Skocz do zawartości

Piłka nożna: II liga, III liga oraz niższe ligi


Przemek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2019 o 01:54, uszulek napisał:

Mają jeden mecz mniej. Jak wygrają to będą tracić tylko 1 punkt.

No i nie wygrali. Mają już osiem remisów z rzędu i nic nie wskazuje na to by sytuacja uległa poprawie. 

 

Co ciekawe - na początku sezonu czytałem ciekawy artykuł o łódzkich drużynach (ŁKS i Widzew). I wtedy pisano, że Widzew stawiał sobie za cel wejście do I Ligi, a ŁKS dawał sobie rok na spokojne "wdrożenie" w I ligę.

 

Tymczasem Widzew Łódź po fenomenalnej jesieni ma bardzo słabą wiosnę. Remis za remisem. Wyprzedził ich Radomiak, a jeżeli dzisiaj wygra Olimpia to będą na 3. pozycji. A tuż za nimi (również jeżeli dzisiaj wygra) GKS Bełchatów. A wtedy powstanie tylko dwupunktowa różnica.

Dla Widzewa na minus również to, że 4. miejsce w tym sezonie nie daje nadziei na awans (w zeszłym sezonie taka drużyna brała udział w barażowym meczu z 15. zespołem 1-ligi - swoją drogą szkoda, że zrezygnowano z tego).

 

A ŁKS o pomyśle z początku sezonu absolutnie już nie myśli - póki co są na dobrej drodze do Ekstraklasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czołówce zrobił się ścisk. Liczę na to, że Radomiak jednak dotrwa w strefie premiowanej awansem, ale jeśli jutro wygra z Widzewem to może się okazać, że do pierwszej trójki wskoczy Bełchatów. Szkoda, że Elana trochę zgubiła formę, mają jeszcze szanse na awans, ale teraz już muszą gonić resztę i liczyć na potknięcia innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radomiak na bank wejdzie do 1 ligi ale jutro wygra Widzew i tym meczem skończy się seria remisów. Ja widzę taką trójcę Radomiak , Widzew i ktoś z tej dwójki Elana Toruń albo GKS Bełchatów , bo Olimpia Grudziądz raczej nie utrzyma się w tej trójce i  mimo że ma przewagę 2 pkt nad Bełchatowem i 3 pkt nad Elaną Toruń :) Wszystko okaże się jutro jak będzie tabela i jakie będą zmiany w tabeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut temu zakończył się kolejny mecz Widzewa Łódź.  No i chyba nie uwierzycie jaki był wynik.  Oczywiście, jak zwykle, remis. Nie dość,  że prowadzili po golu samobójczym to jeszcze nie potrafili tego wykorzystać i chociażby utrzymać. Na kilka minut przed końcem Skra wyrównała.  

 

Gwoli ścisłości - w środę z Radomiakiem też zremisowali. 

 

Łączny bilans na dzisiaj - 10 remisów z rzędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygrają swoje mecze Bełchatów zwłaszcza ta drużyna , Elena , Olimpia Grudziądz to Widzew ma problem i to duży według mnie. O pierwszym miejscy to już od dawna można zapomnieć ale walka o 2 miejsca premiowane awansem będzie bardzo ciężko , no chyba że nagle z któryś z tych zespołów nagle stwierdza że odpuszcza ale w to wątpię. Jutro wszystko się okaże po 19:00 czy Widzew  będzie miał jeszcze o co walczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W II lidze w najbliższej kolejce nie poznamy pierwszego spadkowicza, ale możemy poznać pierwszy zespół, który wywalczy awans do Fortuna I ligi. 

RADOMIAK awansuje do Fortuna I ligi w najbliższej kolejce, jeśli: 

- wygra, Bełchatów przegra, a Widzew i Olimpia Grudziądz nie wygrają 
LUB 
- wygra, a Bełchatów i Widzew zremisują 

Dla Radomiaka - przy własnym zwycięstwie - remis Widzewa jest korzystniejszy niż porażka łodzian. Jest tak dlatego, że Radomiak ma niekorzystny bilans meczów bezpośrednich z Widzewem i w tabelce trzech drużyn z Bełchatowem i Widzewem mógłby zająć trzecie miejsce przy jednoczesnym zdobyciu przez Elanę większej liczby punktów. W przypadku wygranej Radomiaka i remisu Widzewa będzie już pewne, że Radomiak i Widzew nie zrównają się z 58 punktami na koniec sezonu. 

