverto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takim razie   ja zapodam swoje wyniki w środe   z transponderów które wymieniłeś wydaje mi się że niektóre będą mocniejsze i nie wiem czy to dobry znak.  Przydały by się jeszcze  wyniki z  3 transponderów  słabe i najsilniejsze.   Już widze że twiny dają lepsze wyniki.  Sęk w tym że wszystko było podpięte do miernika  mierniki  raczej sygnały nie tłumią.  Antene mam taką samą lecz aluminium i biała ale to nie ma znaczenia . Ja mam inverto ultra    . Sprzęt Duo2   i powiem że miernik nawet nie drgnął gdy włacza się transpondery które wymagają tłumika  no i teraz  myśle sobie i pytam czy w tym wypadku ewentualnie wymiana konwertera by coś dała   chociaż na dreamie 800 tego nie było więc to też kwestia głowicy czy  konwerter nie wiele wniesie. 

 

Czy ten model inverto red  jest jeszcze produkowany?    Jestem po wymianie obrotnicy    i zanotowałem wzrost sygnału na większości transponderów     oraz spadek sygnału na kilku które były silniejsze ale to mnie nie martwi   przykład CNBC Europe było ponad 14  a teraz tylko 11  mowa o dB  lub jak kto woli  MER. Teraz i tak nie wchodzi w gre podmiana konwertera  jedynie montaż tłumika jednak boje się iż każdy transponder może być osobno regulowany. No i jaki to ma wpływ na obrotnice      czy obrotnica też coś tłumi?

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zauważyłeś test był wykonany kilka dni temu więc są świeże.Test jak widać nie był wykonywany na menu i pasku jakiegoś dekodera ale na dobrej klasie mierniku i tak jak jest opisane wszystkie były robione ustawiane na jednym tp dla równych wyników bo jak wiadomo jest kilka satelit HB i każdy tp inaczej reaguje na ustawienia.

Dlatego nie wierzę w paski sygnałów z dekoderów.Co do anteny alu jeśli ima kilka lat to na 100% nie jest tak samo dobra jak stalowa nówka znam to z doświadczenia a trochę lat w tym siedzę.

Tak lnb są nadal do dostania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan Czy mógłbyś rozjaśnić, o co chodzi z tym niepodłączaniem do konwertera twin reszty kabli? W ogóle ten konwenter Inverto Red jest jakoś lepszy od Inverto Ultra Black?

@Peyu Co jest nie tak z czaszami aluminiowymi? Chodzi o nadmierną plastyczność aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na antenę 60siątkę (ta mała z napisem NC+) z zamontowanym na niej monoblockiem, chyba firmy Opticum. Monoblock dał mi o wiele lepsze parametry sygnału niż Inverto Black Single. Porównywałem wcześniej różne konwertery i Inverto Black wypadają na prawdę marnie na tle chociażby Inverto Red albo starszego Sharp Single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po pewnym czasie lustro alu się odkształca i antenka gubi ognisko.

Tak?  To czemu na większej antenie miałem gorsze  wyniki niż na mniejszej? Z tym samym konwerterem  1 post z linku poniżej nawet o tym potwierdza.  . Z tego co wiem stalowe po 2 sezonach ulegają korozji  i tutaj też masz jakąś utrate  w jakości sygnału

 

Tutaj co nieco o takich antenach pisza.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic134574.html

 

W moim wypadku aluminium bo jest lżejsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już ci mówię pierwsze antenki produkowane dla byłej cyfry były rewelacyjnie wykonane jesli jest dobrze  ustawiona śmiga do dziś to już nie to samo tłoczenie co kiedyś.Sam posiadam jak widać w opisie troszkę anten sam je montuje i robię testy różnych sprzętów teraz wypadło na lnb.Niestety lnb IBU mają duże wzmocnienie i nie nadają się do zwykłych instalacji gdzie jest silny sygnał krótki kabel bo po prostu mocno stłumiają sygnał który i tak jest już mocny,my stosujemy te lnb ale pod instalacje DX a nie dla HB czy Astry.

Jeśli znajdę czas będę testował antenę offsetową marki Andrew o średnicy 96cm jest ona z laminatu i bardzo stabilna nie do ruszenia test będzie zamieszczony u mnie na forum.

Tak jak pisałem test wykonany na antenie corab 90 sam mam na instalacji pod nc+ taką już od samego początku jej produkcji i nic się z nią nie dzieje to nie jest antena MABO która nie była cynkowana a malowana bezpośrednio na blachę i po pól roku była już zardzewiała.

Jak już u mnie na forum pisano że starsze lnb chodząo niebo lepiej niżte wszystkie nowe które nie umywają sie do np big sata pierwszego modelu z żółtym przodem goldeninterstara czy też wysłużonego wizyjnego philipsa.

Jeśli chcesz idealne lnb z paramatrami nie oszukanymi i z szumami prawdziwymi a nie jak obecnie piszą sprzedawcy że lnb mają po 0,1 czy 0,2.to bzdura nie ma takich lnb osobiście posiadam kilka sztuk prawdziwych wyścigowych lnb marki SMW o i tam pod dany wycinek pasma są dorabiane tłumienia lnb ale niestety za takie lnb należy słono zapłacić i nadając siętylko pod instalacje z polaryzatorem jeśli chcemy mieć obie polaryzacje lub bezpośrednio do feeda z jedną wybraną polaryzacją.Lub też super marka to lnb NJR lub Norsat  japońskiej firmy ale cena w swerze marzeń.

Ogólnie o lnb i dobrym dopasowaniu i słabym sygnale i co dobrać opisywałem w 11 numerze SK w zeszłym roku.

A co do lżejszej antenki bo alu zapraszam pod moją 3m jest z alu ale potrzeba dźwigu by ją podnieść. :mrgreen::brawo:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego   wole  wymienić  konwerter i się dowiedzieć  czy coś to zmieni  niż  uzywać tłumika  ale nie wiem czy to nie jest kwestia głowicy także.  Już  wiem że na wiosne wezme jakiegoś  twina  coś miedzy  Inverto red  classic  nie wiem może tego  lub   best germany hd  .  Wole mieć  sygnał z tych transponderów których nie mam     niż  mieć  kosmiczne dB  na innych i słabe/szatkowanie na innych.   Nie wiem też  który naj sobie działa jeśli chodzi o warunki pogodowe czyli patelnia albo syberia  = czyt  -15.

 

Antenę wybrałem alu no bo lekka . Mój kabel od tunera do konwertera jest bardzo długi i  po zmianie  tunera mam takie halo z transponderami dopiero. Wcześniej tego nie było a dB na dreamie miałem takie same jak teraz mam no ale róznica głowic.

 

Dzieki ale tą  3m  antene to mi od razu wyniosą i na złom by zarobić.  Nie wiem czemu jest taki problem z antenami na PM w sklepach     na chwile obecną jedyne wyjście to Laminas    ale przewaracam fora i co niektórzy straszą albo jakimiś to wypryskami  a to ptak nasra a potem to zaschnie    .Jak Laminas sobie radzi na śnieżycy      lub kiedy jest  60 stopni w słońcu  a przecież  tylko się rozpisali w sprawie że to  antena Hi Tech jeśli chodzi o warunki atmosferyczne  i pomijam że żółknie. Spotkałem też haterów Laminasa   . Tak to jest każdy co innego mówi a ciekawe czy testował.   Może by ktoś się wypowiedział kto ma Lamianasa 2-3 lata tego wzmocniegoo   na PM i często kręci.

 

A swój konwerter po prostu sprzedam bo jest sprawny i młody LOL   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...