Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, JohnnyBravo97 napisał:

Może sprostuję obie odpowiedzi Pawop oraz Pawel. NOWA TV nadaje w HD od początku istnienia w sieciach kablowych, ale satelitarnie będzie dopiero w połowie grudnia :) 

Niczego nie musiałeś prostować. Ja pisałem o oczywistych rzeczach jak nadawanie sat.Wg opisu działu:  "Dyskusja poświęcona polskim i polskojęzycznym kanałom FTA i kodowanym, a także zapowiedziom i nowościom." Zgodnie z tym co niesie to zdanie nie dyskutujemy tutaj o kanałach w kablu. Kolega @Pawop pomylił działy wtrącając swoje trzy grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

Nowa nadaje w HD od początku istnienia.

 

W sieci kablowej tak - do której nie mam dostępu. Miałem na myśli nadawanie na satelicie. Ja ten wątek identyfikuję dla kanałów nadawanych na satelicie a nie po "kablu".

 

Wszystko już wiem i nie warto dalej "kruszyć kopii". Dziękuję.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na te 2 ostatnie sezony wygasły im licencje czy coś? Mój tata kocha "Stawkę większą niż życie", która leci na Kino Polska, lecz nie puszczają już odcinka 6 pt. "Żelazny Krzyż" - ulubionego przez mojego tatę. To samo z Klasykami Cartoon Network. Oni też puszczają kilka wybranych odcinków i to jeszcze ucinają niektóre sceny, a kiedyś leciało wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JohnnyBravo97 napisał:

Może na te 2 ostatnie sezony wygasły im licencje czy coś? Mój tata kocha "Stawkę większą niż życie", która leci na Kino Polska, lecz nie puszczają już odcinka 6 pt. "Żelazny Krzyż" - ulubionego przez mojego tatę.

Odnośnie serialu pt.: "Stawka większa niż życie": Powód takiego stanu rzeczy wydaje mi się prosty dzięki wiedzy, którą posiadam.

Z tego co wiem to po prostu najprawdopodobniej Kino Polska zakupiła(ma tylko) prawa do emisji tego serialu od byłych, nieistniejących już(od niedawna) Studiów Filmowych: Kadr, Zebra, Tor(które wraz z innymi zostały połączone we nową: WFDiF) oraz Filmoteki Narodowej - a jak to z tego co wiem bywało w przypadku tzw. "tytułów wspólnych" - "zarządzał" nimi SF Kadr, a wszelkie dochody z nich("tytułów wspólnych" - czyli do których prawa miały wspominane w tym poście trzy Studia Filmowe: Kadr, Zebra, Tor oraz Filmoteka Narodowa) były współdzielone pomiędzy SF: Kadr, Zebra, Tor oraz Filmotekę Narodową.

 

Z tego co wiem to "prawa" do wszystkich osiemnastu(18) odcinków serialu pt.: "Stawka większa niż życie" posiada: TVP. Do dwunastu(12) spośród nich prawa posiada również: WFDiF oraz Filmoteka Narodowa[lub tylko Filmoteka Narodowa](a jeszcze do niedawna: SF: Kadr, Zebra, Tor oraz Filmoteka Narodowa)*. Podobna "sytuacja" z "prawami" jest np. odnośnie serialu pt.: "Czterej pancerni i pies"*.

Tymi "12-stoma odcinkami" są najprawdopodobniej te o tytułach: "Wiem kim jesteś", "Hotel Excelsior", "Ściśle tajne", "Café Rose", "Ostatnia szansa", "Podwójny nelson", "Wielka wsypa",  "Genialny plan pułkownika Krafta", "Edyta", "Oblężenie", "Akcja "Liść dębu", "Spotkanie". Jedną z hipotez(być może prawdziwych) dlaczego akurat "te 12 odcinków" jest to, że były one wyświetlane w kinach(w 1969 roku) w zestawach dwuodcinkowych i do takiej wersji(sześciu zestawów) ma prawa WFDiF oraz FN(lub tylko FN)(a jeszcze do niedawna: SF: Kadr, Zebra, Tor oraz FN). Inną(choć pewnie powiązaną z tą) kwestią jest to, że z tego co wiem to, że oficjalna numeracja odcinków nie odpowiada w pełni fabule serialu(jej kolejności) co z tego co wiem było/jest spowodowane różnym czasem kręcenia(i chyba też premiery) odcinków itp. i/lub luźnym przedstawieniem zdarzeń z różnych momentów życia "Klosa"; bez wpływu na to w jakiej kolejności ogląda się serial(poszczególne odcinki)[to mimo wszystko ten brak chronologii nie powinien "razić", a nawet jakby "to nic się nie dzieje"]**.

 

* częściowe źródło informacji: http://bip.kadr.com.pl/bip/index.php?id=157&id2=162

** 

http://www.stawkologia.pl/serial-telewizyjny,d20.html

http://www.stawkologia.pl/danuta-palczewska-o-genezie-stawki-wiekszej-niz-zycie,d57.html

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=121559 (opis odcinka pt.: "Wielka wsypa" (8), a tam znajdziemy "prawidłową" - chronologiczną kolejność).

 

Sądzę, że ciekawe informacje o m.in. "prawach" znanych "tytułów" można się dowiedzieć z tego postu jak i "podążając kolejno za linkami" w nim umieszczonymi jak i za kolejnymi linkami w kolejnych postach do których przynajmniej częściowo one prowadzą("chodzi" o treść z postów do których prowadzą linki):

https://forum.satkurier.pl/topic/2312-polsat/?do=findComment&comment=1491925

 

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...