Jump to content

Recommended Posts

Odkąd Solorz przejął kanały od ZPR-u to było pewne, że również Nowa TV stanie się Polsatowskim kontenerem z powtórkami. Solorz to medialny Midas, tylko w odwrotną stronę.

• Upvote 1

4 godziny temu, diabeu napisał:

Cała ta DVB-T to jest jeden wielki ściek. Jedyny kanał, który można wyróżnić to TVP Sport.

Nie zgodzę się. Jak się dobrze poszuka to znajdzie się ciekawe propozycje na poszczególnych kanałach. 

• Haha 1
  • Upvote 3

Kurka panowie zle przeczytałem myślałem że to Novela Tv dlatego taka złość😅😜, cóż tak samo Metro ma seriale od tvn praktycznie. 

Nowa TV ma zmienione logo ekranowe. Niby takie jak było tylko że zamiast czerwonego "O" mamy białe "O".

Która wygląda dość średnio i tanio. Poprzednia była jakoś lepsza.

• Upvote 2

Studio po śp. ''24 Godzinach'' nadal jest wykorzystywane np. w serialu ''Na Wspólnej'' czy w teledysku Cleo ''Za krokiem krok''.

• Confused 1

W dniu 3.08.2019 o 10:49, Frontowiec napisał:

Nowa TV ma również nową oprawe graficzną.

Mi się nie podoba

Stare logo było lepsze

Witam, wiadomo kiedy kanał NOWA TV będzie w HD ?

Nowa nadaje w HD od początku istnienia.

4 minuty temu, Burito napisał:

Witam, wiadomo kiedy kanał NOWA TV będzie w HD ?

Jakoś w połowie grudnia o ile dobrze pamiętam.

• Thanks 1

Może sprostuję obie odpowiedzi Pawop oraz Pawel. NOWA TV nadaje w HD od początku istnienia w sieciach kablowych, ale satelitarnie będzie dopiero w połowie grudnia :) 

3 godziny temu, JohnnyBravo97 napisał:

Może sprostuję obie odpowiedzi Pawop oraz Pawel. NOWA TV nadaje w HD od początku istnienia w sieciach kablowych, ale satelitarnie będzie dopiero w połowie grudnia :) 

Niczego nie musiałeś prostować. Ja pisałem o oczywistych rzeczach jak nadawanie sat.Wg opisu działu:  "Dyskusja poświęcona polskim i polskojęzycznym kanałom FTA i kodowanym, a także zapowiedziom i nowościom." Zgodnie z tym co niesie to zdanie nie dyskutujemy tutaj o kanałach w kablu. Kolega @Pawop pomylił działy wtrącając swoje trzy grosze.

Oczywiście, że dyskutujemy tu o kanałach kablowych, spójrz na listę tematów gdzie znajdziesz np. Docuboxa, Jazz, Ultra TV 4K i kilkanaście innych rzeczy niedostępnych via sat ;).

• Upvote 1

OK.Jaki procent działu stanowa dyskusje o kanałach kablowych ?Czy @Burito mając dostęp po kablu do Nowa w HD pytałby kiedy będzie dostępna ?

16 godzin temu, Pawop napisał:

Nowa nadaje w HD od początku istnienia.

W sieci kablowej tak - do której nie mam dostępu. Miałem na myśli nadawanie na satelicie. Ja ten wątek identyfikuję dla kanałów nadawanych na satelicie a nie po "kablu".

Wszystko już wiem i nie warto dalej "kruszyć kopii". Dziękuję.

Edited by Burito

NOWA TV zrobiła jeszcze gorzej i bezczelniej niż Polsat w 2008 r., czyli ot tak bez powodu przerwali emisję Fali zbrodni po III sezonie olewając dwa pozostałe.

• Haha 1

Może na te 2 ostatnie sezony wygasły im licencje czy coś? Mój tata kocha "Stawkę większą niż życie", która leci na Kino Polska, lecz nie puszczają już odcinka 6 pt. "Żelazny Krzyż" - ulubionego przez mojego tatę. To samo z Klasykami Cartoon Network. Oni też puszczają kilka wybranych odcinków i to jeszcze ucinają niektóre sceny, a kiedyś leciało wszystko...

