Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kiler napisał(a):

@michael112: To dotyczy tylko niedzielnego konkursu. 

 

No przecież napisałem "tam jest ostatni konkurs". Mimo wszystko uważam że należy brać to pod uwagę, konstruując skład na najbliższy weekend, inaczej w niedzielę nie będzie miał nam kto startować. Jaki sens jest brać zawodników tylko na pierwszą część weekendu podczas gdy w ostatnim pula pozostanie niewykorzystana?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112: Tak widziałem to i nieprecyzyjnie się wypowiedziałem. Chciałem przekazać, że do piątkowego konkursu i drużynówki trzeba jednak kogoś sensownego wystawić i niech już nasze orły jakoś dociągną ten sezon do końca. Żyła, Stoch, Kubacki raczej przed niedzielą z 30 nie wypadną jeśli jakoś się pokażą. Za nimi raczej są skoczkowie, którzy wielu punktów nie wykręcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kiler napisał(a):

Adam Bucholz na X wrzucił ciekawy tweet o zarobkach w Pucharze Kontynentalnym i wskazał na przepaść w kasie jaka jest między PK a PŚ. Naprawdę start w PŚ otwiera drzwi na zupełnie inne zarobki. Swoją drogą szkoda, że PK jest tak słabo "finansowany" i niewiele stacji chce pokazywać  te zawody.

Tak to zdecydowanie problem. Na szczęście w tenisie to ogarnęli i dali też żyć tym z niższym rankingiem. Myślę,że bez problemu PK zgromadził by całkiem niezłą widownię w TV. Od lat się dziwię,że tego nie pchają do przodu. Od razu więcej pieniędzy by się pojawiło z transmisji i sponsorów oraz reklam.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemolo wiem, że była relacja z Zakopanego i zapewne masz rację, że oglądalność była mała, co odzwierciedlały nawet trybuny. Mi chodzi o to, żeby bardziej to rozreklamować i zrobić krok ku wprowadzeniu większego zainteresowania PK, bo potencjał jest ogromny. W Zakopcu skakał nawet Eisenbichler, Taku Takeuchi czy Włosi. Także to nie jest tak, że skaczą jakieś no name'y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci w karierze Kryształową Kulę zdobył Stefan Kraft. Na drugim miejscu był Ryoyu Kobayashi, a na trzecim Andreas Wellinger. Najwyżej z Polaków rywalizację zakończył Aleksandrem Zniszczoł - 19 miejsce. Sezon w wykonaniu pozostałych Polaków zdecydowanie poniżej oczekiwań.

 

Teraz czekamy na Letnie Grand Prix. Start 14 sierpnia we francuskim Courchevel. 

 

https://www.skijumping.pl/wiadomosci/34104/hybrydowe-zawody-i-final-w-listopadzie-wstepny-kalendarz-letniego-grand-prix-2024/

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że kiedyś jakoś więcej tych letnich zawodów było i zaczynały się już pod koniec lipca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Myślę, że cele były dwa. Pierwszy to zmierzenie się z własnymi przeciwnościami i sprawdzenie swoich umiejętności. Drugi natomiast to danie sygnału ludziom z FIS, że skoro można wylądować bezpiecznie na ponad 290 metrów, to można pozwolić, żeby na oficjalnych zawodach były możliwe loty powyżej 250 metrów i to częściej niż raz na rok. Zresztą szef PŚ, Sandro Pertile, już taką możliwość zaczyna przewidywać. https://sport.tvp.pl/77175698/szef-ps-po-rekordzie-ryoyu-to-jasne-ze-fis-musi-przyspieszyc-i-to-dogonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kirk napisał(a):

skoro można wylądować bezpiecznie na ponad 290 metrów, to można pozwolić, żeby na oficjalnych zawodach były możliwe loty powyżej 250 metrów i to częściej niż raz na rok.

Tylko po co? Emocje są takie same na skoczni normalnej, dużej czy mamucie. Jaki jest sens narażać zdrowie zawodników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie same to bym nie powiedział, bo na skoczni normalnej to generalnie zbyt dużych emocji nie ma, nie są to jakieś bardzo spektakularne i wybitne do oglądania zawody, w których naprawdę wiele zależy od sędziów i przelicznika za wiatr czy belkę. Od kilku lat jest tak, że najlepsze pod względem poziomu sportowego i stylu, w jakim jest to przeprowadzane, są zawody na mamutach w Planicy, gdzie można oglądać dalekie i piękne loty. Oczywiście kwestia bezpieczeństwa też jest ważna, jednak FIS niekiedy idzie w tym za daleko. Nie mówię, żeby teraz budowano gdzieś w Europie skocznię z HS 300, ale można by było pozwolić, przy odpowiednich warunkach, na latanie takie, aby się choćby do tego oficjalnego rekordu zbliżyć i dać szansę na jego wyśrubowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Beks napisał(a):

Trzystumetrowe skoki to jeszcze sport czy już głupota? 

Moim zdaniem takie skocznie powinny być tylko w grach komputerowych takich jak Skoki Narciarskie 2005 czy Deluxe Ski Jump 3 i 4 natomiast nie w realnym świecie. W przypadku wspomnianych gier to pamiętam że w Skokach Narciarskich 2005 był obiekt o punkcie konstrukcyjnym na 300 metrze. Jeżeli chodzi o kultowe już „DSJoty" to najwyższa skocznia w trzeciej odsłonie gry miała HS281 zaś teraz ten wirtualny „rekord" w czwartej odsłonie Deluxe Ski Jump 4 co prawda w wersji oficjalnej są wielkości takie jak w świecie rzeczywistym (największe w tym przypadku jest HS215 w Planicy) ale dzięki edytorowi skoczni udostępniono obiekty o długościach przekraczających ilości należące zarówbo do realnych „mamutów" jak i do tych najbardziej znanych wirtualnych o których to wspomniałem w tym poście. 

W świecie realnym zdecydowanie futurystyczne skocznie nie powinny powstawać przez co największymi w dalszym ciągu powinny pozostać „mamuty" w Vikersund czy wspomnianej już przeze mnie Planicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aktualny rekord świata w długości lotu w oficjalnych zawodach należy do Stefana Krafta i wynosi 253,5 m. Austriak ustanowił go w 2017 roku na mamucie w Vikersund.

 

Czy to aż taka duża różnica gdy ktoś zrobi sobie krzywdę na 250 czy 290 metrze? To trochę tak jakby porównywać jazdę samochodem z prędkością 250 km/h i 290 km/h. Obie opcje są w zasadzie wyrokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...