Skocz do zawartości

History i History 2


Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie będzie w CP, N-ka i Cyfra+ mają własne kanały o takiej tematyce, więc raczej History Channel ich nie interesuje.

 

Historycznej konkretnie?? jakoś chyba nie... bo na cyferce mamy National Geographic, Animal planet, Discovery, Discovery Science, Discovery Travel, Discovery Civilization, Planette... po Historię to chyba tylko Civilization... ale chyba nie do końca..

 

Osobiście bardzo bym się cieszył z dodania do Cyfry History Channel lub Discovery Historia z Nki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ciekawy... ale tylko w HD... :!:

O dziwo Press tym razem nie wspomniał o wersji History Channel w wysokiej rozdzielczości. W sierpniu poszła informacja, że pojawią się dwie wersje HC - pierwsza w SD, druga w HD. Teraz mamy informację jedynie o wersji SD, jeszcze z niepewną dystrybucją. Chyba nici z tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem autorem newsa o History Channel. Z informacji, które uzyskałem wynika, że kanał będzie na początku obecności w Polsce wyłącznie w SD. Prawdą jest, że jeszcze parę miesięcy temu na rynku była oferta History Channel HD. Najwyraźniej niewystarczająca liczba operatorów przyjęła ją z entuzjazmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Polsat jak mówił o 5 kanałach HD miał na myśli History Channel ;)

Jak tak, to trochę im ktoś pokrzyżował szyki :P

Nka tego nie weźmie, bo mają swój kanał. C+ też obejdzie się smakiem, bo to kanał co najwyżej średni (mają lepsze, choć nie w pełni historyczne ;)), więc jeśli już to pewnie w Słoneczku zawita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b - kwestia podejścia ;) Tak chcecie wszyscy ten HC, a potem będzie służył tylko do latania pilotem między kanałami ;)

Gdyby kanał był wysokich lotów, to nie leciałby za darmo w necie. A widziałem go (tzn. ikonkę, bo nie włączałem go) jak zainstalowałem JoostTV.

Niestety już Joosta nie mam, ale jak ktoś chce zobaczyć co HC oferuje, to może sobie tam zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie. Owszem - History Channel UK należy częściowo do Murdocha, bo jest to spółka joint venture BSkyB i A&E (które jest natomiast spółką joint venture Disneya, NBC i kogoś jeszcze). W Stanach kanał produkuje A&E, które to również ma w swoim portfolio takie marki jak The Military Channel, The Biography Channel i coś tam jeszcze ;-). A Chellozone podobno zdobyło dystrybucję History Channel nie tylko na polski rynek, ale całą środkową Europę. Tylko tyle, że w Polsce ma być oddzielna wersja. Tak przynajmniej rozumiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chello Zone ma dystrybuować History Channel. Deal podobny do tego z JimJam, czy KidsCo (mimo, że nie należy do Chello, to reprezentują w Polsce i tej części Europy ten kanał w rozmowach z operatorami kablowymi).

Jakość będzie raczej murdochowska, bo cały kontent pochodzić ma od History Channel. W różnych krajach emitowane są tylko różne programy pod kątem zainteresowań odbiorcy. Polaków może bardziej interesować historia Jana Pawła II, a Portugalczyków np. podbojów kolonialnych. W Stanach Zjednoczonych kanał ma złośliwy przydomek "The Hitler Channel", ponieważ dysponuje dużą biblioteką programów o II wojnie światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koniec grudnia mamy właśnie - a jak na razie brak testów polskiej wersji THE HISTORY CHANNEL, jak podawał wcześniej serwis press.pl kanał miał rozpocząć testową emisję pod koniec grudnia - chyba, że ktoś znalazł już parametry i satelitę testowego przekazu kanału?

 

Ja tak sądzę, że pewnie jeśli emisja testowa się pojawi to na satelicie TELSTAR (15W) - ale to tylko moje przypuszczenia.

 

Obecnie czekam więc na pojawienie sie sygnału polskiej wersji na orbicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał testuje na 15W - 11,150V SR=19279 FEC=3/4 (101/110/101; SID=1001). Oczywiście kodowany w CryptoWorks. Są dwie ścieżki audio (110 - angielska i 111 - holenderska). Niestety wersji POL nadal brak :( Ale tam jest największe prawdopodobieństwo uruchomienia testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, z mojego dobrego źródła wynikało, że byli już prawie dogadani :)

Były dwa rozważane terminy: koniec roku lub początek roku.

 

Może Chello Zone nie nadąża z tymi kanałami. Pamiętajcie, że szykują jeszcze polską wersję Voom HD i Zone Horror. History Channel na ich tle to będzie największy projekt, bo w całości przygotowany wyłącznie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...