Skocz do zawartości

DIGIT ISIO STC UHD


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się podzielić napotkaną nowinką, która nie jest opisana w instrukcji obsługi urządzenia. W menu dekodera jest opcja wyszukania kanału poprzez „wirtualną klawiaturę”. Do dzisiaj wyszukując kanały kończyłem na wpisywaniu we wyszukiwarce jednego wyrazu, ponieważ nigdzie nie był opisany odstęp. Aby to uczynić, należy na pilocie w momencie wprowadzania szukania frazy nacisnąć między słowami „00” i osiągniemy ten cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio dekoder nie nagrał mi filmu, a dzisiaj miałem komunikat "Brak sygnału" i pomogło wyciągniecie kabla HDMI i włożenie ponownie.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Od ponad dwóch lat z zadowoleniem użytkuje model ten dekodera i wyczytałem ostatnio w opisie na jednej ze stron www:

Dodatkowo model ten ma możliwość rozbudowy poprzez gniazda o dodatkowy moduł z podwójnym tunerem (dostępne moduły: podwójny tuner SAT oraz podwójny tuner kablowo-naziemny) oraz dysk twardy 2,5“ SATA. Dzięki czemu mają Państwo możliwość wyboru komponentów i dowolnej konfiguracji swojego urządzenia”

Czy dobrze rozumuje, że jest opcja/szansa, aby móc przyłączyć dodatkowe gniazdo/gniazda na moduł CAM CI+ ?

Jeżeli tak, jakie akcesorium muszę dokupić i poprzez jakie złącze to dołączę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark tyczy się to modelu Technisat Technicorder ISIO STC ( wersja HD nie zaś 4K ) takiego modelu:

 

1633.jpg

 

Po prawej stronie masz możliwość montażu dysku twardego jest zaślepka - wyciągasz - wkładasz dysk twardy.

 

 

Po lewej stronie masz czarną zaślepkę żeby wstawić taki dodatkowy tuner - płytkę - wersja 2 x sat

https://www.deschotelshop.nl/en/technisat-technicorder-isio-stc-loose-twin-dvb-s-s2-tuner

4f9ff1c264d57d47.jpg

 

Tutaj zaś możliwość dołożenia dodatkowej głowicy DVB-C/T taka płytka:

https://www.deschotelshop.nl/en/technisat-technicorder-isio-stc-loose-twin-dvb-c-t-tuner

69259dfadc3e1c2e.jpg

 

9c96626047bca6377d3b45b679bd

 

f0772c6c48e1a5dc6f852f1792e7

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć chętnego na zakup Technisata 4K póki jeszcze wart swojej ceny.

Kupić w jego miejsce dekoder na linux - E2 z dwoma wejściami na moduł CI/CI+ ;) oraz z dwoma czytnikami kart.

Oczywiście już 4K np. Gigablue - Vu+ w komplecie z 2 x DVB-S2 FBC i 1 x DVB-C FBC i będziesz miał wszystko w jednym.

Jak masz nieparowaną kartę Conax z Inei to też zadziała. Z tego co się orientuję to z modułów i z niektórych dekoderów np Arris jest nieparowana Conax.

Sat i dvb-c na jednym dekoderze.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Technisat przyda się na działkę letniskową, tam również mam satelitę. Podmienię go po Fergusonie.

Miałem już wcześniej podejście do   Vu+, niestety obsługa producenta tego dekodera wymaga na bieżąco  uzupełniania wiedzy, a ciężko w dzisiejszych czasach ‚wykroić’ czas na hobby.

Po części mocno mnie do zmiany dekodera motywują wpisy @Barti z działu dekodery Linux, gdzie jakiś czas temu krok po kroku szczegółowo i merytorycznie wyjaśniał kroki podstawowego uruchamiania tej maszyny.

