Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Roaming krajowy rekompensuje braki w zasięgu i logicznym jest, że taka usługa zniknie, gdy Play swoim sygnalem, pokryje cały kraj.

 

Obecnie sytuacja jest taka, że Plus działa u wszystkich, T-Mobile blokują niektórym, Orange blokują wszystkim. T-M i Orange można odblokować na infolinii, choć czasem jest to tylko na krótką metę, bo blokady wracają. Informacje wyczytane na forach. Mam jedną kartę RBM (Play) - jeszcze bez blokady T-M.

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zaczęły mi się jakieś dziwne problemy z internetem Play w telefonie. Zasięg komórkowy jest, a internet rwie, i to nawet zdarza się w miejscach, w których nigdy nie było problemów. 

Co ciekawe, gdy na próbę przełączyłem na sztywno telefon by korzystał z sieci T-Mobile, problemy zniknęły (z tymże wtedy nie ma LTE). 

Czy ktoś doświadczył w ostatnim czasie podobnej przypadłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Play mimo drobnych problemów z zasięgiem (ich nadajników) wymiata.

Maja w tym roku wybudować ponad 5000 nadajników swojej sieci, ale już powiedzieli ze nawet jak osiągną pokrycie 99% Polski to i tak roaming krajowy będzie. (przeczytałem to na jakims portalu GSM)

Super ruch ze strony Playa, mam Abonament w duecie i sobie chwalę. Cena niska, i wszystko śmiga bezproblemowo.

 

@Tomo21 mi najczęściej w zasiegu T-Mobile nagle zrywa neta, i muszę wyłączyć go j włączyć raz jeszcze. Ale później już jest ok

 

@Barti Roaming krajowy pozostanie.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba nie jest tak kolorowo jak piszesz.

1. W tym roku mają wybudować 1000 nowych stacji. 5000 to chyba Ci się pomyliło z aktualną liczbą (Play ma obecnie ok 5700 stacji). 

2. Transmisja danych rośnie lawinowo, Play został zmuszony do szybkiej rozbudowy swojej sieci. W innym wypadku koszty transmisji danych w roamingu byłyby ich gwoździem do trumny. Już teraz tną koszty, stosując lejek 3/1. Teraz nie ma planów rezygnacji z roamingu. Plany mają jednak to do siebie, że mogą się w każdej chwili zmienić. 

3. Ceny się wyrównały. Może kiedyś Play był najtańszy, dziś ich oferta jest porównywalna z innymi operatorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za poprawienie, rzeczywiście jest tak jak piszesz.

Wiesz, Póki co jestem zadowolony, i dla mnie roamingu krajowy to po prostu mega wygoda. Przez to nie przechodzę do żadnej sieci, a ceny mi odpowiadają. Żadna inna sieć nie ma roamingu krajowego, gdyby mieli - wtedy bym rozważyl przejście do np. T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Operator sieci telekomunikacyjnej Play przedłużył do końca 2021 roku umowę z T-Mobile Polska dotyczącą roamingu krajowego.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/play-roaming-krajowy-t-mobile-na-dluzej-telco-holdings-dokupil-akcje-za-76-mln-zl

 

W 2019r. klienci Play będą jeszcze mogli korzystać z zasięgu trzech sieci: Polkomtela, Orange i T-Mobile, a w 2020 i 2021 r. z dwóch: Orange i T-Mobile.

https://www.telko.in/play-wypowiedzial-plusowi-umowe-na-roaming-krajowy

Edytowane przez Marko 345
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roamingu krajowego może też przerzucać przy dużym obciążeniu własnej sieci (taka optymalizacja).

 

Nowe stacje Play powstają jak grzyby po deszczu (naocznie obserwuję na ścianie wschodniej) - od razu z kilkoma pasmami LTE (4G Ultra). Już teraz na własnej sieci mają najwyższe prędkości (https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/grudniowe-wyniki-speedtestu-gdyby-nie-roaming-krajowy-play-bylby-liderem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...