Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy konkurs tradycyjnie już wygrał Ryoyu Kobayashi, drugi był Stefan Kraft, a trzeci Andreas Stjernen. Kamil Stoch zajął 5 miejsce (w klasyfikacji TCS awansował na 4 miejsce), Dawid Kubacki zajął 18 miejsce (w klasyfikacji TCS spadł na 7 miejsce), Stefan Hula zajął 30 miejsce.  Piotr Żyła i Jakub Wolny nie dostali się do drugiej serii.

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny sukces odniósł Austriak z grupy narodowej, Jan Hoerl, który zajął w drugiej serii 29 miejsce - zdobył historyczne punkty Pucharu Świata. Niestety mam wrażenie, że powoli forma naszej kadry idzie w dół... Tylko Kamil i Dawid skaczą w miarę stabilnie, a Piotrek? Pierwszy brak awansu do drugiej serii w tym sezonie. Stefan wszedł do drugiej serii tylko dlatego, bo Fin popsuł skok. Mam nadzieję, że to był tylko wypadek przy pracy jeśli chodzi o polskich skoczków. Co do klasyfikacji TCS, to się troszkę zmieniło - Japończyk odskoczył stawce, drugie miejsce nadal zajmuje Markus, ale strata Norwega Stjernena jest już nieduża, wręcz mała. Strata Kamila do Norwega wynosi około 15 punktów, więc raczej są małe szanse na to, że się uda dogonić podium, zwłaszcza że Norweg skacze bardzo dobrze. Bułgar też regularnie punktuje, rekordy kariery uzyskali też Szwajcar Killian Peier - 7 miejsce, i Japończyk Yukiya Sato - 6 miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego jury podniosło belkę (w TVP mówili że wiatr przekracza dopuszczalny korytarz) a po skoku Kamila obniżyli szkoda ponieważ mogliśmy liczyć na wyższe miejsce,a może nawet podium szkoda tylko tego lądowania . Myślę że jak Kobayashi utrzyma się w takiej formie to może zdobyć KK(TCS już ma na 80% i może dołączyć do Hannavalda i Stocha) ,ciekawe jak będzie radził sobie u siebie w Sapporo (oby nie zjadła go trema ) ,a później na PŚ lotach.Zastanawia mnie czy przy dobrej dyspozycji Japończyka Fis zdecyduje się na dodatkowe zawody w następnych sezonach (lata 1997-2004 ).

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TELEWIDZ123 napisał:

Ciekawe dlaczego jury podniosło belkę (w TVP mówili że wiatr przekracza dopuszczalny korytarz) a po skoku Kamila obniżyli szkoda ponieważ mogliśmy liczyć na wyższe miejsce,a może nawet podium szkoda tylko tego lądowania .

Podniesiono belkę bardzo słusznie bo wiatr z silnego pod narty stał się bardzo słaby, a nawet zaczęło wiać z tyłu, ale i tak zrobiono to za późno. Ale w czasie gdy Kamil usiadł na belce warunki zaczęły znowu się zmieniać i znów zaczęło wiać mocno pod narty dlatego po skoku Kamila wrócono do belki nr 1. Podczas zawodów widać na grafikach prędkość wiatru, te "fale" na górze ekranu na tej niebieskie belce też to pokazują. Warto zwracać na to uwagę, ciekawie, od paru lat realizatorzy pokazują jakie te średnie warunki panują na skoczni. Oczywiście to tylko średnia, ale jednak. Tam też widac z jaką miej więcej prędkością wieje wiatr, te "fale" mają kilka swoich poziomów i pokazują też kiedy wiatr nie mieści w ustalonym korytarzu. ;)

8 minut temu, MartinFC napisał:

A co za różnica z systemem KO a bez tego systemu?

Ja tam zawsze lubię system KO, jest wtedy dużo ciekawiej, mogą być niespodzianki w wynikach i nadaje to temu turniejowi specjalny klimat.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan tv tylko tyle, że Kamil stracił ponad 8 punktów za wydłużony rozbieg, warunki miał dobre, gdyby skakał c belki nr 1 mógłby zakręcić się koło podium. 

Dziś wydaje Mi się, że jury będzie na siłę próbowało ciągnąc ten konkurs mimo niesprzyjającej aury, może być tak, że nawet kwalifikacje się nie odbędą i do konkursu przystąpią wszyscy zgłoszeni zawodnicy i zakończy się on po pierwszej serii. nie chcę być nadmiernym pesymistą, ale myślę, że warunki tak od razu się nie poprawiły i będzie problem z rozegraniem konkursu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 09:59, andi12 napisał:

@fan tv tylko tyle, że Kamil stracił ponad 8 punktów za wydłużony rozbieg, warunki miał dobre, gdyby skakał c belki nr 1 mógłby zakręcić się koło podium. 

