Skocz do zawartości

DIGIT ISIO STC UHD


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa wersja tego modelu ( UHD ).

https://www.technisat.com/pl_PL/DIGIT-ISIO-STC/352-10904-10861/

 

Mam pytania:

- jakie są różnice ( oprócz UHD ) między poprzednikiem DIGIT ISIO STC

- czy mając kartę NC+ (przypisana do dekodera NC+) można już bezproblemowo odbierać tę platformę. Jeśli tak, to czy potrzebny jest moduł ? Jaki ? Może 

- czy jednoznacznie skończyły się problemy z deszyfryzacją w przypadku nagrywania 2 programów z różnych transponderów,

a później ich odtwarzania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Technisat wprowadza na rynek nowy tuner UHD. Brakuje mi w nim jednak drugiej kieszeni na moduł dostępu. Jak widać nie będzie możliwości korzystania na nim jednocześnie z ofert nc+ i Cyfrowego Polsatu. Jako, że jest to ich pierwszy model z serii UHD to jest nadzieja, że z czasem dorzucą możliwość podłączenia dwóch modułów dostępu.

Edytowane przez Maris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze  wrażenia: zła  współpraca  tunera  z  modułem  cyfrowego  polsatu,  głowica  sat  mało  czuła,  na  115  czaszy  przy  8,3 db  jakości  sygnału  obraz  4k  ledwie  stabilny. Czy  ktoś  podpowie  jak  Technisat  obsługuje  obrotnice???  Pozdrawiam  Stefan.k  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do Mr Orbita. DIGIT ISIO STC UHD ma w menu możliwość wyboru przestrzeń kolorów hdmi Ycbcr 4:2:2 i stąd pytanie może bez sensu ale zapytam.

 

Czy ten tuner odbiera przekazy 4:2:2 mpeg 2 i mpeg 4 , pokaże obraz z takich przekazów ?

 

Może teraz łącznie ze spodziewanym wysypem tunerów UHD doczekamy się tunera odbierającego przekazy 4:2:2 mpeg 4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przede wszystkim jakość obrazu.czy masz może porównanie z MediaBox NC+.Rozumiem,że -oczywiście- Technisat będzie miał lepszą,ale czy aż tak bardzo,że będzie to zdecydowanie do zauważenia. Moja wątpliwość dotyczy właściwie jednej sprawy. Mam najwyższy model tegorocznego telewizora Samsung,który bardzo dobrze skaluje do 4K. Obraz jest bardzo dobry. Moje główne pytanie, to czy ten model Technisata może go jeszcze poprawić ? Rozumiem,że to pytanie teoretyczne, jednak moim zdaniem tak się stanie. Czy można wyłaczyć skalowanie do 4K,aby pozostawić to telewizorowi ?

EDIT: można ( funkcje obrazu na "native" )

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie  masz  klawisz  HDMI  ty  wybierasz  w  jakiej  rozdzielczości    przesyła  ci  obraz  do  telewizora. Obraz  jest  odlotowy  zwłaszcza  przy  materiałach  robionych  w  4K  na  nie  skalowanych  do  4k.

Edytowane przez k.stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie ustawień technicznych dla obecnych lub przyszłych użytkowników tego dekodera mogę podpowiedzieć, że aby uzyskać pełny efekt przeskanowania wszystkich transponderów z HotBird należy wybrać kraj Niemcy. Do tej pory miałem wybór Polska i nie wyszukiwało mi automatycznie kilku transponderów, w tym Eurosport 3 HD, wczoraj dopiero się spostrzegłem.

Wcześniej, przed dokonaniem zakupu kierowałem tutaj pytanie, czy dekoder ten posiada funkcje podglądu bitrate na oglądanym wybranym przez siebie kanale - odp. otrzymałem z serwisu co również potwierdzam jako użytkownik tego dekodera, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do użytkowników tunera satelitarnego Technisat UHD.

Kwestia tyczy się aktualizacji oprogramowania. Obecnie zaktualizowana najnowsza wersja jaką posiadam to 2.68.0.7 (3485b), a na oficjalnej stronie Technisat występuje możliwość pobrania wersji 2.73.0.1-3775.

Czy wersja ta (podawana przez Technisat) będzie możliwa do pobrania przez tuner, czy trzeba wyłącznie ręcznie zainstalować przez nośnik zewnętrzny ?

https://www.technisat.com/pl_PL/DIGIT-ISIO-STC-UHD/352-1637-10861/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spróbuj zastosować następujące rozwiązanie:

- menu główne/ustawienia/ustawienia anteny (DVB-S)

1) Antenna instalation (wybrałem zdefiniowane przez użytkownika)

2) DiSEqC (wybrałem włącz - standard)

3) Sygnały z anteny (wybrałem 1)

Konfiguracje mam z 2 satelit i tak: wejdź w okno „Dalej” przy swojej wybranej satelicie:

1- u mnie na Hot Bird

- Typ LNB (wybrałem LNB użytkownika)

- LNB configuration (wybrałem Dalej)

- na testach anteny mam (poziom 89, jakość 9,8dB)

2- u mnie na Astra

- Typ LNB (wybrałem LNB użytkownika)

- LNB configuration (wybrałem Dalej)

- na testach anteny mam (poziom 86, jakość 8,3dB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej już mi kanały wyszukał

 

On ma wifi? NIechce mi wyszukać sieci pojawia się komunikat po angielsku

 

Jak korzystam z modułu to nie da się jeden kanał oglądać a z drugiego oglądać?

 

jak wchodze w epg to jest program ale nie ma programu kolejnego na liscie

 

Jak wgrałęm opragromowanie z 4 kwietnie to pojawia się komuniakt inicjalizacja modułu i weryfikacja urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma oczywiście Wi-Fi, ale szczerze rzadko z tej funkcji korzystam mając Smart TV w opcji TV.

Napisze Ci szczegóły wkrótce jak trochę to po testuje.

Odnośnie łącznej liczby kanałów wyszukanych na Hot Bird/Astra bez Radio jest ich blisko 2.600, ale sprawdź sobie jeszcze wyszukiwanie ręczne po kilku transponderach (Hot Bird):

- 10873,00 V 27500

- 11373,00 H 27500

- 11487,77 H 27500

- 12015,00 H 27500

- 12539,00 H 30000

Piszę dlatego, że one u mnie są strasznie czułe na warunki pogodowe, przy wyszukiwaniu ręcznym będzie informacja, ile wyszukało i ile jest „nowych” dodatkowo.

 

Z EPG również borykam się z tym samym problemem, przestałem korzystać z tej funkcji, chyba, że już oglądam wybrany program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...