Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powodem są wysokie temperatury, zapowiadane opady deszczu i silny wiatr,. trochę dziwna decyzja FIS-u bo organizatorzy zapewnili, że maja odpowiednia ilość zmagazynowanego śniegu i będą starali się przygotować skocznię. Teraz czekamy na ulubioną skocznię Polaków - Engelberg.  

 

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FanMMA napisał:

Zawody w Titisee Neustadt odwołane :(

Wielka szkoda, tym bardziej, że to jedna z moich ulubionych skoczni.

 

Z ciekawości sprawdziłem pogodę, rzeczywiście ma być dość ciepło, zwłaszcza w piątek i ma mocno wiać, a od poniedziałku oczywiście ma się ochłodzić, a od środy nawet z mrozem w ciągu dnia i bezwietrznie. :mrgreen:

 

W grudniu będzie mało skakania bo za 2 tygodnie weekend też bez skoków ale tak już było planowane od początku. Pewnie nie da się przełozyć tych zawodów na weekend przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walter Hofer chciał przenieść PŚ do Zakopanego nawet dzwonił w tej sprawie do komitetu organizacyjnego, ale niestety czasu jest za mało na przygotowanie skoczni, druga sprawa to kibice, bo tylko 999 mogłoby obejrzeć w sobotę i niedzielę bo na zgłoszenie zawodów jako imprezy masowej jest za późno. Jest oczywiście szansa na zawody w późniejszym terminie bo FIS wyraża taka wolę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wystartował Puchar Kontynentalny. Zawody odbyły się w Lillehammer. Najlepszy w obu konkursach okazał się Norweg Marius Lindvik. W klasyfikacji generalnej Aleksander Zniszczoł jest czwarty. Polak będzie walczył z Thomasem Hoferem i Markusem Schiffnerem o siódme miejsce w kwocie startowej Pucharu Świata.

Edytowane przez Pihał102
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej serii niedzielnego konkursu  Zniszczoł skoczył aż 139 metrów, ale tego skoku nie ustał, doskonała próba w drugiej 135,4 metra pozwoliła Mu awansować z 16 na 4 miejsce. Do miejsca na podium zabrakło 0,7 punktu. Inni Polacy słabo, w niedzielę 22 miejsce zajął Paweł Wąsek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec Karl Geiger wygrał dzisiejszy konkurs PŚ w Engelbergu, Piotr Żyła zajął 2 miejsce, podium uzupełnił Austriak Daniel Huber. Dziewiąte miejsce zajął Kamil Stoch, trzynaste Dawid Kubacki, dwudzieste szóste Maciej Kot, trzydzieste pierwsze Stefan Hula i czterdzieste pierwsze Jakub Wolny. Polacy utrzymali prowadzenie w Pucharze Narodów. Sędziowie znów w "wysokiej" formie, skoki naszych zawodników nieźle, juto czas na rewanż.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy to, że Finowie mają przynajmniej jednego dobrze skaczącego zawodnika, co może oznaczać, że powoli być może zaczną wychodzić z kryzysu. Piotr skacze bardzo dobrze, jest w wysokiej formie, więc zbliżający się TCS zapowiada się ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że będziemy mieli polskie podium w tym turnieju. Oby tylko nie zgubili formy.

 

Nikt tu nie pisze o przewadze Polska/Niemcy nad resztą stawki. Przewaga robi się coraz większa i o dziwno ani Austriacy ani Norwegowie na razie chyba nie planują dobijać się do prowadzącej dwójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bardzo słabo sprzedają się bilety na austriacką cześć TCS  za to na cześć niemiecką rozeszły się momentalnie, skoki w Austrii są w dużym kryzysie, Andreas Felder jak na razie wielkich wyników nie ma, jedno miejsce na podium Daniela Hubera a już następnego dnia odpadnięcie w kwalifikacjach, Stefan Kraft skacze dobrze, ale bez błysku. Myślę, że w TSC się przebudzi. Dawniej szkoła w Stams słynne Skigymnasium przeżywało oblężenie, teraz chętnych do uprawiania skoków jest dużo mniej, sytuacja analogiczna niemalże do Polski.      

