Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adam Małysz miała najdłuższy skok - 103,5 m i wygrał pierwszy trening na skoczni Midstubakken w Oslo. To tylko dobrze wróży przed kwalifikacjami i konkursem głównym. Adam Małysz będzie jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu na skoczni normalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga Morgernsterna nad Koflerem i Małyszem jak na średnią była bardzo duża, ale i tak wielkie brawa dla Adama Małysza za zdobycie brązowego medalu. Kamil Stoch w pierwszej serii skoczył za krótko aby włączyć się do walki o medale, bo skok w drugiej serii był bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz jak na razie na treningach na skoczni K-120 w Oslo prezentuje się bardzo dobrze, wczoraj dwie serie treningowe wygrał i jednej był na drugim miejscu, zobaczymy jak będzie skakał dziś. Dobrze na treningach prezentował się również Kamil Stoch, pozostali polscy zawodnicy również nieźle skakali na wczorajszych treningach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość, którą każdy kibic skoków narciarskich odkładał myśląc o niej w daleką przyszłość mimo upływającego czasu, nadeszła. Nasz Polski "Orzeł z Wisły" p.Adam Małysz kończy karierę skoczka narciarskiego. Ostatni skok odda podczas zawodów "Skok do celu" 26.III.2011r w Zakopanem. Pozostaje tylko powiedzieć - DZIĘKUJĘ za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za wspaniałą kariere pełną sukcesów ! Już w Vancouver mówił że chce skakać tylko do MŚ w Oslo . Dla mnie znakiem że chce już odejść był wylot do Sapporo później wiktoria w Zakopanem i ten pechowy upadek który zaważył ostatecznie o końcu kariery . Zauważył ktoś że po drugim skoku Adam machał ręką na pożegnanie w strone kibiców .Ciekawy jestem czy inni weterani ogłoszą zakończenie kariery myślę że Kasai i Ahonen odejdą kiedyś plotki słyszałem że Amman a odszedł Andy Kuettel .

W następnym sezonie będę kibicował Kamilowi i Morgiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie wielka strata dla polskich skoków gdy Adam Małysz zakończy karierę skoczka. Była to piękna i pełna sukcesów kariera, jednocześnie wspaniałe występy Adama dostarczyły wiele łez i wzruszeń polskim kibicom. Teraz pozostanie pustka, mam nadzieję, że Kamil Stoch godnie zastąpi Adama Małysza. W następnym sezonie zapewne zainteresowanie skokami narciarskimi w Polsce spadnie, może i Zakopanem na konkursach Pucharu Świata nie będzie już tylu kibiców co dawniej kiedy Adam startował, mam nadzieję, że tak się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna szkoda. Przecież jego forma jest nadal wysoka. Moim zdaniem mógłby spokojnie poskakać jeszcze do igrzysk w Soczi (wystarczy spojrzeć chociażby na Noriakiego).

Według mnie karierę powinno się kończyć dopiero wtedy gdy zawodnik już nie łapie się do pierwszej dziesiątki, no ale to jego decyzja i musimy ją uszanować. Pozostaje jedynie podziękować za wspaniałe kilka sezonów i dostarczanie wielu nam niesamowitych emocji oraz pogratulować wszystkich tych wielkich sukcesów, które odnosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niewiadomo czy tvp przedłuży prawa do skoków

A dlaczego nie? Ja będę nadal skoki oglądał. Choć to nie będzie już to samo.

 

PS: Karierę zakończyli też Andreas Kuettel i Michael Uhrmann. Myślę, że i Ahonen powinien sobie dać spokój, ale nie słyszałem, aby szykował się kończyć (znów) karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odejściu Adama Małysza najwięcej stracą... Czesi. Bo do Harrachova czy Liberca to teraz już mało kto z Polski pojedzie — a Polacy stanowili tam co najmniej 80% widowni. A w Zakopanem czy w Wiśle kibice zawsze się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska drużyna w składzie : Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Adam Małysz zajęła piąte miejsce w konkursie drużynowym. Wygrali Austriacy przed Norwegami i Słoweńcami. Trzecie miejsce Słoweńców jest sporą niespodzianką. Adam Małysz oddał bardzo dobry skok 135,5 metra jednak to nie wystarczyło na medal bowiem słabo skoczył niespodziewanie Kamil Stoch. Rekord skoczni pobił Andreas Kofler skacząc 141 m. Rozegrano tylko jedną serię skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...