Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że warunki dały o sobie znać choć Kamil przyznał w wywiadzie że popełnia błędy,nie wspomniałem o Japończyku Sato dla którego 3 miejsce to życiowy sukces. Do Sapporo udaje się nasza żelazna szóstka , pierwszy konkurs odbędzie się o godzinie 8 czasu polskiego (dość wcześnie, jak pamiętam zaczynali o 8.30 lub 9 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że warunki mogły być niekorzystne dla lidera Pucharu Świata i trzech Polaków. Widać było, jak oni skaczą średnio lub przeciętnie. Ciekawi mnie, jak to będzie z Sapporo, i czy do Japonii polecą pierwsze, najmocniejsze składy, czy wystawią drugie składy (wiem, troszkę się to nie trzyma całości pod względem stylistycznym ale cóż). Przy okazji - dobry skok Kazacha - 124,5 metra dzisiaj skoczył! Myślę, że przy normalnym konkursie skok na 124,5 metra i nota około 117 - 118 punktów w jednej serii mogłaby wystarczyć nawet na awans do drugiej serii. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gierek napisał:

A oto coś na pewno ciekawego:

http://sport.tvp.pl/40940509/skoki-narciarskie-w-tunelu-rewolucyjny-pomysl-polskich-architektow

 

Co o tym pomyśle sądzicie? Mi się wydaje ten pomysł ciekawy. 

Dobrze skomentował to Jakub Kot,lepiej zająć się młodzieżą a nie jakimś zbędnym zabudowaniem torów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakieś wielkie odkrycie, że nasze skoki za chwilę całkowicie upadną i wrócimy do klepania totalnego przeciętniactwa. Wiemy jak źle wyglądają skocznie do trenowania, wiemy że wsparcie dla niższych grup jest żadne, wiemy że stan CAŁEGO naszego sportu zimowego jest wprost beznadziejny i nie ma nadziei na lepsze jutro. Cieszmy się tym co mamy w tej chwili, bo niedługo pozostaną nam jedynie wspomnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FanMMA napisał:

Dobrze skomentował to Jakub Kot,lepiej zająć się młodzieżą a nie jakimś zbędnym zabudowaniem torów..

Oglądałem i widziałem minę Apolo Tajnera...gdyby mógł, to Jakuba Kota wywaliłby od razu sprzed kamery, a potem sam zniknął!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vinni napisał:

To nie jest jakieś wielkie odkrycie, że nasze skoki za chwilę całkowicie upadną i wrócimy do klepania totalnego przeciętniactwa. Wiemy jak źle wyglądają skocznie do trenowania, wiemy że wsparcie dla niższych grup jest żadne, wiemy że stan CAŁEGO naszego sportu zimowego jest wprost beznadziejny i nie ma nadziei na lepsze jutro. Cieszmy się tym co mamy w tej chwili, bo niedługo pozostaną nam jedynie wspomnienia...

Mamy drugie, trzecie i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, a już niektórzy po jednym konkursie węszą katastrofę. :) Akurat patrząc na fakt jakie pieniądze są inwestowane w Polsce na skoki kosztem innych dyscyplin zimowych, to o skoki jestem spokojny. ;)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 22:49, Gierek napisał:

Zastanawia mnie też, co się stało z Ryoyu Kobayashim? Ok, skoczył 135 metrów w drugim skoku, ale mam wrażenie, że niestety powoli zaczyna gasnąć, ale jak jest naprawdę, to myślę, że jutrzejszy konkurs powinien odpowiedzieć na to pytanie. . 

Czy gasnąć to nie wiem, ale zauważyłem, że Ryoyu zaczyna mieć czasami problemy w locie, go przekręca i musi korygować i od razu skacze wtedy 10-15 metrów krócej, gdy się "nie wierci" w locie to nadal skacze daleko.

W dniu 20.01.2019 o 09:24, andi12 napisał:

 To, że rekord padł i to dwukrotnie jest dobre, ostatnio widzę taka tendencję w decyzjach jury, nie ważna jakie są warunki podwyższamy belkę aby padł kolejny rekord. Wczoraj było to aż nadto widoczne, szczególnie w drugiej serii czy dwóch ostatnich grupach gdy wiatr praktycznie ucichł i zawodnicy mieli tylko po 2-3 punkty dodawane a prędkości najazdowe były wysokie nawet po 93 km/h. To było naprawdę szaleństwo, David Siegel padł tego ofiarą, bo czy to wina zawodnika, że wyszedł mu tak znakomity skok. Totalna kompromitacja jury i sędziów jak dla mnie. Warunki były chwilami trudne, ale nie aż tak, żeby puszczać z tak wysokich belek.    