Dziś w nocy w Park City odbędą się zawody w ramach FIS Cup, dlaczego o nich piszę, na liście startowej tylko 25 nazwisk, brak polaków, za to pojawi się Węgier, dwóch Brytyjczyków i  aż pięciu Chińczyków, dodatkowo skoczkowie z USA, Kanady i Japonii. Pełna egzotyka której dawno nie widziałem. Pierwsza seria konkursowa o 02.00 w nocy, transmisja tutaj https://spam.org/accounts/991921/events/8493671?fbclid=IwAR19nz0Oro6eNUFlKW5xWq0FMNv2VagV7ohTUZTwYg6A2NxsUp8aXCQIQ_Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie faworytem TCS Wszyscy jednogłośnie mówią że Kobayashi( ciekawe co się będzie w Sapporo działo jak swoją wielką formę utrzyma) ,ale plany może pokrzyżować mu Piotr Żyła Kamil się rozkręca groźni będą Niemcy zwłaszcza Welinger Freitag i Geiger i dodałbym jeszcze Domena Prevca  ( chyba obecnie najlepszy że Słoweńców)z Austriaków widzę tylko Krafta i nie zapomnijmy o norwegach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kobayashi nie wygra TCS. Na Zyłę również nie stawiam, nie udźwigną presji imprezy. Jeśli Stoch będzie ciut regularniejszy to on jest faworytem, myślę,że Kraft będzie poważnie się liczył w walce o zwycięstwo ,a w roli czarnego konia upatruję Geigera oraz Petera Prevca. Wellingera na ten moment absolutnie nie widzę podopnie jak Freitaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Kobayashi nie miałby wygrać TCS, przecież jak na razie skacze dalej o wszystkich o kilka metrów, na Kamilu będzie mniejsza presja niż na Piotrku, myślę, że ani jeden ani drugi nie wygra, Kamil z prostej przyczyny brak stabilizacji, jeden skok wspaniały drugi zawalony, Piotrek tak jak napisał kolega wcześniej nie udźwignie presji. Dla mnie czarnym koniem może być Stefan Kraft, zamieszać może Forfang i Johansson i któryś z Niemców. Najmocniejszy wydaje się Karl Geiger, Peter Prevc po kontuzji myślę, że nie jest jeszcze w optymalnej formie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch,Żyła,Kobayashi,Geiger,Forfang to dla mnie faworyci :)

Ale jeśli miałbym tak stawiać kasę to albo na Kamila albo na Forfanga,bo coś czuję,że będzie mocny.

4 godziny temu, TELEWIDZ123 napisał:

groźni będą Niemcy zwłaszcza Welinger Freitag i Geiger 

Jeśli Niemcy to bardziej Leyhe niż Freitag czy Wellinger,on jest stabilniejszy niż bardziej utytułowana wymieniona przez Ciebie dwójka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groźny w kontekście walki o zwycięstwo może być też Koudelka, którego forma rośnie, a w Engelbergu pokazał się z dobrej strony (9 i 11 miejsce). Jednak moim głównymi faworytami do wygrania TCS są: Kobayashi, Żyła i Stoch. 

W TCS nie zobaczymy Gregora Schlierenzauera, który będzie w tym czasie będzie trenował do MŚ w Seefeld.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andi12 napisał:

Dlaczego Kobayashi nie miałby wygrać TSC, przecież jak na razie skacze dalej o wszystkich o kilka metrów, na Kamilu będzie mniejsza presja niż na Piotrku, myślę, że ani jeden ani drugi nie wygra, Kamil z prostej przyczyny brak stabilizacji, jeden skok wspaniały drugi zawalony, Piotrek tak jak napisał kolega wcześniej nie udźwignie presji. Dla mnie czarnym koniem może być Stefan Kraft, zamieszać może Forfang i Johansson i któryś z Niemców. Najmocniejszy wydaje się Karl Geiger, Peter Prevc po kontuzji myślę, że nie jest jeszcze w optymalnej formie.  

Taką mam opinię , mogę się mylić, to nie jest tak,że nie jest nieosiągalny, bo jednak kilka konkursów "przegrał",a TCS rządzi się swoimi prawami , też myślę przed zeszłorocznym TCS nikt nie spodziewał się takiej dominacji Kamila , to Freitag był w podobnej sytuacji jak obecnie Japończyk,ale pojawiły się błędy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawa propozycja wpłynęła do Polskiego Związku Narciarskiego, o pomoc zwrócili się Chińczycy, chcą w Szczyrku utworzyć swoja bazę i tam trenować oczywiście pod okiem naszych trenerów. Nie wiem czy Szkoła Mistrzostwa Sportowego podoła temu zadaniu, w pomoc Chińczykom podobno zaangażował sie nawet Mika Kojonkoski. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...