Pozostają mi jeszcze zbędne nadzieje, że Technisat wypuści na Polski rynek nowszego flagowca 4K wyposażonego przy najmniej w 2x moduły CI+ oraz gniazdo do dodatkowej karty lecz szanse są nikłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam. Stałem się posiadaczem Technisata ISIO UHD STC. Korzystam z karty CL+ Canal+. W jaki sposób ustawić wyszukiwanie tylko kanałów z Canal+? Bo w tej chwili ląduje mi kilkaset śmieci na liście, której potem niesposób sobie poustawiać w tym bałaganie. Z góry dzięki kolegom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisat Digit ISIO UHD to świetny tuner, jednak po trzech latach użytkowania zaczęły się problemy. Nawet kontakt z Technisatem nie pomaga. Co 2-3 tygodnie nagle obraz jest co chwilę przerywany, nie można nic oglądać. Muszę odłączyć odbiornik i na 3-4 dni pozostawić. Po 3 lub 4 dniach znowu podłączam i wszystko jest OK na kolejne 2 lub 3 tygodnie. Przecież to chore. Czy może któryś z kolegów spotkał się z takim przypadkiem? Nie pomogła aktualizacja softu. Czy któryś z kolegów ma jakąś podpowiedź. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Probowales przywrocic ustawienia fabryczne i ustawic go manualnie od nowa a przez usb wgrac sama liste zapisana nie jako wszystko dane, tylko jako lisa kanalow. Moj na poczatku robil takie numery. Dopiero takie zalatwienie sprawy pomoglo. A i moze podmien kabel hdmi jesli to nic nie da i wejscie hdmi w tv zamien.

 

Ogolnie super sprzet, ale raz na miesiac kocha sie zawiesic na amen i tylko wtyczka z pradu.

W dniu 10.01.2021 o 16:13, Forest napisał:

Witam. Stałem się posiadaczem Technisata ISIO UHD STC. Korzystam z karty CL+ Canal+. W jaki sposób ustawić wyszukiwanie tylko kanałów z Canal+? Bo w tej chwili ląduje mi kilkaset śmieci na liście, której potem niesposób sobie poustawiać w tym bałaganie. Z góry dzięki kolegom.

Jak chcesz moge podrzucic moja gotwa liste dla C+,CP i DVBT plus FTA 19.2E i 13E. Zawsze to latwiej potem sobie ogarnac po swojemu.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Spotkał się ktoś w tym modelu z takim cudem jak restarty modułu Cyfrowego Polsatu na TVP1 HD i nSport+ HD kiedy w czytniku jest karta Smart HD+. Pozostałe kanały działają bez problemu. Wcześniej nic takiego się nie działo. Jakieś 2 tyg. takie cuda się dzieją. Częściej te restarty są wieczorami co kilka minut. W dzień co około 30-50 minut.

 

Totalnie nic nie działa na ta przypadłość. Co ważne moduł CP na bank nie jest uwalony bo bez karty Smart HD+ na TVP1 HD zero zwiech. Podobnie na nSport+ kiedy wysunę z modułu kartę Cyfrowego Polsatu.

 

Czyżby Canal+ coś namieszał w strumieniu danych?

 

Aktulizacja - w nocy na 7.02. już wszystkie kanały z 11449H dają ten sam objaw przy użyciu karty Smart HD+ z modułem CP tj. restart modułu co 30 min. Dosłownie idealnie co 30 min.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość PawelU1981

Pozegnalem sie z moim Technisatem Digit Isio 4K na rzecz Vu+ Duo4K Se i powiem szczerze, ze to byl strzal w 10ke. Dwa moduly CP i Canal+ smigaja idealnie. Do tego szybkosc dzialania i mozliwosci. Nie ma dla mnie nic lepszego niz Vu+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Kupiłem  TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K ,  prosze o kilka porad jesli  ktos moze  .

Czy mozna do jednej głowicy podlaczyc np: 10 lnb poprzez disqec 1 in 10  , lub polaczenie kaskadowe disqec 1.0 potem disqec 1.1.  podobnie jak to mozna robic na linuxach ?

Czy  kazda z  głowic jest  niezalezna , czy  do  kazdej  z  głowic mozna  podlaczyc sygnal  z innej satelity ?

Jak  uruchomic   w tym odbiorniku  disqec 1.2   , jak on wogule działa?

Czy można  edytowac  liste  kanałow  na PC  jak to jest  na  linuxach,  lub jakos zapisac liste kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...