Szanse na awans do Fortuna I ligi 

Radomiak - 98,5% 
Bełchatów - 70,9% 
Elana - 63,6% 
Widzew - 52,8% 
Olimpia Grudziądz - 13,9% 
Pogoń Siedlce - 0,3% 
Stal St. W. - ok. 0% 

Ryzyko spadku do III ligi 

Ruch - 90,8% 
Siarka - 84,5% 
Rozwój - 80,4% 
ROW 1964 - 65,8% 
Olimpia Elbląg - 49,1% 
Gryf - 23,1% 
Błękitni - 6,3% 
reszta - mniej niż 0,1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 14:29, Globus903 napisał:

Rekord remisów, jak się okazało Mroczkowski nie był winny, Widzew musi się szybko obudzić, w ostatnich 3 kolejkach muszą zdobyć minimum 7 pkt żeby awansować bo Grudziądz gra z Bełchatowem, więc powinno wystarczyć. 

Jak to nie był winny? Kto przygotowywał drużynę do sezonu, kto dobierał zawodników?

Największym problemem Widzewa jest patologia, która rządzi klubem z drugiego fotela. Klon Wisły za czasów Sharksów, a raczej za rządów Sharksów.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzew Łódź istnieje dzięki kibicom. To kibicom zawdzięczamy, że ten klub się odrodził. To kibice kupują karnety, dzięki im klub miał finansowanie. Mają jak nikt inny prawo w ingerowanie w to, co się dzieje w klubie. Nikt nie chce powtórki z czasów cacka(celowa pisownia.). 

ŁKS jest już w ekstraklasie, oby Widzew jak najszybciej się tam też znalazł. 

Szkoda mi Ruchu Chorzów. Od najmłodszych lat mam ogromny sentyment do tego klubu. Oby się jak najszybciej pozbierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, źródło zacne:).

Miałem na myśli tylko to, że w chwili upadku klubu nikt poza kibicami nim się nie interesował. Nikt nie chce powtórki z historii. Nie ma co porównywać do sytuacji Wisły. W tej chwili dla Widzewa najważniejszy jest awans. Patrząc na pełne trybuny na Widzewie myślę, że taki zespół jest potrzebny w ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Wyborcza nie jest Widzewska? No popatrz, jak się widzewiakom zmieniają gusta. W chwili upadku, to nie szarzy kibice odrodzili ten klub, tylko tacy ludzie jak właśnie Waranecki czy Syguła, którego też pogoniono. Szarzy kibice robią za dojne krowy, które doi trzęsąca klubem patologia. Swego czasu owa patologia próbowała zablokować przejęcie klubu przez Murapol. http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35137,21810924,kibole-chca-przejac-widzew-za-wzor-stawiaja-bandyte.html

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborczej nigdy nie uważałem za wiarygodne źródło, to środowisko nie ma dobrej opinii wśród kibiców.

Murapol, to chyba sam nie wie co robić. Niby się wycofali, ale jednak wrócili.

Oby Widzew przejął jakiś silny sponsor, nie wiem, czy akurat Murapol gwarantował by sukcesy. W Podbeskidziu im nie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzew dzisiaj przerwał remisową serie i w końcu wygrał z Ruchem 3:0. Natomiast dość niespodziewanie Radomiak zremisował z Pogonią Siedlce.  

Jutro starcie Bełchatowa z Toruniem. Jeżeli ci  pierwsi wygrają - będą liderem tabeli. 

 

A co do Widzewa. Dwa ostatnie mecze w nadchodzącym tygodniu.  W środę z Olimpią Grudziądz,  a w niedziele z GKS Bełchatów.  Obaj rywale też walczą o awans.  Stąd też wydaje mi się,  że przed Widzewem bardzo trudne zadanie. 

 

Edit niedziela 16:15:

Za nami mecz Elana Toruń - GKS Bełchatów zakończony wynikiem 4:2.

 

Tabela:

1. Radomiak Radom 56

2. Elana Toruń 56

3. Widzew Łódź 55

4. GKS Bełchatów 54

5. Olimpia Grudziądz 53

6. Pogoń Siedlce 48

 

Jak widać wciąż 5 zespołów ma szanse na awans do 1. ligi. 

Najbliższy mecz w środę - Widzew zagra z Olimpią. 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...