10 godzin temu, JohnnyBravo97 napisał:

Może na te 2 ostatnie sezony wygasły im licencje czy coś? Mój tata kocha "Stawkę większą niż życie", która leci na Kino Polska, lecz nie puszczają już odcinka 6 pt. "Żelazny Krzyż" - ulubionego przez mojego tatę.

Odnośnie serialu pt.: "Stawka większa niż życie": Powód takiego stanu rzeczy wydaje mi się prosty dzięki wiedzy, którą posiadam.

Z tego co wiem to po prostu najprawdopodobniej Kino Polska zakupiła(ma tylko) prawa do emisji tego serialu od byłych, nieistniejących już(od niedawna) Studiów Filmowych: Kadr, Zebra, Tor(które wraz z innymi zostały połączone we nową: WFDiF) oraz Filmoteki Narodowej - a jak to z tego co wiem bywało w przypadku tzw. "tytułów wspólnych" - "zarządzał" nimi SF Kadr, a wszelkie dochody z nich("tytułów wspólnych" - czyli do których prawa miały wspominane w tym poście trzy Studia Filmowe: Kadr, Zebra, Tor oraz Filmoteka Narodowa) były współdzielone pomiędzy SF: Kadr, Zebra, Tor oraz Filmotekę Narodową.

Z tego co wiem to "prawa" do wszystkich osiemnastu(18) odcinków serialu pt.: "Stawka większa niż życie" posiada: TVP. Do dwunastu(12) spośród nich prawa posiada również: WFDiF oraz Filmoteka Narodowa[lub tylko Filmoteka Narodowa](a jeszcze do niedawna: SF: Kadr, Zebra, Tor oraz Filmoteka Narodowa)*. Podobna "sytuacja" z "prawami" jest np. odnośnie serialu pt.: "Czterej pancerni i pies"*.

Tymi "12-stoma odcinkami" są najprawdopodobniej te o tytułach: "Wiem kim jesteś", "Hotel Excelsior", "Ściśle tajne", "Café Rose", "Ostatnia szansa", "Podwójny nelson", "Wielka wsypa",  "Genialny plan pułkownika Krafta", "Edyta", "Oblężenie", "Akcja "Liść dębu", "Spotkanie". Jedną z hipotez(być może prawdziwych) dlaczego akurat "te 12 odcinków" jest to, że były one wyświetlane w kinach(w 1969 roku) w zestawach dwuodcinkowych i do takiej wersji(sześciu zestawów) ma prawa WFDiF oraz FN(lub tylko FN)(a jeszcze do niedawna: SF: Kadr, Zebra, Tor oraz FN). Inną(choć pewnie powiązaną z tą) kwestią jest to, że z tego co wiem to, że oficjalna numeracja odcinków nie odpowiada w pełni fabule serialu(jej kolejności) co z tego co wiem było/jest spowodowane różnym czasem kręcenia(i chyba też premiery) odcinków itp. i/lub luźnym przedstawieniem zdarzeń z różnych momentów życia "Klosa"; bez wpływu na to w jakiej kolejności ogląda się serial(poszczególne odcinki)[to mimo wszystko ten brak chronologii nie powinien "razić", a nawet jakby "to nic się nie dzieje"]**.

* częściowe źródło informacji: http://bip.kadr.com.pl/bip/index.php?id=157&id2=162

** 

http://www.stawkologia.pl/serial-telewizyjny,d20.html

http://www.stawkologia.pl/danuta-palczewska-o-genezie-stawki-wiekszej-niz-zycie,d57.html

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=121559 (opis odcinka pt.: "Wielka wsypa" (8), a tam znajdziemy "prawidłową" - chronologiczną kolejność).

Sądzę, że ciekawe informacje o m.in. "prawach" znanych "tytułów" można się dowiedzieć z tego postu jak i "podążając kolejno za linkami" w nim umieszczonymi jak i za kolejnymi linkami w kolejnych postach do których przynajmniej częściowo one prowadzą("chodzi" o treść z postów do których prowadzą linki):

https://forum.satkurier.pl/topic/2312-polsat/?do=findComment&comment=1491925

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Wycofano Obraz dnia. Teraz w jego czasie leci VideoMix.

• Sad 1

Nowa TV zaczęła też emitować o 6:00 rano ''TV Okazje'' z Chajzerem Seniorem (''TV Okazje'' lecą też w Eska TV i Polo TV).

Potwierdzam. :) Na Fergusonie wyświetla mi się 1080i. :)