Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj coś mi się wydaje, że nie mają czym zachwycić jeśli chodzi o zawartość, więc chcą zabłysnąć wymyślną nazwą. Oby nie szykował nam się kolejny kanał o niczym, typu TV 6.

No nie wierzę, że są jeszcze tacy, którzy wierzą, iż w NTC będą jakieś wartościowe stacje TV :mrgreen: . Wiadomo, że na potrzeby naziemnej będą tworzyć kolejne takie stacje śmietniki jak TV6 czy ATM Rozrywka. Myślę, że nowe stacje w MUX8 nie będą odbiegać od tej reguły.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie że nie. Wczoraj pytałem się przedstawicieli stacji jak odczytywać nazwę i ci odpowiedzieli mi że TV Hash (czyli TV Hasz) gdyż # jest tym symbolem jaki występuje w portalach społecznościowych.

W języku polskim ten symbol funkcjonuje pod nazwami "kratka, krzyżyk, płotek". W Słowniku Języka Polskiego PWN można odnaleźć też zapożyczoną z angielskiego formę "hasz", choć myślę, że powinniśmy szanować język polski i jeżeli są znane polskie formy danego słowa to rezygnować z zapożyczeń. Nie ma w języku polskim takiego słowa jak "hash".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą nazwą dla tego kanału byłoby po prostu TV8. Mamy już przecież od różnych nadawców siedem kolejnych numerowanych stacji (z czego pięć - sześć, licząc zapowiadany powrót TVP3 - z nich jest już w naziemnej) i ułatwiło by to rozmieszczanie na listach u odbiorców kanału (bo numeracje operatorskie czy LCN pewnie będą inne). Poza tym, to ma być tak naprawdę kanał uniwersalny z naciskiem na pasmo filmowe, czyli w stylu TV4, TV6 czy TVN7 więc chcąc z nimi konkurować, ZPR powinien pomyśleć coś w temacie umieszczenia odpowiednio rozpoznawalnego symbolu zamiast niewiele mówiącego "#".

Edytowane przez JanuszC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby numer 8 był wolny w LCN DVB-T, to byłoby TV 8 ;) A że jest zajęte, to nie będzie.

A kto powiedział że numer koniecznie musi oznaczać LCN? Jak chcą to mogą sobie stacje nazwać i TV8 (8TV) albo nawet TV5 (5TV) i jakoś nikt z tego powodu raczej się nie będzie czepiał.

Tak swoją drogą ciekawi mnie jaka będzie oferta stacji - jeżeli będą puszczać seriale takie jak kiedyś w Esce TV to raczej ich los będzie średni.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ramówkę TV# wypełnili by jakimś ciekawym, niszowym kontentem typu Anime (nie tylko te dla młodzieży, ale również dla dorosłych), programy o grach komputerowych, E-Sport, czy również jakieś seriale produkcji europejskiej; to kanał mógłby prezentować się całkiem okazale :)

Edytowane przez SatExpert
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka pewność?

Bo to jest słaba nisza, niedochodowa wręcz. Jedyny kanał o grach, czyli Hyper upadł prawie 2 lata temu, i jak dotąd nikt nie chciał wznawiać takiego pomysłu. Obecnie większość treści które były tam prezentowane, można odszukać w internecie. Poza tym nawet gdyby puszczano już recenzje najnowszych gier, to grupie docelowej by nie pasowała forma, bo wolą obejrzeć to w internecie z komentarzem ulubionego youtubera. Zresztą i tak by potem pisali że nie chcą nowości, tylko programów typu "Poradnik budowania fortecy w Minecraft". A już o programach ze starymi grami to możemy zapomnieć, bo uznane to będzie za "dziadostwo" (sam się zdziwiłem jak się dowiedziałem że w CS 1.6 grają tylko emeryci).

 

Prędzej by chwycił pomysł na emitowanie anime. Ale też nie spodziewałbym się jakiegoś cudu tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał o grach nie byłby zły...Gdyby się nastawili, odpowiednio przeprowadzili...Ja uwielbiałem Hypera nawet z archiwalnymi materiałami - fajnie się to oglądało. Tego akurat w TV nie ma, a mieliby co robić patrząc na gry. Pytanie tylko czy problemem nie są jakieś licencje, o które trzeba się ubiegać, bo jednak nie wszystkie gry będą miały pozytywną recenzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...