Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś szczerze w to wątpię, aby BBC First zostało pozbawione polskiego lektora. Z tego co podają na swoim FB, jak i informowali wcześniej, stacja ma zostać wzbogacona o napisy w języku polskim i angielskim. Nigdzie nie padło, że stacja będzie pozbawiona polskiego lektora. Myślę, że podobnie jak na Canal+ czy HBO będzie można wybrać ścieżkę oryginalną, jak komuś polski lektor będzie przeszkadzał. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda, to ta decyzja jest dla mnie pozbawiona większego sensu, i nie chodzi o to, że jestem przeciwnikiem napisów, bo osobiście nie mam z nimi problemów, po prostu uważam, że większość pewnie wolałaby lektor, niż napisy, co potwierdziły choćby badania przeprowadzone przez BBC. Oczywiście ktoś mógłby napisać, że od tamtych badań podejście polskich widzów do napisów mogło mocno się poprawić, z czym oczywiście mogę się zgodzić, ale jednak już kilku nadawców udowodniło, że nie trzeba się ograniczać tylko do jednej opcji. Mogę się mylić, ale chyba jednym z tych nadawców jest samo BBC.

Tak, czy inaczej dla mnie jedynym sensem ograniczania się BBC First do napisów jest to, że nowe odcinki seriali będą pojawiać się tak szybko, że BBC nie będzie miało czasu na tłumaczenie ich lektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK premiera 11 serii "Doctor Who" już 7 października na BBC One, a w Polsce nie jest jeszcze znana dokładna data, pomimo startu BBC First 26 października. Także wątpię, aby premiery seriali były bardzo szybko. Na pewno będą ukazywać się szybciej, aniżeli ma to miejsce na BBC HD, na którym premiery ukazują się nawet rok lub 1,5 roku po ich premierze w UK. Cały czas podkreślam, że moim zdaniem to jakaś bujda z tym brakiem polskiego lektora. Po prostu pomyłka w gazecie. 

Edytowane przez Bloo411
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to wywiad z przedstawicielem z BBC (nie pamiętam w tej chwili nazwiska). Jest wzmianka o możliwości wyboru napisów polskich i angielskich. Nie ma informacji , że to będzie jedyna forma. Może trochę niefortunnie sformułowałem pierwszego posta z tą informacją stąd takie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem już jakiś czas temu BBC HD nie zostało wycofane z innych rejonów?. Bo z tego co widzę, to w większości krajów jest dostępne BBC First i/lub BBC Entertainment. Poza tym, BBC HD, które jeszcze obecnie mamy w Polsce, to wersja na Turcję (tureckie napisy) i Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na BBC HD była zajawka z zapowiedzią kanału BBC First oraz zapowiedź premiery serialu "Broken". W obydwu przypadkach na dole ekranu wyświetlał się napis "Only available in Poland". Czyli widzowie w Turcji nie uzyskają dostępu do BBC First, tam prawdopodobnie dalej będzie dostępny BBC HD. Choć to trochę dziwne, bo na tamtejszym rynku nadaje także BBC Entertainment, który pełni rolę kanału serialowego.

 

BBC Studios Polska potwierdziło premierę 11 serii "Doctor Who" w Polsce w listopadzie br, czyli z miesięczną obsuwą względem UK. Dokładna data premiery zostanie niebawem podana. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przed premierą 11 serii "Doctor Who", w BBC First premierę będzie mieć ubiegłoroczny odcinek świąteczny pt. "Twice Upon a Time", który to kończy erę Stevena Moffata (odpowiada też za serial "Sherlock"), na stanowisku showrunnera serialu (2010-2017) i Petera Capaldiego (2014-2017) jako Dwunastego wcielenia Doctora. Odcinek przedstawia też Trzynastego Doctora, który to teraz będzie kobietą (w tej roli Jodie Whittaker). Od 11 serii nowym showrunnerem jest Chris Chibnall, twórca m.in. świetnego serialu "Broadchurch" emitowanego u nas w Ale Kino+.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótko mówiąc, rozumiem to jako, że seriale BBC, które obecnie są dostępne na platformach VOD u innych operatorów, nadal tam pozostaną. Natomiast nowe seriale lub sezony seriali, które będą miały premierę w BBC First pewnie nie będą dostępne na platformach VOD innych operatorów, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

 

Warto dodać, że dzisiaj zauważyłem, że logo BBC HD co jakiś czas zmienia się w logo BBC First (już bez dopisku HD), po czym pojawia się informacja, że kanał startuje 26 października. Dziwi mnie to, że BBC HD, które mamy u nas, jest też na Turcję, a tylko u nas dojdzie do rebrandingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...