Jump to content
Sign in to follow this  
Valkyria

nbox - brak możliwości nagrywania programów

Recommended Posts

Jak rozwiązać problem braku możliwości nagrania jakiegokolwiek programu z dekodera nbox ADB ITI- 5800 S Enigma2 z serii BSKA na nagrywarce zewnętrznej Panasonic DMR-EH68.
Nagrywarka jest podłączona przez kabel SCART do telewizora, a do nagrywarki podłączony jest nbox również przez SCART.
Przy próbie nagrania jakiegokolwiek programu pojawia się komunikat, że program jest zablokowany przed nagrywaniem.
Natomiast na tym podłączenie nie ma problemu aby nagrywać z innych dekoderów np. Philips HD, Ferguson Ariva... więc problem musi stanowić nbox.
Przy podłączeniu przez hdmi to samo.
Bardzo proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie to nbox nie widzi pendriva... ???

 

Tego programu też mi nie znajduje przez centrum oprogramowania ubuntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się nie da - jak się da. Kwestia odpowiedniego sformatowania i inicjalizacji pendriva w dekoderze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadzwoniłam do firmy i powiedzieli mi krok po kroku jak zainicjować pendrive. W nocy coś się nagrało, ale komputer nie widzi tych plików. Po włożeniu pendrive komunikat: czy sformatować pamięć USB?

Pliki mają jakieś dziwne rozszerzenia: ts... (ts.ap, ts.cuts, ts.meta, ts.sc).

 

Zastanawiam się, czy nagrywarka stacjonarna zobaczy te pliki? Ale też nie chciałabym jej uszkodzić, ani skasować w niej dysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stream jest w pliku .ts bez żadnych dodatków. Reszta to informacje wspomagające dla dekodera i informacje o programie z EPG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pendrive jest sformatowany pod linuxem. Windows go nie zobaczy. Zgraj sobie plik po ftp np programem total commander. Bedzie w katalogu media/hdd/movie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź.

Pendrive na ubuntu 12.4 ma dwa foldery: "movie", który zawiera pliki z jakimś dziwnym tekstem oraz folder: "lost+found", którego nie można otworzyć ze względu na brak uprawnień.

Można coś z tym zrobić na komputerze z linux ubuntu?

Nie mam pojęcia w jaki sposób zgrywać pliki powyżej podanym programem. Nie znam się na komputerach, wszystko do tej pory robiłam na stacjonarnej nagrywarce...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

lost+found jest zakładany dla linuxowego odpowiednika komendy CHKDSK. Tam trafią odnalezione fragmenty plików podczas operacji sprawdzania spójności systemu plików.  (CHKDSK w świecie Windows - wygeneruje pliki zapisywane w głównym katalogu systemu plików).

 

Katalog movie tam będą nagrania., Plik .ts to zgrany film. Dodatkowe pliki w sumie ułatwiają nawigowanie po nagraniu z poziomu odtwarzacza w tunerze, niektóre z nich jak plik .ap możesz sobie wygenerować z poziomu systemu tunera (chyba jest w nboxach skryt dla generowanie pików .ap jak w innych dystrybucjach Enigmy 2) - jest pomocny dla odtwarzania w tunerze ( np. szybkie przewijanie i jeśli wgrasz do tunera wyedytowany plik .ts to warto sobie wykreować ten .ap), .cuts to jak sama nazwa wskazuje indeksy dla wycięcia z poziomu edycji nagrania w tunerze, pamiętane też są lokalizacje ostatniego miejsca gdzie zakończyłeś/aś oglądanie. Dodatkowo masz też zapisane dane EPG/EIT aby nie zaginął opis dla nagrania.

 

Plik .TS jest standardowym formatem. Wystarczy typowy zestaw kodeków i odtwarzasz taki plik. Jest sporo narzędzi do edycji. Są one wygodniejsze niż zabawa z analogową nagrywarką. albo wybierasz dość prymitywne edytory (niektóre tną jedynie po "głównych" klatkach - nieprecyzyjnie) albo nauczysz się posługiwać np. VirtualDub'em (a warto się przemóc i nauczyć go, nawet jak wymaga doinstalowania dodatkowych API - np. do demultipleksacji pliku .ts)

 

Co do pendrive'a. Nie pamiętam już czy do image'y dla tego tunera nie jest przewidziany jako dodatkowo instalowany driver (moduł kernela) vfat (pendrive'y są sformatowane fabrycznie jako FAT32 - za wyjątkiem tych o największych rozmiarach gdzie już jest exFAT czyli FAT64). Wtedy odpada problem z dostępem do systemu plików ext3 z poziomu Windows. E2 umie nagrywać na innych system plików, więc dysk zewnętrzny na nagrania może mieć i format NTFS pod warunkiem zainstalowania / aktywowania odpowiedniego sterownika w tunerze (ntfs-3g ten ma opcję zapisu).

Odradzam stosowanie na penie oraz partycji dyskue zamiast ext2 czy ext3 systemu plików etx4 (z księgowaniem - journalling, dla pena zabójcze wręcz dla zapisu tylko nagrań na dysku bez sensu).

Uważam, że warto dodać obsługę FAT32 poprzez dodanie drivera vfat do systemu tunera.

 

Generator analogowego sygnału CVBS/RGB w nboxie niestety wstawia do sygnału zabezpieczenia Macrovision.

Edited by activa42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...