Znowu była podobna sytuacja jak z Kamilem na Bergisel, David usiadł na belce i wiatr ucichł, rzeczywiście belka na takie warunki była przynajmniej o 1 stopień za wysoka, ale raczej wiatr był średniawy w tym okresie, a akurat na Niemca tak ucichł. Siegel też leciał bardzo wysoko i tez gwałtownie zaczął spadać co też miało wpływ na lądowanie, dodatkowo samo podejście do lądowania już było trochę rozpaczliwe i niestety tak to się skończyło, ale to nie był też skok na jakąś niebotyczną odległość, skocznia jest jeszcze świeżo po przebudowie i rekord nie jest wyśrubowany. Jestem pewien, że w najbliższych latach będą ustane skoki w okolicach 145 m.

17 godzin temu, TELEWIDZ123 napisał:

Widać że warunki dały o sobie znać choć Kamil przyznał w wywiadzie że popełnia błędy,nie wspomniałem o Japończyku Sato dla którego 3 miejsce to życiowy sukces.

Nie wiem jak na jakiej podstawie twierdzisz, że warunki Polakom przeszkodziły. Wiadomo te pomiary nie oddają idealnie faktycznych warunków, ale właśnie z tych pomiarów wynikało, że Polacy mieli niezłe warunki (gorsze od Krafta, ale lepsze od Ryoyu). I Kamil, i Piotrek, i trener Horngacher mówili, że żadnych złych warunków Polacy nie mieli, to raczej inne czynniki. Zresztą w piątek było dokładnie tak samo, wątpię, że to przypadkiem akurat na naszą trójkę za każdym razem warunki nagle się psuły. Nie wiem po co też m.in. Maciej Jabłoński próbował wmówić i widzom i skoczkom, że skoczyli tak słabo przez warunki bo skoczkowie zdecydowanie się z tym nie zgadzali.

18 godzin temu, Gierek napisał:

A oto coś na pewno ciekawego:

http://sport.tvp.pl/40940509/skoki-narciarskie-w-tunelu-rewolucyjny-pomysl-polskich-architektow

 

Co o tym pomyśle sądzicie? Mi się wydaje ten pomysł ciekawy. 

Mam dokładnie identyczne zdanie jak panowie Rafał i Jakub Kot. :D

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gierek napisał:

A oto coś na pewno ciekawego:

http://sport.tvp.pl/40940509/skoki-narciarskie-w-tunelu-rewolucyjny-pomysl-polskich-architektow

 

Co o tym pomyśle sądzicie? Mi się wydaje ten pomysł ciekawy. 

Beznadziejny pomysł. Czym to miało by służyć niby? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ezequiel93 napisał:

Mamy drugie, trzecie i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, a już niektórzy po jednym konkursie węszą katastrofę. :) Akurat patrząc na fakt jakie pieniądze są inwestowane w Polsce na skoki kosztem innych dyscyplin zimowych, to o skoki jestem spokojny. ;)

 

Sęk  w tym, że te inwestycje nie dają żadnego efektu. Co z tego, że zainwestujemy w pierwszą kadrę, skoro młodzież musi albo jeździć chore odległości do przyzwoitych skoczni treningowych, albo nie mają gdzie skakać? Pięknie rok temu opowiadał o tym wszystkim Jakub Kot w studio Eurosportu podczas Igrzysk. Wymienił każdy grzech, każde zaniedbanie, wszystko co w skokach jest złe, i co z tego? Nic się nie zmieniło...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, David Siegel zerwał wiązadła krzyżowe przednie w kolanie i w tym sezonie na skoczni się już nie pojawi. 

W Sapporo w PŚ zadebiutuje Keiichi Sato, oprócz niego w składzie drużyny Japonii znaleźli się Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai, Yukiya Sato, Junshiro Kobayashi, Daiki Ito, Naoki Nakamura, Shohei Tochimoto, Taku Takeuchi, Yumu Harada, Kenshiro Ito, Kento Sakuyama, a także Tomofumi Naito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sapporo nie wystartuje Jewgienij Klimow, nie są znane powody absencji rosyjskiego skoczka, nie pojawia sie też Daniel Andre Tande, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald i cała kadra Finlandii. Nie wiem czy to dobry pomysł aby wszyscy najlepsi polscy skoczkowie musieli skakać w Japonii. 

Kadra "B" wystartuje w pucharze Kontynentalnym w Planicy, Polskę będą reprezentować Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż.

W Lahti dziś o 17.30 odbędzie się konkurs indywidualny na normalnej skoczni w ramach Mistrzostw Świata Juniorów. Paweł Wąsek bardzo dobrze skakał na treningach, miejmy nadzieję, że zdobędzie medal.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...