Dziś wydaje Mi się, że jury będzie na siłę próbowało ciągnąc ten konkurs mimo niesprzyjającej aury, może być tak, że nawet kwalifikacje się nie odbędą i do konkursu przystąpią wszyscy zgłoszeni zawodnicy i zakończy się on po pierwszej serii. nie chcę być nadmiernym pesymistą, ale myślę, że warunki tak od razu się nie poprawiły i będzie problem z rozegraniem konkursu. 

Dobrze, że twoje przewidywania się nie spełniły i odbył się prawie normalny konkurs. ;)

 

A co do skoku Kamila z piątku. Gdy Kamil przygotowywał się do wejścia na belkę nie było tak dobrego wiatru, w miarę siedzenia na belce wiatr zwiększał siłę, ale mimo wszystko jak na piątek to nie był bardzo silny wiatr. Gdyby na siłę ściągnięto Kamila z belki pomimo dobrych warunków to na pewno pojawiłyby się głosy, że znowu Kamila ściągają z belki,  i znowu przed Kamilem obniżają belkę, żeby tak daleko nie skoczył. Wg mnie to było naturalne zachowanie jury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczynamy weekend na "polskiej "skoczni we włoskim Predazzo ,oprócz startu naszych skoczków mamy wiele polskich akcentów min. DJ i nasz były trener Łukasz Kruczek oraz wielu naszych kibiców .Z ciekawostek dodam że rekord skoczni ustanowiony przez naszego mistrza z Wisły jest obecnie najstarszym w tegorocznym PŚ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji do konkursu awansował... "kaskader" Muminov :D, dla którego to jest historyczny awans do konkursu PŚ poza swoim krajem. 

 

PS. Nazwanie Kazacha kaskaderem usłyszałem w Eurosporcie jeżeli dobrze pamiętam, więc pozwoliłem sobie na zapożyczenie wyrażenia, nie żebym zmniejszał sukces Kazacha, w końcu to dla niego historyczne osiągnięcie, jakim jest awans do konkursu głównego PŚ poza własnym krajem. 

Edytowane przez Gierek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo Kazach jest jednym z najwyższych zawodników w całej stawce, z tego co wyczytałem to Markus Eisenbichler źle stanął do pomiaru kombinezonu, to śmieszne tłumaczenie, tak doświadczony zawodnik nie mogłby popełnić tego błędu. Taka sytuacja raczej by się podczas TCS nie pojawiła.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po pierwszym konkursie PŚ w Predazzo. Japończyk znokautował konkurencję i na dodatek wyrównał rekord skoczni Adama Małysza, ale 2 i 3 miejsce zajęli Polacy - Dawid Kubacki, i Kamil Stoch. Piotr Żyła zakończył zmagania w czołowej 10, a Stefan Hula zajął 29 miejsce, dzięki czemu odzyskaliśmy prowadzenie w Pucharze Narodów. Jutro Japończyk powalczy o tym razem pobicie rekordu najdłuższej serii zwycięstw w Pucharze Świata - dzisiaj rekord wyrównał, a jutro może zostać samodzielnym liderem w najdłuższej serii zwycięstw w Pucharze Świata. Bardzo duży awans zanotował też Manuel Fettner - z bodajże 22 miejsca na miejsce 8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi tylko jedno mamy mocna trójkę zawodników - Stoch, Kubacki, Żyła brakuje nam czwartego zawodnika do drużyny, bo Stefan Hula wczoraj ledwo awansował do 30, Kuba Wolny po dobrym  początku sezonu skacze coraz gorzej,  Maciek Kot jest w takim kryzysie, że pewnie szybko nie wróci do dobrej formy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Kubacki wygrał dzisiejszy konkurs, drugi Stefan Kraft, a trzeci Kamil Stoch. Ryoyu Kobayashi na siódmym miejscu.

 

Pozostali Polacy:

- 9 Piotr Żyła

- 25 Maciej Kot

- 29 Jakub Wolny

- 30 Stefan Hula

 

Mamy trzech Polaków w TOP4 w klasyfikacji generalnej.

 

BRAWO!! :) 

Edytowane przez Patjyk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...