Jump to content

Recommended Posts

Guest dreamslon

Na własnych nadajnikach śmiga pięknie, w roamingu krajowym tylko 3 mb/s wyciąga, w dodatku Plus na chama się ładuje, co w moim przypadku jest strasznie denerwujące.

Sieć Plus na siłę ci się "wciska" pewnie dlatego, że w danym miejscu moc jego sygnału jest większa, niż moc sygnału sieci Play... :roll:

Podobna sytuacja występuje w przypadku roamingu w innych sieciach na terenach przygranicznych, gdzie będąc jeszcze w Polsce, możemy mieć telefon zalogowany już w zagranicznej sieci.

Guest dreamslon

Właśnie mieszkam w rejonach przygranicznych i zamiast przełączyć na sieć niemiecką, Plus mnie "uszczęśliwia" prawie 20 km i brak możliwości rozmawiania, a zmiana ręcznie podczas jazdy jest niemożliwa.

Nie myśleliście nad zmianą operatora? Play ani nie jest tani, ani nie działa dobrze.
W Plush już za 20zł można mieć Pełny No Limit + minimum 10GB + pakiet Social + Rok Ważności Konta.
Play był OK kilka lat temu, gdy był tańszy. Teraz nie ma większego sensu.

Ja wszystkie usługi telekomunikacyjne mam w sieci Orange. Póki co, jestem z tego operatora zadowolony. Mimo, iż ten też nie jest idealny.

I nie myślę o żadnej jego zmianie.

To tak na marginesie, bo nie o nim jest niniejszy wątek. :read:

Play po raz kolejny ograniczył prędkości w roamingu krajowym. Pobieranie 1,5 Mb/s, wysyłanie 1 Mb/s. Niestety dają kolejny argument za zmianą operatora. Można tylko współczuć osobom "związanym" umową. 

Niech lepiej zwiększą zasięg sieci macierzystej, żeby można było bezproblemowo korzystać z telefonu. Myślą, że specjalnie korzystamy z roamingu krajowego? Po co mam to robić skoro mam gorszą usługę, nie mam lte i hd voice. Widać tną koszty ile się da, szkoda tylko że nie kosztem celebrytów w reklamach...

Padaka.Virgin mobile chce z tmobile korzystac i chyba maja racje i w koncu zmienia partnera infrastruktury

Rzuć jakimś linkiem w tej kwestii.

Jeśli zostaną w Play, to trzeba od nich uciekać, bo szykuje się totalna lipa przy fatalnym zasięgu Play i jednoczesnym ograniczaniu prędkości internetu w roamingu do śmiesznych 1,5 Mb/s.

Nie lepiej przejść do Plusha?

Za 20zł można mieć Pełny No Limit + 10GB.

Zasięg Plusa.

Mnie nie zależy na nielimitowanych minutach czy esemesach. Na prywatnej słuchawce potrzebuje max 100 minut, max 50 SMS i jakieś 30 GB. Najlepiej właśnie do 20 zł. 

Zobacz Orange Free na kartę. Ładujesz za 200 zł - dostajesz 1410 GB bonusa, który wedle informacji od przedstawiciela Orange można przedłużać w nieskończoność usługą RWK. Do minut i smsów kupujesz Multipakiet 200 za 16 zł (200 minut + 200 smsów na miesiąc). 

Sorki ale odnośnie virgin jest tylko info ze wymieniają najstarsze karty sim.I ma.to związek z chęcią uniezależnienia sie od PLAY. Cos w tamtym komunikacie bylo o tmobile.Ale co z tego wyjdzie?1410gb od lipca ma trafiać na inne subkonto i nie przedłuży o rok.

Gdzie to wyczytałeś, że od lipca na inne subkonto ? Promocja trwa do końca sierpnia.

Na stronie biura prasowego Orange odpowiadali w komentarzach, że 1410 GB można normalnie przedłużać na rok. Tak więc warto doładować za 200 zł.

Czytałem chyba przedwczoraj o tym Grunwaldzie(1410) na telepolis. Wtedy, ludzie jedynie gdybali odnośnie roku ważności konta. Jeśli faktycznie można przedłużyć na rok, to "biere" :)

Edited by grande

Nie piszcie o Orange, to nie ten temat. Niektórzy mają abo w Play i nie uciekną od tak do innego Opa. Jedynie przestroga dla tych co rozważają Playa. Lepiej dobrze sprawdzić czy macie dobry zasięg, jeśli mieszkacie blisko bts to ok. Jeśli nie, będzie Was przełączać do Play (T-Mobile) i zostaniecie bez lte, hd voice i z netem 1,5Mb. Jeszcze trochę będzie więcej w darmowym Aero2...

Szkoda, że kosztem swoich klientów a nie celebrytów w reklamach. Będziemy jako firmy pamiętać o tym przy przedłużaniu umów.

Uczepiłeś się tych celebrytów :). To jakieś grosze w porównaniu z kosztami transmisji danych w roamingu. 2016 rok - 176 mln zł. 2017 rok I kwartał - 45 mln zł (przy już zastosowanym ograniczeniu do 3 Mbps). Koszty rosną i muszą reagować. Tym bardziej, że Play planuje wejść na giełdę, więc muszą ustabilizować sytuację finansową. 

Tymczasem Play dalej dokręca śrubkę, jeśli chodzi o roaming krajowy. Coraz więcej osób ma blokadę sieci T-Mobile (podobno głównie w miejscach, gdzie jest dobry zasięg macierzysty).

Pewnie za jakiś czas, jak zasięg sieci macierzystej Play będzie już na tyle duży, że będzie obejmował cały nasz kraj, roaming krajowy dla abonentów tej sieci zostanie wyłączony. :roll:

Gdzieś kiedyś czytałem, że tak właśnie w przyszłości będzie. Że ten roaming krajowy dla sieci Play jest tylko tymczasowo.

Do 2020r. mają umowy podpisane. Więc nie zostało dużo czasu. Roaming kosztuje, muszą ciąć koszty, aby nowe nadajniki mogły powstawać. Virgin Mobile też ucina i zostaje PLUS jedynie w roamingu krajowym.

No właśnie, pamiętam, że jak startował operator sieci Play to z początku miał roaming krajowy z siecią Plus właśnie. Jakiś czas później "dokoptowali" sobie jeszcze Orange i T-Mobile. A jak jest obecnie? Czyli znowu został tylko roaming krajowy w sieci Plus dla operatora sieci Play?

Powoli wycinają T-Mobile I Orange. Sukcesywnie, jak się upomnisz to odblokują, ale po tygodniu, dwóch potrafią znów blokadę dać.